Στείλε λεφτά στο ftou.gr
Δηλώνω ότι θα παρατήσω κάθε σχέση με τα pc και θα γίνω κωδωνοκρούστης σε εγκαταλελειμμένο μοναστήρι στη Συγγρού! ©NoCTuRNe, irc.ftou.gr
Πέμπτη, 25 Απριλίου

Έντονος Προβληματισμός

Σελ. 1
Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #116115 από aldebaran στις 13 Ιανουαρίου 2013, 3:30πμ

aldebaran

Εικονίδιο
μέλος από: 3/11/2011
μηνύματα: 18 αποδεκτές 0
Καλημέρα, τους τελευταίους μήνες ένα θέμα πηγαινοέρχεται στο μυαλό μου συνεχώς. Έχε ξυπνήσει μέσα μου η ανάγκη να βρω τον έρωτα, θέλω να βρω ένα άτομο που θα με αγαπήσει και θα το αγαπήσω, θέλω τόσο πολύ να ερωτευτώ, να έχω και εγώ μια κοπέλα που θα νοιάζεται για μένα όπως τα περισσότερα παιδιά στην ηλικία μου. Δεν είχα ποτέ σχέση, ούτε έχω κάνει τίποτα με καμια κοπέλα. Κάθε φορά που βγαίνω έξω σκέφτομαι άμα η σημερινή μέρα θα είναι η μέρα που θα συναντήσω και εγώ τον έρωτα, ψάχνω συνεχώς γύρω μου για να τον βρω αλλά τίποτα. Πότε θα βρω και εγώ μια κοπέλα? Αυτό το ερώτημα με βασανίζει συνεχώς. Ξέρω ότι είμαι ακόμα μικρός (17χρ),ότι υπάρχουν πράγματα πολύ πιο σημαντικά που θα έπρεπε να με ανησυχούν και ότι αργά ή γρήγορα όλοι οι άνθρωποι ερωτεύονται αλλά παρ'όλα αυτά δεν μπορώ να ηρεμήσω. Βασικά δεν περιμένω κάποιου είδους συγκεκριμένη συμβουλή ή απάντηση, απλά ήθελα να το βγάλω από μέσα μου. Αυτό που με τρελαίνει πιο πολύ είναι ότι όλο αυτό ξεκίνησε ξαφνικά εδώ και 3 μήνες!Και πιο πριν με ενδιέφερε να βρω μια κοπέλα αλλά τους τελευταίους μήνες ειλικρινά νιώθω όλο μου το είναι να αποζητά αυτό το πράγμα.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #116116 από Webmaster στις 13 Ιανουαρίου 2013, 4:25πμ

Webmaster

Εικονίδιο
Administrator
μέλος από: 14/8/2002
μηνύματα: 1879 αποδεκτές 0
Δεν είσαι μικρός. Η χημεία του οργανισμού σου είναι στο πιο κατάλληλο στάδιο για να βρεις ταίρι και γι' αυτό βασανίζεσαι τόσο πολύ. Είναι ένστικτο.

Δε χάλασε ο κόσμος αν βρεις η δε βρεις γκόμενα βασικά, αλλά καλό είναι τα ένστικτα να τα ακούμε.

Πολύτιμες πρακτικές πληροφορίες γι' αυτό και για άλλα θέματα, μπορείς να βρεις στο σεμινάριο στη Rohala Art το οποίο και σου συνιστώ.




-----------------
The only unbearable thing is that nothing is unbearable.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #116138 από δημητρης1997 στις 13 Ιανουαρίου 2013, 4:48μμ

δημητρης1997

Εικονίδιο
μέλος από: 6/11/2010
μηνύματα: 124 αποδεκτές 0
Το ιδιο ακριβως προβλημα , δεν ειχα ποτε σχεση και νιωθω οτι εχω αρχισει να καταπιεζομαι για να ερωτευτω, καποιες φορες δεν ξερω αν θελω ενα κοριστι επειδη το αγαπαω η απλα για να βρω καποια.Επησης φοβαμαι οτι αν κανω κατι με καποια μονο για εμπειρια και μετα ερωτευτω μια αλλη θα ειναι δυσκολο να χωρισω.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #116142 από greco32 στις 13 Ιανουαρίου 2013, 5:29μμ

greco32

Εικονίδιο
μέλος από: 16/12/2012
μηνύματα: 18 αποδεκτές 0
Και εγώ είμαι πάνω κάτω στην ίδια περίπτωση, (και ίδια ηλικία). Θέλω πολύ να ερωτευτώ (είμαι ερωτεθμένος βασικά) αλλά δεν τολμώ να κάνω το βήμα. Ούτε εγώ είχα ποτέ σχέση, και νιώθω την ανάγκη να το συμβεί αυτό, τόσο πολύ, που και μένα με αγχώνει κιόλας
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #116146 από cia42 στις 13 Ιανουαρίου 2013, 6:41μμ

cia42

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 8/1/2013
μηνύματα: 36 αποδεκτές 0
αρκετά άτομα έχουν αυτό το πρόβλημα.συνέχισε να ψάχνεις δεν είναι καθόλου απλό και κάποτε θα βρεις το τέρι σου ηρεμήσε.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #116161 από aldebaran στις 13 Ιανουαρίου 2013, 7:46μμ

aldebaran

Εικονίδιο
μέλος από: 3/11/2011
μηνύματα: 18 αποδεκτές 0
αυτό που δεν μπορώ να καταλάβω είναι πως εντελώς ξαφνικά άρχισα να νιώθω έτσι. Τι το προκάλεσε? Θυμάμαι την μια μέρα ήμουν καλά και την επόμενη τελείως απρόσμενα άρχισα να νιώθω αυτήν την ανάγκη
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #116168 από KwnstantinosS στις 13 Ιανουαρίου 2013, 9:31μμ

KwnstantinosS

banned
μέλος από: 27/11/2012
μηνύματα: 353 αποδεκτές 0
Το εχω νιωσει αυτο το συναισθημα....εμενα μ ειχε ερθει επειδη μια μερα εβλεπα γυρω μ ολοι την ωρα ζευγαρια και λεω γιατι να μην ειχα και εγω τωρα μια κοπελα..
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #116183 από eleka στις 13 Ιανουαρίου 2013, 11:09μμ

eleka

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 29/10/2012
μηνύματα: 29 αποδεκτές 0
Νομίζω είναι αυτό που λέει ο Κωνσταντίνος απο πάνω (πωπω φίλε έχουμε γράψει και οι δύο σε ποσα θέματα και συμφωνώ πάντα μαζί σου!!)...ίσως γτ κοιτάς πολλά ζευγάρια γύρω σου...Κι εγώ το έχω αυτό (εγω είμαι βέβαια ένα χρόνο μικρότερη)...Είναι ψυχολογικό..Και δεν χρειάζεται να ψάχνεις και πολύ..Κάποια στιγμή θα έρθει απο μόνο του...Συνήθως εκεί που δεν το περιμένεις...
Κοίτα να δεις βρε!!Κι εγω πίστευα οτι μονο τα κορίτσια έχουμε τέτοιεσ ανασφάλιες!!! :/
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #116185 από KwnstantinosS στις 13 Ιανουαρίου 2013, 11:27μμ

KwnstantinosS

banned
μέλος από: 27/11/2012
μηνύματα: 353 αποδεκτές 0
Χα χα :P .......Οπως και να εχει εμεις ομως μπορουμε πιο ευκολα να αντιμετωπισουμε το προβλημα ,αφου συνηθως τα αγορια κανουν το πρωτα βημα .....σκεψου να ειναι καποια " ασχημη "(απο οποια αποψη θες) κοπελα και να μην μπορει να κανει τιποτα ....
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #116187 από eleka στις 13 Ιανουαρίου 2013, 11:36μμ

eleka

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 29/10/2012
μηνύματα: 29 αποδεκτές 0
Σε έχασα κωνσταντίνε...Τι εννοείς να είναι καποια άσχημη???Να τον θέλει καποια "άσχημη" εννοεισ??

Σημείωση moderator: Banned και οι δύο διότι από anti-community μας μετατρέψατε στο καφέ της χαράς. Απαγορεύεται αυστηρά κάθε είδος κοινωνικότητας και αλληλεπίδρασης μεταξύ των μελών του ftou.gr, πέρα από την ανταλλαγή απόψεων.
προφίλάλλα...˵quote˶
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login