Στείλε λεφτά στο ftou.gr
Το pc μου φλόγες βγάζει, λες να είναι πετρογκάζι;
Κυριακή, 5 Μαΐου

χαπι αντισυλληψης

Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #82055 από Roula94 στις 15 Ιουλίου 2011, 4:38μμ

Roula94

Εικονίδιο
μέλος από: 20/6/2011
μηνύματα: 23 αποδεκτές 0
παιδια ειδα πως σε ενα προηγουμενο θεμα αναφερατε για αυτο το χαπι το οποιο παιρνει η κοπελα μετα την ερωτικη πραξη σε περιπτωση που εχει υπονοιες πως ειναι εγκυος...ηθελα μερικες εξτρα πληροφοριες αν ειναι δυνατον...πχ ποσες ωρες μετα μπορει να ληφθει,τι επιπτωσεις εχει στον οργανισμο,κτλ...ευχαριστω εκ των προτερων!
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #82058 από panosx στις 15 Ιουλίου 2011, 5:07μμ

panosx

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 1/9/2010
μηνύματα: 720 αποδεκτές 0
http://www.womenonly.gr/article.asp?catid=13333&subid=2&pubid=1701298 απλα to googlareis δν ειναι δυσκολο
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #82063 από dancer89 στις 15 Ιουλίου 2011, 5:47μμ

dancer89

Εικονίδιο
μέλος από: 15/7/2011
μηνύματα: 26 αποδεκτές 0
το χα ψαξει και γω και ξερω τα εξης: 1. μπορεις να το παρεις μεχρι 3 μερες μετα την επαφη. βεβαια οσο πιο συντομα το παρεις τοσο το καλυτερο. 2. λενε οτι πρεπει να το παρεις μεχρι 3 φορες στη ζωη σου. βεβαια το χαρτι των οδηγιων στ κουτι λεει οτι επιτρεπεται 1 φορα σε καθε κυκλο. 3. η λειτουργια του ουσιαστικα ειναι οτι δεν επιτρεπει την εμφυτευση του ζυγωτου στη μυτρα δημιουργωντας μια μεμβρανη γυρω απ αυτη. ελπιζω να βοηθησα
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #82068 από sophie19 στις 15 Ιουλίου 2011, 7:14μμ

sophie19

Εικονίδιο
μέλος από: 27/6/2011
μηνύματα: 131 αποδεκτές 0
τωρα τελευταια ακουμε συνεχεια καθε τρεις και λιγο αν εχει μια κοπελα λιγες αμφιβολιες να το παιρνει..Αυτο που ξερω εγω ειναι οτι πριν το παρεις θα πρεπει να πας στο γυναικολογο σου να σου κανει καποιες εξετασεις να δει σε ποια φαση του κυκλου σου εισαι και να κρινει αυτος αν θα πρεπει να το παρεις.Για να χρειαζεσαι συνταγη γιατρου για να το παρεις δε θα ειναι και οτι πιο αθωο.Το συνιστουν συνηθως αν γινει καποιο ατυχημα πχ να σπασει το προφυλακτικο η σε περιπτωσεις βιασμου και τετοια.

χαπι αντισυλληψης ειναι αυτο που παιρνεις καθημερινα ειτε εχεις σεξουαλικη επαφη ειτε οχι για να μην υπαρχει πιθανοτητα να μεινεις εγκυος..πιστευω πολυ πιο καλο να το παιρνεις αυτο παρα το χαπι της επομενης μερας (εμενα μου τα ειχε συστησει και ο γυναικολογος για να φτιαξει τον κυκλο μου επειδη ειχε τα χαλια του;p)
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #82080 από Roula94 στις 15 Ιουλίου 2011, 10:40μμ

Roula94

Εικονίδιο
μέλος από: 20/6/2011
μηνύματα: 23 αποδεκτές 0
dancer89 σε ευχαριστω πολυ!! =)

sophie19 ειναι καλυτερο δηλαδη να χρησιμοποιω αντισυλληπτικα καθημερινα?το προβλημα ειναι οτι φοβαμαι λιγο γιατι εχω ακουσει πολλα...αλλα αν θες πες μου λιγα πραγματα...μην με ανατρεξεις σε καποιοι site γιατι να εχω ψαξει ολα! ευχαριστω παντως και για τα παραπανω =)
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #82086 από panosx στις 15 Ιουλίου 2011, 11:29μμ

panosx

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 1/9/2010
μηνύματα: 720 αποδεκτές 0
εγω δν εχω επαινω :(
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #82087 από panosx στις 15 Ιουλίου 2011, 11:30μμ

panosx

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 1/9/2010
μηνύματα: 720 αποδεκτές 0
επεισης η κοπελα δν ειναι ειδικος αρα εχεις 2 επιλογες.1)μπες σε ΕΓΚΥΡΟ ΙΑΤΡΙΚΟ site ή μιλα στην γυναικολογο σου
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #82088 από M1k3y στις 15 Ιουλίου 2011, 11:39μμ

M1k3y

Εικονίδιο
μέλος από: 29/12/2010
μηνύματα: 846 αποδεκτές 0
Φυσικά και είναι καλύτερο να χρησιμοποιείς αντισυλληπτικά. Έχει γίνει τεράστια πρόοδος σε αυτά τα φάρμακα τα τελευταία χρόνια και πλέον η αποτελεσματικότητά τους είναι απόλυτη (πάνω από 99,9%) οι παρενέργειές τους μηδαμινές.

Αντιθέτως, το χάπι της επόμενης ημέρας, είναι πραγματική βόμβα για τον οργανισμό, γι' αυτό και επιτρέπεται να το πάρεις μόνο 1-2 φορές το χρόνο (και υπάρχουν και πιθανότητες για επιπλοκές).
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #82089 από Roula94 στις 16 Ιουλίου 2011, 12:01πμ

Roula94

Εικονίδιο
μέλος από: 20/6/2011
μηνύματα: 23 αποδεκτές 0
χαχα ευχαριστω κι εσενα panosx!! πολυ χρησιμες κι οι δικες σου συμβουλες! =)

M1k3y και σενα! Με βοηθησατε ολοι αρκετα =)
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #82115 από sophie19 στις 16 Ιουλίου 2011, 11:21μμ

sophie19

Εικονίδιο
μέλος από: 27/6/2011
μηνύματα: 131 αποδεκτές 0
Αν η απορια σου ειναι αν ειναι καλυτερα να χρησιμοποιεις αντισυλληπτικα παρα το χαπι της επομενης φορας να σε τρωει και το αγχος και να κανεις και κακο στην υγεια σου(και μονο 1-2 φορες ειπαμε) εννοειται και ειναι.Δε σου λεω να παρεις αντισυλληπτικα απο τωρα που υποθετω πως το 94 ειναι η χρονια που γεννηθηκες ακομα και αν εχεις σεξουαλικες επαφες.Αυτα κανουν αν εχεις μια μονιμη σχεση ξερεις τον συντροφο σου καλα και δε θελεις το προφυλακτικο. Το καλυτερο ειναι να βαζετε προφυλακτικο που σε προστατευει και απο τις αρρωστιες.. Το χαπι αυτο ειναι η τελευταια λυση αναγκης αν συμβει κατι καμια φορα. Τα αντισυλληπτικα μπορει να εχουν παρενεργεις σε καποιες κοπελες σπανια αλλα αυτο εξαρταται απο τον οργανισμο αλλα εχουν και πολλα πλεονεκτηματα και μπορει να ακουσεις κοπελες με χαμηλο σιδηρο,με ακμη, με πολλη τριχοφυια κτλ να τα παιρνουν για να τα ρυθμισουν αυτα. Αν αποφασισεις να παρεις θα πας απο το γυναικολογο σου να κανεις τις εξετασεις σου και μετα και θα σε ενημερωσει αυτος για οτι απορια εχεις
Αυτα μπορω να σου πω εγω ελπιζω να βοηθησα;)
προφίλάλλα...˵quote˶
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login