Στείλε λεφτά στο ftou.gr
Είχα μια γκόμενα μέντιουμ αλλά με παράτησε πριν με συναντήσει καν.
Πέμπτη, 25 Απριλίου

Δύσκολοι Έρωτες(Καθηγητής-Μαθήτρια)

Σελ. 1
Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #103524 από Eleni962 στις 19 Ιουνίου 2012, 10:01μμ

Eleni962

Εικονίδιο
μέλος από: 19/6/2012
μηνύματα: 4 αποδεκτές 0
Καλησπέρα σε όλους! Γράφω αυτό το άρθο γιατί θέλω να μοιραστώ τον πόνο μου και να πάρω συμβουλές.

Ξεκινώντας να σας πω πως η ιστορία μου είναι πέρα για πέρα αληθινή!
Λοίπόν όλα ξεκίνησαν τον Οκτώβριο μαζί με την έναρξη των φροντηστηρίων. Φέτος όμως υπήρχε μια διαφορά. Άλλαξα φροντηστήριο και έτσι τον γνώρισα. Διδάσκει γερμανικά και ήταν ο νέος καθηγητής μου. Αρχικά τον συμπάθησα πολύ όμως τα πράγματα δεν είχαν φτάσει εδώ που έχουν φτάσει τώρα. Με τον καιρό άρχισα να τον βλέπω διαφορετικά και χώρις να το καταλάβω αρχισε να μου αρέσει και τελικά τον ερωτεύτηκα.. Όχι δεν ήταν έρωτας με την πρώτη ματιά αλλά αυτό δεν νομίζω πως παίζει ιδιαίτερο ρόλο. Έτσι λοιπόν με το που μπήκε το 2012 άρχισα να έχω αισθήματα για αυτόν και όσο παιρνούσε ο καιρός η φλόγα που έκαιγε μέσα μου δυνάμωνε. Εκείνος είχε αρχίσει να με κοιτάζει συνεχώς την ώρα του μαθήματος και ήταν φανερό πως με κάρφωνε με το βλέμα του. Η συμπεριφορά του απεναντί μου ήταν εντελώς διαφορετική απ' ότι στούς άλλους μαθητές του. Ίσως αυτό να συνέβαινε γιατί ήμουν η μεγαλύτερη στο τμήμα άλλα και πάλι ο τρόπος που με κοιτούσε δεν δικαιολογούταν. Σε ένα από τα περίφημα εκείνα μαθήματα που δεν σταματούσε να με κοιτάζει με έπιασε μια από τις κοπέλες στο διαλείμμα και μου είπε πως εδώ και καιρό είχε παρατηρήσει πώς ο καθηγητής μας με κοιτούσε πολύ επίμονα και μάλιστα με ρώτησε αν παίζει κάτι μεταξύ μας. Έγω βέβαια της είπα πως λέει βλακείες όμως εκείνη με το που μπήκαμε στην τάξη μου έδωσε να καταλάβω τι ακριβώς εννοούσε σκουντόντας με κάθε φορά που ο καθηγητής με κοιτούσε. Με σκούντησε τόσες φορες που ακόμα έχει μείνει μια μελανιά στο πόδι μου από εκίνη την ημέρα! Όταν τελείωσε το μάθημα εγώ ήμουν μέσα στην τρελή χαρά καθώς οι υποψίες μου πως του αρέσω είχαν επιβεβαιωθεί από κάποιον τρίτο που δεν γνωριζε τίποτα... Έτσι λοπόν μετά από λίγες ημέρες βρήκα το θάρρος και του μίλησα. Δεν του μίλησα από κοντά αλλά στο facebook και εκείνος άρχισε τα γνωστά. Μου είπε πως τον κολακεύει το ενδιαφέρον μου άλλα δεν μπόρει να με δει κάποιος αλλιώς γιατί είμαι μαθητριά του και πως πρέπει να κοιτάξω τα μαθηματά μου. Στενοχωρήθηκα πάρα πολύ και την συμπεριφορά του όμως μετά αφού συζήτησα τα μηνύματα με την ξαδερφη μου καταλαβα πως δεν μου έγραψε ποτέ πως δεν νιώθει κάτι για εμένα απλά προσπαθούσε να με πείσιε ν αμην αφήσω το διάβασμα μου(φέτος δίνω ένα πτυχίο στο γερμανικά ου θέλει λίγο διαβασματάκι). Μετά από όλα αυτά στο επόμενο μάθημα ήταν εντελώς αμήχανος και θλιμμένος. Μετά από λίγα μαθήματα άρχισε α χαλαρώνει μέχρι που όλως τυχαίως βρίκα μία καρτα που έχε μέσα σε ένα μπλοκάκι. Η κάρτα αυτή ήταν απο τα ιδιαίτερα που κάνει και είχε το κινητο και το σταθερό του. Εγώ δεν έχασα ευκαιρία και άρχισα να του τηλεφωνώ με απόκρυψη μόνο και μόνο για να ακούω την φωνή του. Μία εβδομάδα μετά άρχισα να βρίσκω στο κινητό μου αναπάντητες κλησεις με απόκρυψη. Αρχικά δεν υποψιάστηκα κάτι αν και σκέφτηκα αστραπιαία πως ήταν εκείνος. Η απόκρυψη συνέχισε να με καλεί και κάθε φορά που το σήκωνα αυτός που με έπαιρνε μου έκανε ακριβως το ίδιο που έκανα και εγώ στο καθηγητή μου, δηλαδή μόλις τι σήκωνα δεν μου μιλούσε και το άφηνε μέχρι να το κλείσω εγώ. Έτσι λοιπόν μετά από καμία 15αριά κλήσεις μέσα σε δύο ημέρες την επόμενη από το πρωί με με έιχε πάρει καθόλου μέχρι που η ώρα πήγε 6 το απόγευμα και αποφάσισα να πάρω τον καθηγητή μου τηλέφωνο. Τον πήρα, μου το έκλεισε σχεδόν αμέσως και με πήρε η απόκρυψη στο καπακι! Αυτό έγινε αμέτρητες φορές και μέσα σε αυτές τις φορές η αυτός που με καλούσε με έπαιρνε με απόκρυψη βάζοντας μου διάφορα καψουροτράγουδα και μάλιστα απολύτως τεριαστά με την περίπτωση μας. Αυτό συνέβαινε για δύο εβδομαδες και τώρα έχει να με πάρει μια εβδομάδα. Σκέφτομαι πως ίσως το κάνει για να με αφήσει να συγκεντρωθω για τις εξετασεις που έιναι σε μία εβδομαδα. Πάρόλαυτα δεν σταματάει να με κοιταζει μέσα στο μαθημα και πολλές φορές μιλάει σε κάποιον άλλο στην τάξη αποκαλόντας τον με το ονομά μου και διάφορα άλλα τέτοια σκηνικά.

Θέλω πού να ακούσω την γνώμη σας γιατί πραγματικά τον αγαπάω πολύ και δεν ξέρω τι πρέπει να κάνω.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #103525 από Eleni962 στις 19 Ιουνίου 2012, 10:05μμ

Eleni962

Εικονίδιο
μέλος από: 19/6/2012
μηνύματα: 4 αποδεκτές 0
Συγνώμη για τα ορθογραφικά απλα έγραφα λίγο βιαστηκά
προφίλάλλα...˵quote˶
4
Μήνυμα #103550 από κεφτές στις 20 Ιουνίου 2012, 2:11μμ

κεφτές

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 1/6/2012
μηνύματα: 33 αποδεκτές 0

Αποδεκτή απάντηση

Χμμ ειναι λιγο παραδοξος ερωτας... βεβαια κ εκεινος εχει κανει μερικες ανωριμοτητες για την ηλικια του (αν οντως ισχυει οτι εκεινος σε παιρνει με αποκρυψη κ δεν μιλα). Εγω λεω να περιμενεις να δεις αν θα κανει καμια κινηση, μην κανει κατι εσυ κ γενικα μην φανερωνεσαι στους συμμαθητες σου, κ αν δεις οτι το πραγμα δεν παει τοτε γυρνα να δεις καποιον συνομιληκο...
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #103568 από Anjel17 στις 20 Ιουνίου 2012, 4:14μμ

Anjel17

μέλος από: 8/10/2011
μηνύματα: 153 αποδεκτές 0
Καταρχήν, δεν μας είπες ηλικίες..
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #103721 από Eleni962 στις 23 Ιουνίου 2012, 9:20μμ

Eleni962

Εικονίδιο
μέλος από: 19/6/2012
μηνύματα: 4 αποδεκτές 0
Οτί αυτός παιρνει με αποκρυψη είναι πλέον σιγουρο. Την πέμπτη τελείωσαν τα μαθήματα και θα τον ξαναδώ για τελευταία φορά την δευτέρα που θα δώσω το πτυχίο. Κοίτα έχεις δίκιο που λες ότι πρεπει να περιμένω αλλά δεν μπορώ. Δεν παιρνάει μέρα που να μην είναι συνεχώς στο μυαλό μου. Είμαι ερωτευμένη μαζί του και αυτό δεν μπορώ να το ξεχάσω έτσι απλα... Για να σας λύσω την απορία είμαι 16 και είναι 26.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #103722 από asap στις 23 Ιουνίου 2012, 9:57μμ

asap

μέλος από: 12/2/2011
μηνύματα: 860 αποδεκτές 0
ο ερωτας μπορει να μην εχει ηλικια αλλα ο τυπος ειναι παιδεραστης...!
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #103725 από panagiotiC στις 23 Ιουνίου 2012, 10:22μμ

panagiotiC

Εικονίδιο
μέλος από: 11/5/2010
μηνύματα: 216 αποδεκτές 0
Αν μου ελεγες οτι εισαι 18 και αυτος 28 θα ελεγα ενταξει,αλλα 26χρονος και να κανει παιχνιδακια με μια 16χρονη τι να πω,σορυ αλλα ο τυπος θελει μαζεμα.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #104976 από christina_arkei στις 11 Ιουλίου 2012, 10:53μμ

christina_arkei

Εικονίδιο
μέλος από: 11/7/2012
μηνύματα: 4 αποδεκτές 0
εγώ πιστεύω πως το καλύτερο πού έχεις να κάνεις είναι να πέρίμενεις μέχρι να βγούν τα αποτελέσματα.τώρα πάλι αν δν μπορείς να περιμένεις μπορείς να τον κάνεις να ζηλέψει.......:P
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #104981 από SpRt στις 11 Ιουλίου 2012, 11:40μμ

SpRt

Εικονίδιο
μέλος από: 11/7/2012
μηνύματα: 14 αποδεκτές 0
Δεν μπορείς να είσαι 100% σίγουρη. Πάντως ναι, για έναν 26χρονο είναι ανώριμο να παίρνει, να μην μιλάει κλπ. Είναι περίεργη κατάσταση πάντως, το μόνο σίγουρο...
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #106760 από Eleni962 στις 05 Αυγούστου 2012, 6:49μμ

Eleni962

Εικονίδιο
μέλος από: 19/6/2012
μηνύματα: 4 αποδεκτές 0
Το ξέρω είναι περιεργη η κατασταση πάντως όπως και να έχει δεν μπόρω να τον βγάλω από την ζωή μου. Τον σκέφτομαι συνέχεια...
προφίλάλλα...˵quote˶
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login