Στείλε λεφτά στο ftou.gr
"Έχω αυτοκίνητο κάμπριο παιδί μου για να με βλέπει ο Θεός." (Παπά-Λάμπρος, Τι ψυχή θα παραδώσεις μωρή)
Σάββατο, 27 Απριλίου

Ντροπές στην σχέση

Σελ. 1
Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #116340 από mikrh.maria στις 19 Ιανουαρίου 2013, 1:05πμ

mikrh.maria

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 19/1/2013
μηνύματα: 25 αποδεκτές 0
Καλησπέρα σε όλα τα μέλη του ftou.gr
Θα ήθελα να μοιραστώ μαζί σας ένα θέμα που με απασχολεί τον τελευταίο καιρό και να ακούσω μερικές συμβουλές.
Είμαι 16 χρονών και έχω σχέση εδώ και 6 μήνες με έναν 20χρονο, αλλά μένουμε αρκετά μακρυά ο ένας από τον άλλον και δεν βλεπόμαστε αρκετά συχνά. Όταν βρισκόμαστε δεν νιώθω και πολύ άνετα για διάφορους λόγους. Αυτός στο παρελθόν είχε πολλές εμπειρίες με διάφορες κοπέλες, ενώ εγώ είχα πραγματικά ελάχιστες εμπειρίες με αγόρια, με αποτέλεσμα να νιώθω άβολα, να μην ξέρω πως να φερθώ και τέτοια. Μια φορά έκατσα να το συζητήσω μαζί του και δεν έδωσε ιδιαίτερη σημασία, γιατί του φαίνεται αφύσικο να τον ντρέπομαι! Δεν ξέρω τι να κάνω Δεν έχουμε ούτε ιδιαίτερη χημεία, ούτε κοινά γούστα, ούτε κοινά ενδιαφέροντα...το μόνο που μας ενώνει είναι η αγάπη μας! Νιώθω πως η κατάσταση είναι πολύ άσχημη αφού δεν έχουμε ούτε τι να συζητήσουμε μερικές φορές, άλλες φορές πάει να με φιλήσει και εγώ τραβιέμαι εε και η όλη φάση δεν μου αρέσει! Θα ήθελα να αλλάξει αυτό...ποια είναι η γνώμη σας;;; Έχετε να προτείνετε κάτι;;; Τι φταίει;;; Κάνω κάτι λάθος;;; Κάθε συμβουλή και γνώμη ευπρόσδεκτη Ευχαριστώ πολύ!!!
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #116344 από arxangelos στις 19 Ιανουαρίου 2013, 9:04πμ

arxangelos

Εικονίδιο
μέλος από: 16/1/2011
μηνύματα: 284 αποδεκτές 0
κοίτα αν νομίζεις πως ο 20 χρόνος είναι μαζί σου από αγάπη εγώ νομίζω κανείς λάθος...θέλει να το κανετε
πάμε παρακάτω, όταν δεν.τον βλέπεις κάποιον πολύ συχνά λογικό είναι να κομπλαρεις ειδικά όταν πρέπει να σπάσει ο πάγος κάθε φορά κ πόσο μάλλον όταν έχεις 4 χρόνια διάφορα.
Εγώ αυτό που έχω να σου προτείνω είναι να βρεις κάποιον στην ηλικία σου ή 1-2 χρόνια μεγαλύτερο, εκτός αν νιώθεις τόσο υπέροχα μ αυτόν κ θες να συνεχισεις να είσαι μαζί του.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #116347 από mikrh.maria στις 19 Ιανουαρίου 2013, 11:06πμ

mikrh.maria

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 19/1/2013
μηνύματα: 25 αποδεκτές 0
Ευχαριστώ για την απάντηση σου Να σου πω την αλήθεια στην αρχή της σχέσης μας σκεφτόμουν συνέχεια πως με θέλει μόνο για το σεξ και για τίποτα άλλο, αλλά δεν έχει αναφέρει καν το σεξ όσο είμαστε μαζί! Ακόμα και μερικές φορές που εγώ πηγαίνω επίτηδες την κουβέντα εκεί αυτός δεν το συνεχίζει! Προσφέρουμε ο ένας στον άλλον αυτό που μας λείπει και που χρειαζόμαστε: αγάπη! Αλλά ίσως δεν είναι αρκετό για να νιώθω άνετα μαζί του. Σκέφτηκα πολλές φορές να κάνω κάποια άλλη σχέση, όπως μου είπες και εσύ αλλά εκτός το ότι δεν βρίσκω κάποιον, δεν μπορώ να ξεπεράσω αυτό το παιδί και τον σκέφτομαι συνέχεια, εε και σίγουρα αυτό δεν είναι καθόλου σωστό για το άλλο άτομο
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #116350 από arxangelos στις 19 Ιανουαρίου 2013, 2:02μμ

arxangelos

Εικονίδιο
μέλος από: 16/1/2011
μηνύματα: 284 αποδεκτές 0
ναι σίγουρα αφού νιώθεις έτσι τότε έχεις δίκιο να κάθεσαι μαζί του, αλλά πάλι είναι δύσκολο, η απόσταση αποξενώνει αρκετά. Πέρα από την αγάπη όμως πρέπει να σε καλύπτει κ σε άλλους τομείς, δε γίνετε να κάθεσαι σε μια προβληματική σχέση απλά επειδή αγαπάς κάποιον
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #116363 από mikrh.maria στις 19 Ιανουαρίου 2013, 4:56μμ

mikrh.maria

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 19/1/2013
μηνύματα: 25 αποδεκτές 0
Έχεις δίκιο...η κατάσταση δεν είναι απλά προβληματική...είναι αρρωστημένη!!! Απλά νιώθω πως μόνο εγώ πιέζομαι από όλο αυτό δεν θέλω να χωρίσω αλλά πραγματικά δεν υπάρχει επικοινωνία! Με αυτό που είπες με έκανες να σκεφτώ αρκετά πράγματα! Αυτός ο άνθρωπος δεν καλύπτει κάποιες ανάγκες μου αλλά σίγουρα και εγώ δεν καλύπτω κάποιες δικές του! Σκοπός είναι να βρούμε που ταιριάζουμε και τι μπορούμε να δώσουμε ο ένας στον άλλον αλλά δεν μπορώ να το κάνω αυτό με έναν άνθρωπο που ντρέπομαι να τον κοιτάξω στα μάτια!
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #116364 από Webmaster στις 19 Ιανουαρίου 2013, 7:06μμ

Webmaster

Εικονίδιο
Administrator
μέλος από: 14/8/2002
μηνύματα: 1879 αποδεκτές 0
Όλο σου το πρόβλημα σε τρεις λέξεις: Δεν τον γουστάρεις.


-----------------
The only unbearable thing is that nothing is unbearable.
προφίλάλλα...˵quote˶
6
Μήνυμα #116365 από arxangelos στις 19 Ιανουαρίου 2013, 7:35μμ

arxangelos

Εικονίδιο
μέλος από: 16/1/2011
μηνύματα: 284 αποδεκτές 0

Αποδεκτή απάντηση

και εγώ αυτό νομίζω, αν τον γουσταρες τρέλα σίγουρα δε θα τραβιοσουν όταν πήγαινε να σε φιλήσει...σε μια σχέση ο ένας γεμίζει τις ανάγκες του άλλου σε πολλούς τομείς. Σκέψου εσύ τι κερδίζεις από αυτό το άτομο πέρα από άγχος κ νευρικότητα κ σκέψου τι σου προσφέρει τόσο σημαντικό κ θες να κάθεσαι μαζί του
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #116388 από mikrh.maria στις 20 Ιανουαρίου 2013, 2:16μμ

mikrh.maria

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 19/1/2013
μηνύματα: 25 αποδεκτές 0
Ίσως έχετε δίκιο δεν ξέρω...αλλά άμα δεν τον γουστάρω γιατί κάθομαι μαζί του? Δεν μπορώ να με καταλάβω καθόλου
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #116525 από conmarap στις 24 Ιανουαρίου 2013, 5:37πμ

conmarap

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 19/9/2010
μηνύματα: 55 αποδεκτές 0
Δεν θέλω να πω κάτι με σιγουριά, μπορεί να την αγαπάει μπορεί και να σκέφτεται με το κάτω κεφάλι. Απλά πρόσεχε, είσαι σε περίεργη ηλικία και το να είσαι με έναν μεγαλύτερο μπορεί να σε εξιτάρει αλλά... πρόσεχε.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #116578 από mikrh.maria στις 25 Ιανουαρίου 2013, 5:27μμ

mikrh.maria

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 19/1/2013
μηνύματα: 25 αποδεκτές 0
Προσπαθώ όσο μπορώ! Ήμουν και είμαι αρκετά επιφυλακτική...πάντως δεν μας βλέπω να είμαστε μαζί για πολύ ακόμα γιατί έχει αρχίσει (πάλι) να με παραμελεί συνέχεια
προφίλάλλα...˵quote˶
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login