Στείλε λεφτά στο ftou.gr
Μεγάλες στιγμές της αρχαιότητας: Τέρενς Κουίκ με μαλλιά.
Δευτέρα, 6 Μαΐου

σεξ και περιοδος

Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #83611 από sophie19 στις 11 Αυγούστου 2011, 2:41πμ

sophie19

Εικονίδιο
μέλος από: 27/6/2011
μηνύματα: 131 αποδεκτές 0
το εχετε κανει ποτε?
θα το κανατε?
γενικα η γνωμη σας για το θεμα...


ειναι φασεις που ειναι μεγαλο σπασιμο!αν και απο μια αποψη λιγες μερες του μηνα δεν ειναι και τιποτα να συγκρατησαι ειναι φορες που ειναι αδικο και μπορει να ειναι μια ευκαιρια που την χανεις και δεν προκειται να την εχεις και μετα απο 2 μερες

Προσωπικα δε θα το εκανα ποτε γιατι δε θα ρισκαρα με τιποτα το να με συγχαθει ο συντροφος μου οποια αποψη κι αν εχει εκεινος για το θεμα
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #83615 από psixakias στις 11 Αυγούστου 2011, 8:03πμ

psixakias

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 20/7/2011
μηνύματα: 332 αποδεκτές 0
Το έχω κάνει ενώ η κοπέλα μου είχε περίοδο. Ήταν πιο ωραίο μπορώ να πώ... χαχαχα... Όμως μου έχουν πει ότι μπορεί να προκαλέσει ζημιά στην γυναίκα. τώρα τι να σου πώ.... :P
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #83620 από eisainoobas στις 11 Αυγούστου 2011, 11:58πμ

eisainoobas

banned
μέλος από: 4/6/2011
μηνύματα: 68 αποδεκτές 0
για λογους υγειας και μονο δεν κανει εκεινες τις μερες η γυναικα να ερχεται σε επαφη.διαβασε και τα παρακατω :
"Για τη γυναίκα
Τραυματισμός της μήτρας: Επειδή η μήτρα κατά τη διάρκεια της περιόδου έχει μεγάλη αιμάτωση, η σεξουαλική επαφή κατά τις ημέρες αυτές μπορεί να την τραυματίσει και να προκαλέσει ακόμα και μόνιμες βλάβες. Λόγω της αυξημένης αιμάτωσης, με την επαφή γίνεται σύσπαση της μήτρας, με αποτέλεσμα κάποια από τα αγγεία που διατηρούν αυτό το αίμα να σπάζουν και να προκαλούν μικρά αιματώματα στο τοίχωμά της. Τα αιματώματα αυτά μπορεί να αυξάνονται από μήνα σε μήνα και να οδηγήσουν σε αδενομύωση, μια καλοήθης πάθηση της μήτρας κατά την οποία διεισδύει ενδομήτριο στο τοίχωμά της (κανονικά υπάρχει στην κοιλότητά της). Η κατάσταση αυτή ενδεχομένως να προκαλέσει προβλήματα στη γονιμότητα και να δημιουργήσει μια «ευαίσθητη» μήτρα, η οποία θα πονάει εύκολα και θα δυσκολεύεται να αντεπεξέλθει στις ανάγκες μιας εγκυμοσύνης.
Δημιουργία ενδομητρίωσης: Με τη διείσδυση υπάρχει το ενδεχόμενο να σπρωχτεί το αίμα της περιόδου από την κοιλότητα της μήτρας στις σάλπιγγες και από εκεί να πέσει στην κοιλιά με αποτέλεσμα να ξεκινήσει η δημιουργία ενδομητρίωσης. Η σεξουαλική επαφή κατά τη διάρκεια της περιόδου φαίνεται να είναι μία από τις επικρατέστερες από τις περισσότερες από 2.000 αιτίες που έχουν αναφερθεί στη δημιουργία της ενδομητρίωσης.

Για τον άντρα
Πρόκληση λοιμώξεων: Κατά τη διάρκεια της εμμήνου ρύσης η πληθώρα των μικροβίων που αποτελεί τη χλωρίδα του κόλπου αυξάνεται σημαντικά, με αποτέλεσμα κάποια από τα μικρόβια αυτά, που για τη γυναίκα μπορεί να είναι φυσιολογικά παράσιτα, για τον άντρα να είναι παθογόνα και να προκαλέσουν ουρολοίμωξη, προστατίτιδα και άλλες λοιμώξεις. Όσο μεγαλύτερη είναι η ροή τόσο μεγαλύτεροι είναι και οι παραπάνω κίνδυνοι. "
προφίλάλλα...˵quote˶
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login