Στείλε λεφτά στο ftou.gr
Υπάρχουν δύο είδη πεζών, οι γρήγοροι και οι νεκροί.
Παρασκευή, 19 Απριλίου

Διαφορες συμβουλες για το ξυρισμα

Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #70215 από Παλουκι Λουκ στις 07 Ιανουαρίου 2011, 3:55πμ

Παλουκι Λουκ

Εικονίδιο
μέλος από: 7/1/2011
μηνύματα: 2 αποδεκτές 0
Καλησπέρα φίλοι/ες του ftou.gr
Αν και είμαι νέο μέλος παρακολουθώ καιρό το αξιότιμο forum σας
Θα ήθελα να σας ρωτήσω σχετικά με το ξύρισμα του πέους
Λοιπον κανω ενα ζεστο ντουζ και μετά βάζω αφρο ξυρίσματος και ξυριζομαι στην περιοχη
Το πρόβλημα όμως είναι ότι μετά από 1-2 μέρες με πιάνει απίστευτη φαγούρα φυτρώνουν τρίχες και με τσιμπάνε στην περιοχή του πεους.
Η ερώτηση μου λοιπόν είναι , μπορώ να το αποφύγω;
Ένας καλός τρόπος να το αποφύγουμε είναι να μην τις κόψουμε τέρμα αλλα απλώς σαν κούρεμα να προεξέχουν λίγο αλλα πως θα τις κάνω να μην με τσιμπάνε οταν ειναι γουλι;
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #70216 από stefanos1996 στις 07 Ιανουαρίου 2011, 4:00πμ

stefanos1996

μέλος από: 6/5/2010
μηνύματα: 244 αποδεκτές 0
Να τισ κοβεις με ψαλιδακι και να τισ αφηνεις λιγο οχι γουρλι!
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #70223 από thanos13 στις 07 Ιανουαρίου 2011, 12:19μμ

thanos13

Εικονίδιο
μέλος από: 9/11/2010
μηνύματα: 15 αποδεκτές 0
Πρώτα απ΄όλα γράφε λίγο πιο χαλαρά (αξιότιμο site...)

Όσο για το ξύρισμα σου συνιστώ κόψιμο με ψαλιδάκι αφήνοντας όσες δεν μπορείς να πάρεις με αυτό, μην τρελαθείς κιόλας, με 5 λεπτάκια μια χαρά!
Για μένα είναι ο καλύτερος τρόπος γιατί ούτε φαγούρα έχω ούτε και άλλα προβλήματα που είχα όταν τις είχα ξυρίσει...
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #70248 από jimmas στις 07 Ιανουαρίου 2011, 8:49μμ

jimmas

Εικονίδιο
μέλος από: 29/5/2010
μηνύματα: 233 αποδεκτές 0
Μια χαρά γράφει από την στιγμή που δεν παραβίασε κανέναν κανόνα, τρόπος του λέγειν είναι.

Δυστυχώς δεν γίνεται διαφορετικά. Είτε με ξυράφι είτε με μηχανή το ίδιο θα παθαίνεις, μόνο με ψαλίδι (στο κάτω κάτω έχει και την χάρη του να έχει λίγες τρίχες).

Δεν ξέρω αν μπορείς να αποφύγεις την φαγούρα (προσωπικά ποτέ δεν είχα, ούτε στα γένια, άλλοι πάλι ναι, δεν ξέρω από τι εξαρτάται) αλλά το ότι θα αγκυλώνουν είναι σίγουρο.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #70260 από mira...les στις 08 Ιανουαρίου 2011, 3:15πμ

mira...les

Εικονίδιο
μέλος από: 5/1/2011
μηνύματα: 4 αποδεκτές 0
ρε σεις σορυ που κολαω σε αλλο ποστ αλλα εχω και εγω μια απορια κ δν θελω ν ανοιξω καινουργιο θεμα...μπορει καποιος να χρησιμοποιησει τ ιδιο ξυραφακι η ξυριστικη μηχανη με αυτο που ξυριζεται στο προσωπο η πρεπει ν παρει αλλο?
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #70269 από jimmas στις 08 Ιανουαρίου 2011, 12:31μμ

jimmas

Εικονίδιο
μέλος από: 29/5/2010
μηνύματα: 233 αποδεκτές 0
Με την ξυριστική μηχανή δεν υπάρχει φόβος καθώς απλά παίρνει τις τρίχες.

Με το ξυραφάκι όμως - επειδή μπορεί να ερεθίσει το δέρμα και να δημιουργήσει μικρο-τραυματισμούς - ίσως να υπήρχε κάποιο πρόβλημα αλλά από την στιγμή που το χρησιμοποιείς μόνο εσύ τότε είσαι οκ. Δηλαδή δεν τίθεται θέμα μολύνσεως. Παρόλα αυτά μπορείς πάντα να προσέχεις τις επιφάνειες που ακουμπάει και να το πλένεις με καυτό νερό (αν είναι μιας χρήσης τότε απλά το πετάς και παίρνεις άλλο!).
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #70276 από kwstakis123 στις 08 Ιανουαρίου 2011, 2:11μμ

kwstakis123

Εικονίδιο
μέλος από: 12/11/2010
μηνύματα: 16 αποδεκτές 0
Με αφορμη αυτο το θεμα εχω και εγω μια απορια...αν ξυριζεσαι κατω καθε βδομαδα οι τριχες μετα απο καπιο καιρο θα σκληραινουν και θα γινουν σαν τα γενια π βγαινουν στο προσωπο?
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #88276 από nikos5 στις 31 Οκτωβρίου 2011, 4:12μμ

nikos5

μέλος από: 31/10/2011
μηνύματα: 1 αποδεκτές 0
ειμαι καινουριος στο σαιτ...θα ηθελα να ρωτισω κατι και αν ξερετε να μου απαντησετε...ξιρισα στο κατω μερος πρωτα με μια μηχανι(μηχανι για το κεφαλι μια απλη)και υστερα χωρις να ξερω τα πηρα με ενα ξυραφακι χωρις να βαλω κατι υγρο πανω οπωσ σαμπουαν και αλλα,επιτα στο μπανιο μ τ πηρα παλυ με τ ξυραφακι και τωρα εχ βγαλει καπια σπιρακια και ανισιχω κατα μεγαλο βαθμο και μετανιωνω που τωρα μπηκα και ειδα το τροπο που μπορω να ξιριστω στο κατω μερος...αν μπορει καπιος ασ μου πει αν ειναι τιποτα το ανισιχιτικο αυτα τα σπιρακια η οχι...
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #88296 από Αντωνης στις 31 Οκτωβρίου 2011, 11:54μμ

Αντωνης

Εικονίδιο
μέλος από: 21/10/2011
μηνύματα: 72 αποδεκτές 0
πρεπει να ειναι ερεθισμος οπως και στο δερμα απο το ξυρισμα . ! αν εχεις καποια αληφη για ερεθισμους να βαλεις δν νομιζω να ειναι τπτ αφου εμφανιστικε μετα το ξυρισμα !
προφίλάλλα...˵quote˶
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login