Ubuntu Linux - Εξάπτει τις γκόμενες
Αν δεν προσέξεις καλά, όλο και κάτι θα κολλήσεις.
Δευτέρα, 29 Απριλίου

Τα κόκαλα από τις γροθιές μου άλλαξαν

Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #93838 από dimitris1997 στις 26 Ιανουαρίου 2012, 4:22μμ

dimitris1997

banned
μέλος από: 7/5/2011
μηνύματα: 270 αποδεκτές 0
δεν μπορούσα να σκεφτώ άλλο τίτλο...
λοιπόν έχω σταματήσει να πηγαίνω παγκράτιο επειδή με σταμάτησε η μάνα μου... στην προπόνηση βαρούσαμε σάκο αλλά, επειδή σταμάτησα και δεν έχω στο σπίτι σάκο, έψαξα λίγο στο ίντερνετ για το Iron Fist (σιδερένια γροθιά). Και είδα ότι μπορείς να δυναμώσεις τα κόκαλα στις γροθιές βαρώντας κάποια σανίδα ή κάτι τέτοιο...
άρχισα λοιπόν να το κάνω πριν καιρό και είδα ότι πιάνει, αλλά τα κόκαλα ενώ ήταν κάπως έτσι: http://imageshack.us/f/207/54350610.jpg

Έγιναν κάπως έτσι: http://imageshack.us/f/689/45329086.jpg

Ξέρω ότι απλά τώρα έχουν άλλη ανάπτυξη αλλά, υπάρχει περίπτωση ας πούμε τα χτυπήματα μου να μην κάνουν πληγές μελανιές στον άλλον αλλά, μόνο να ζαλίζουν επειδή τα κόκαλα έγιναν έτσι???
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #93850 από davidvilla στις 26 Ιανουαρίου 2012, 6:34μμ

davidvilla

Εικονίδιο
μέλος από: 21/7/2011
μηνύματα: 110 αποδεκτές 0
Σιγα ρε rocky balboa
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #93851 από Webmaster στις 26 Ιανουαρίου 2012, 6:40μμ

Webmaster

Εικονίδιο
Administrator
μέλος από: 14/8/2002
μηνύματα: 1879 αποδεκτές 0
Τα κόκκαλα δεν είναι μύες να δυναμώνουν με την εξάσκηση. Από τα πολλά χτυπήματα το μόνο που μπορείς να πάθεις είναι αρθρίτιδα, να βγάλεις τα κόκκαλα από τη θέση τους ή να σπάσεις τα αγγεία στην περιοχή ή ένα συνδυασμό όλων των προηγούμενων, που μπορεί να δημιουργήσει θρόμβους στο αίμα και να σου προκαλέσει εγκεφαλικά και εμφράγματα.

-----------------
The only unbearable thing is that nothing is unbearable.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #93855 από pantelis20 στις 26 Ιανουαρίου 2012, 10:19μμ

pantelis20

Εικονίδιο
μέλος από: 9/4/2010
μηνύματα: 648 αποδεκτές 0
Γεια σου ρε webmaster,
μαρέσει όπως τα λες πάντα χοντρά χοντρά,
αρθρίτιδες που καταλήγουν σε θρόμβους κτλ κτλ

Παρόλαυτα αυτά, είναι αλήθεια τα κόκαλα έτσι δε δυναμώνουν, και γιατί μερικοί εφαρμόζουν ότι μαλακία βρουν στο διαδίκτυο ακόμα δεν έχω καταλάβει.
Είναι αυτό που λέμε κριτική ικανότητα Μηδέν.
Τα κόκαλα δεν δυναμώνουν έτσι. Τα κόκαλα είναι οστά και το καλύτερο που μπορείς να κάνεις για αυτά είναι να τα θρέφεις σωστά μέσω της διατροφής (ασβέστιο, βιταμίνη D) ώστε να έχουν την μέγιστη οστική πυκνότητα για να ελαχιστοποιείς τις πιθανότητες ραγίσματος ή σπασίματος γενικότερα.
Ειδικά αν βαράς μπουνιές σε τοίχους και λοιπά απορώ πως δε σκέφτηκες πως θα μπορούσες να ραγίσεις κανένα κόκκαλο αν όχι να σπάσεις...
προφίλάλλα...˵quote˶
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login