Στείλε λεφτά στο ftou.gr
Διαδραστική φλασιά: Φύσα.
Τετάρτη, 15 Μαΐου

Τρίχες παντού

Σελ. 1
Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #80336 από xouristas στις 22 Ιουνίου 2011, 3:49μμ

xouristas

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 22/6/2011
μηνύματα: 32 αποδεκτές 0
1)Ρε παιδιά είμαι 14 προς 15 και έχω τρίχα παντού αλλά δέν είναι η άχνη αυτή που λέμε είναι πολύ έντονες (είμαι και μελαχρινός....) και σήμερα που πιγαμε για μπάνιο με τους φίλους μου με κορόιδευαν και μου ελεγαν να τις ξυρίσω αλλα μερικοί οχι.Εσεις τι λέτε για αυτο;;; 2)και κατι άλλο (είμαι γυμνασμενος και εχω κοιλιακούς αλλα πολ'εσ τριχες) θεωρίται οτι η αποτριχοση πρέπει να γινεται σε εμφανισιμα, αδύνατα και γυμνασμένα σώματα ή σε όλους........ (αυτοί που μου έλεγαν να τις αφίσω τις τρίχες ήταν τρίχωτοι και χοντροί)........
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #80337 από zamanfou στις 22 Ιουνίου 2011, 4:09μμ

zamanfou

Εικονίδιο
μέλος από: 28/3/2011
μηνύματα: 210 αποδεκτές 0
Το αν θα κάνεις αποτρίχωση ή όχι είναι καθαρά δική σου απόφαση,ανάλογα με την ψυχολογία σου.Αυτοί που σε κορόιδευαν για τις τρίχες σου(!) είναι ανώριμοι,στο κάτω κάτω εσύ φταις γι’αυτό?
Προσωπικά,αυτό που με ξενερώνει είναι η τρίχα στην πλάτη...
Αν τελικά αποφασίσεις να ξεφορτωθείς τις τρίχες σου,μην τις ξυρίσεις,να τις αποτριχώσεις,όχι με κρέμα αλλά με κερί.Με το κερί σιγά σιγά εξασθενούν,βγαίνουν όλο και πιο αργά και μπορεί να καταλήξεις να μην έχεις και καθόλου.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #80338 από OmgMan στις 22 Ιουνίου 2011, 4:11μμ

OmgMan

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 20/6/2011
μηνύματα: 58 αποδεκτές 0
Κοιταξε η τροιχα ειναι γοητεια να ξερεις...Επεισης η τριχομα προσελκιη τοις γυναικες.Αλλα και να ξυριζεσαι δεν εγεινε και τιποτα
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #80343 από M1k3y στις 22 Ιουνίου 2011, 4:49μμ

M1k3y

Εικονίδιο
μέλος από: 29/12/2010
μηνύματα: 846 αποδεκτές 0
Κοίταξε, εγώ στα πόδια και στις μασχάλες τις παίρνω με ξυριστική μηχανή με σκάλα, έτσι ώστε να φαίνεται ότι υπάρχει κανονική τρίχα (μην είναι και εντελώς γκέι), αλλά όχι και θάμνος. Στήθος έχω ελάχιστες, ξανθές και κοντές (σχεδόν ούτε φαίνονται) οπότε δεν τις πειράζω. Επίσης δεν πειράζω ούτε των χεριών. Όσον αφορά το επίμαχο σημείο, τις ξυρίζω σχεδόν όλες εκτός από μια κοντή "τούφα" πάνω από το όργανο (δεν μπορώ το εντελώς γουλί).

Πάντως, αν έχεις πολλές τρίχες σε στήθος/πλάτη/κώλο, καλύτερα αποτρίχωσέ τες γιατί δεν ξέρω και πολλές γκόμενες να γουστάρουν τρίχα κάγκελο εκεί. Πόδια/χέρια/μασχάλες όπως είπα και πιο πάνω δεν είναι και τόσο πρόβλημα.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #80344 από Christ στις 22 Ιουνίου 2011, 6:32μμ

Christ

Εικονίδιο
μέλος από: 28/3/2011
μηνύματα: 106 αποδεκτές 0
φιλε μην ακους τους αλλους.Τριχες ειναι φυσιολογικο να εχεις,τι στο διαολο ανδρας εισαι,αφυσικο θα ηταν να μην ειχες .Και γω στην ηλικια σου ειμαι,14 και εχω πολλες στα ποδια και στο προσωπο ξυριζομαι,οχι οτι εχω και παρα πολλες στο προσωπο και κανεις δεν μο ειπε ποτε κατι για τις τριχες των ποδιων μου και τι μπορουν να με πουν πια?αρκουδα?λολ.Οι τριχες δειχνουν ανδρισμο ξυρισμενες η αξυριστες και μαλιστα ακουσα πως σε ενα ιδιωτικο σχολειο απαγορευσαν στα αγορια να φοραν σορτσακια επειδη οι τριχες των ποδιων ερεθιζουν τα κοριτσια.Τις τριχες στη πλατη και στο πεος ξυρισε τες αν θες.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #80346 από xouristas στις 22 Ιουνίου 2011, 7:26μμ

xouristas

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 22/6/2011
μηνύματα: 32 αποδεκτές 0
στο "σειμίο" τις ξυρίζω απο την πέμτη δημοτικού όσο και αν φένεται παράξενο οσον αφορά τώρα στήθος/(βασικά και στην πλάτη έχω,οχι πολλές, αλλα τι να κάνω για αυτο...;;;)/κοιλιακοί (οπού μολις πιανομαι φενεται οτι έχω, αλλιως φένεται ένα μαύρο φόντο) και μασχάλες σήμερα το βράδυ λέω να το επιχηρίσω να ξυριστώ γιατί αποτρίχωση δεν νομίζω... Ομως αυτο το θέμα της αποτριχωσης και του ξυρίσματος στο σώμα είναι λιγο παρεξηγισιμο στις μέρες μας....
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #80349 από M1k3y στις 22 Ιουνίου 2011, 7:44μμ

M1k3y

Εικονίδιο
μέλος από: 29/12/2010
μηνύματα: 846 αποδεκτές 0
Τις μασχάλες μην τις ξυρίσεις, απλά "κούρεψέ" τες λίγο.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #80350 από xouristas στις 22 Ιουνίου 2011, 7:53μμ

xouristas

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 22/6/2011
μηνύματα: 32 αποδεκτές 0
μπα όχι θα τις ξυρίσω ελαφρά μεχρι να ερθει σε ενα κανονικό επίπεδο!!!!!!!!!
προφίλάλλα...˵quote˶
4
Μήνυμα #80351 από zamanfou στις 22 Ιουνίου 2011, 7:53μμ

zamanfou

Εικονίδιο
μέλος από: 28/3/2011
μηνύματα: 210 αποδεκτές 0

Αποδεκτή απάντηση

Μην κάνεις αποτρίχωση στις μασχάλες για κανέναν λόγο!Το σημείο είναι είναι πολύ ευαίσθητο,με πολλά νεύρα και υπάρχει κίνδυνος να δημιουργηθούν ογκίδια με την αποτρίχωση,μου το έχει πει δερματολόγος.
Σιγά το παρεξηγήσιμο....ξέρω πολλούς που κάνουν αποτρίχωση...οι αθλητές δηλαδή που αποτριχώνονται για λόγους υγειινής είναι γκέι ή κάτι τέτοιο?Μην το σκέφτεσαι έτσι.Και στην τελική,δικό σου είναι το σώμα, ό,τι θέλεις κάνεις
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #80352 από xouristas στις 22 Ιουνίου 2011, 7:57μμ

xouristas

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 22/6/2011
μηνύματα: 32 αποδεκτές 0
ναι συμφονώ θα σας πω και αυριο αλλα σε καμία περιπτοση δεν σκευτικα καν κατι τέτιο για τις μασχάλες............. εγώ δεν είμαι αθλητης αλλά κανω στο σπίτι γυμναστική.............
προφίλάλλα...˵quote˶
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login