Στείλε λεφτά στο ftou.gr
Μεγάλες στιγμές της αρχαιότητας: Που οι παπάδες καταριόντουσαν με λύσσα την τηλεόραση ως σατανική. Τώρα όλοι τρέχουν σαν μαϊντανοί στα κανάλια.
Τρίτη, 14 Μαΐου

εγκυος???

Σελ. 1
Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #80454 από AnimePunkGirl στις 24 Ιουνίου 2011, 2:51πμ

AnimePunkGirl

μέλος από: 24/6/2011
μηνύματα: 31 αποδεκτές 0
Παιδια μολις βρηκα τυχαια το site την ωρα π εψαχνα κτ για τ θεμα μ...ειμαι 15 χρονων, εχω περιοδο εδω και 5,5 χρονια περιπου (απο τοτε π τελειωσα τν τεταρτη δημοτικου) και ενω ο κυκλος μ ηταν σχετικα σταθερος εχω καθυστεριση σχεδον 2 μηνες..Δεν εχω κανει ακομα σεξ. Σε μια συζητηση π ειχα με τν μανα μ (μ ειπε οτι καλυτερα να παμε σε γιατρο..) εκεινη με ρωτησε αν υπαρχει περιπτωση να ειμαι εγκυος. εγω,ενω ηξερα πως δεν υπηρχε τετοια περιπτωση, σκεφτομουν διαφορα μεχρι π θυμηθηκα οτι πριν 1,5 μηνα περιπου οταν ημουν με ενα αγορι, καθως ειμασταν κ οι 2 αρκετα αναμμενοι, σε καποια φαση του την επεζα για αρκετη ωρα, μετα εκεινος ηταν ετοιμος να χυσει και συνεχισε για λιγο μονος του, και λιγη ωρα αφου εχυσε (πιθανως πανω στο χερι του) μ εβαλε δαχτυλο...ξερω οτι ειναι λιγο απυθανο αυτο αλλα... υπαρχρι καμια περιπτωση να εχω μεινει εγκυος απ αυτο??
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #80456 από Darkfieras στις 24 Ιουνίου 2011, 9:36πμ

Darkfieras

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 3/11/2009
μηνύματα: 319 αποδεκτές 0
Το μονο που εχεις να κανεις ειναι πας να αγορασεις τεστ εγκυμοσινεις αν και αυτα δεν ειναι παντα ακριβης αν σου βγει αρνητικο περιμενε λιγες μερες ακομη και αν δεν σου ερθει περιοδος ουτε παλη πιγενε στον γιατρο να σου κανει χοραικη καπως ετσι λεγετε οπου εκει θα δουν αν εισαι εγκυος αλλα να ξερεις οτι αμα εισαι εδω και 1.5 μηνα δεν νομιζω να μπορεις να παρεις το χαπι της επομενης ημερας γιατι χωρις να θελω να σε φοβισω εχει σχηματιστει ενα μωρο μεσα σου (Αμα εισαι εγκυος).
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #80460 από AnimePunkGirl στις 24 Ιουνίου 2011, 11:43πμ

AnimePunkGirl

μέλος από: 24/6/2011
μηνύματα: 31 αποδεκτές 0
Δηλαδη υπαρχει περιπτωση ενω ειμαι παρθενα να ειμαι εγκυος απο δαχτυλο??:S
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #80461 από OmgMan στις 24 Ιουνίου 2011, 11:46πμ

OmgMan

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 20/6/2011
μηνύματα: 58 αποδεκτές 0
Υπαρχει 1 στης 10 γιατι εφοσον εχυσε στο χερι του και σου εβαλε δαχτυλο αν στο χερι του ειχε μηνει ηδει το σπερμα τοτε υπαρχει πιθανοτητα
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #80465 από AnimePunkGirl στις 24 Ιουνίου 2011, 11:53πμ

AnimePunkGirl

μέλος από: 24/6/2011
μηνύματα: 31 αποδεκτές 0
και αν τελικα ειμαι?? τι θα κανω μετα? ειμαι 15 χρονων...:( sorry για το πρηξιμο αλλα...εχω αρχισει να ανησυχω λιγοο...
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #80476 από stekka στις 24 Ιουνίου 2011, 12:37μμ

stekka

Εικονίδιο
μέλος από: 5/12/2010
μηνύματα: 172 αποδεκτές 0
Αν τελικά είσαι καλώς να τα δεχτείς
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #80477 από gossipgirl στις 24 Ιουνίου 2011, 12:46μμ

gossipgirl

Εικονίδιο
μέλος από: 15/6/2011
μηνύματα: 200 αποδεκτές 0
Καταρχας ηρεμησε...Κια γω σε μια τετοια φαση ειμαι αυτη την περιοδο,ανησυχω αν ειμαι εγκυος αλλα εμενα η φαση δεν εγινε ετσι..Κανε ενα τεστ εγκυμοσυνης πρωτα και μην πεις κουβεντα ακομη στην μαμα σου...Πες της οτι ειναι απτο αγχος για τα αποτελεσματα των εξετασεων ή κατι τετοιο...
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #80478 από stekka στις 24 Ιουνίου 2011, 1:00μμ

stekka

Εικονίδιο
μέλος από: 5/12/2010
μηνύματα: 172 αποδεκτές 0
Γιατί να μην το πει στη μαμά της; Είναι καλύτερα να το περάσει μόνη της δηλαδή;

Αφού ξέρει ήδη η μαμά σου πως δεν έχεις δει περίοδο για δύο μήνες πες της τις υποψίες σου, για να είναι δίπλα σου και να δει και η ίδια πως θα σε βοηθήσει...

Αν δεν της το πεις μετά θα έχεις και το άγχος πως θα της το πεις αν τυχόν είσαι έγκυος και η όλη διαδικασία είτε είσαι έγκυος είτε όχι θα είναι πιο επώδυνη...
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #80479 από gossipgirl στις 24 Ιουνίου 2011, 1:05μμ

gossipgirl

Εικονίδιο
μέλος από: 15/6/2011
μηνύματα: 200 αποδεκτές 0
Αν δεν ειναι και ειναι απλα μια καθυστερηση γιατι να μπει στο τρυπακι αυτο?Τεσπα αν μιλας μα την μαμα σου και ειστε φιλες πες της το αλλα αν δεν ειστε τοσο κοντα περιμενε να δεις αν ειστε και μετα πες το...Γνωμη μου..
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #80480 από anastasiasunset στις 24 Ιουνίου 2011, 1:34μμ

anastasiasunset

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 24/6/2011
μηνύματα: 2 αποδεκτές 0
Animepunkgirl μην πανικοβαλεσαι και μην ανχονεσε διοτι απο καιρο σε καιρο θα σου ερθει η περιοδος και μην ανυσιχεις. απλα μαλλον σε πετυχε μια αλλαγη στον κυκλο σου. αδυνατο να μηνει εγκυος μια γυναικα απο δαχτυλο. την ιδια ιστορια ειχα παθει και εγω και τα επριζα στις φιλες και στη μανα μου οτι μπορει να ειμαι εγκυος απο τοιχον σπερμα πανω στο χερι και τετοια και ολοι με πειραζανε και με ειρονευονταν :P
πηστευω πως ειναι απλα   μια διαταραχη στον κυκλο σου και απο την αλλη μια μικρη απειρια-ανχος για τα σεξουαλικα θεματα που σε ανχωνουν και δεν ερχετε η περιοδος ;)
προφίλάλλα...˵quote˶
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login