Στείλε λεφτά στο ftou.gr
Προσπαθείς να μάθεις ένα μωρό να μιλάει κανονικά αλλά καταλήγεις να μιλάς εσύ μωρουδιακά
Παρασκευή, 3 Μαΐου

Απόσταση :/

Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #121678 από petros196854 στις 10 Ιουλίου 2013, 11:23πμ

petros196854

Εικονίδιο
μέλος από: 8/7/2013
μηνύματα: 9 αποδεκτές 0
Καλημερα σας μελη του φτου..Ανυσηχω παρα πολυ διοτι δεν ξερω πως να χειριστω μια σχεση απο αποσταση.. αυτην δηλωνει τρελα ερωτευμενη μαζι μου ομως το θεμα ειναι οτι μου λειπει καθε μερα ολο κα περισσοτερο.. μιλαμε συνεχεια και μεσω κινητου αλλα και facebook..Ωστοσο οταν αυτην μου λεει οτι βγαινει εξω δν μπορειτε να φανταστειτε πως τρελαινομαι γιατι φοβαμαι μην βγαινει με κανεναν αν και αυτη μου ειχε πει οτι δεν εχει ματια για αλλον..καμια συμβουλη πανω στο ολο θεμα? Ευχαριστω εκ των προτερων. :-)
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #121679 από dirty_mind στις 10 Ιουλίου 2013, 12:33μμ

dirty_mind

Εικονίδιο
μέλος από: 9/7/2012
μηνύματα: 61 αποδεκτές 0
Δεν αναφέρεις κάποια βασικά πράγματα στο ποστ σου... Αρχικά πόσο χρονών είστε; Πόσο καιρό είστε μαζί; Σου έχει δώσει στο παρελθόν αφορμές για να ζηλέψεις; Καλύτερα διευκρίνισε και αυτά για να σου απαντήσουμε κατάλληλα
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #121680 από petros196854 στις 10 Ιουλίου 2013, 1:22μμ

petros196854

Εικονίδιο
μέλος από: 8/7/2013
μηνύματα: 9 αποδεκτές 0
ειμαστε 16 δν εχει πολυ καιρο που γνωριστηκαμε και απο την πρωτη φορα ολοι καταλαβαν οτι κατι θα τρεξει μαζι μας..το θεμα ειναι οτι ειναι μακρια και φοβαμαι πολυ να μν κανει τιποτα με κανεναν (αν και οπως ανεφερα μου δηλωσε οτι δεν εχει ματια για αλλον) απλως την αγαπω πολυ και δεν θελω να την χασω για τιποτα και για κανεναν.
προφίλάλλα...˵quote˶
4
Μήνυμα #121687 από dirty_mind στις 10 Ιουλίου 2013, 5:52μμ

dirty_mind

Εικονίδιο
μέλος από: 9/7/2012
μηνύματα: 61 αποδεκτές 0

Αποδεκτή απάντηση

Δεν κατάλαβα εάν αμφιβάλλεις γενικά για το πόσο πιστή μπορεί να είναι ή το γεγονός ότι σε διαβεβαιεί πως δεν έχει μάτια για άλλον σε κάνει να υποψιάζεσαι πως τρέχει κάτι με κάποιον και προσπαθεί να στο κρύψει παρουσιάζοντας αντίθετα τα πράγματα. Όπως και αν το σκεφτείς όμως, δεν έχει λόγο να σε κοροϊδεύει λέγοντας σου πως θέλει να είστε μαζί και παράλληλα να κοιτάει και άλλους. Εάν θέλει να βγαίνει και με άλλους ή δεν σε θέλει τόσο πολύ ώστε να μπορεί να σου είναι πιστή, θα μπορούσε να σου το είχε ξεκαθαρίσει από την αρχή. Καταλαβαίνω την ανησυχία σου και ξέρω πόσο δύσκολο είναι να μην έχεις κοντά σου κάποιον που αγαπάς αλλά προσπάθησε να σκεφτείς λογικά. Σαν κοπέλα σου λέω πως άμα έβγαινε με κάποιον δεν θα σου έλεγε καν πως βγαίνει έξω και θα μπορούσε να είχε κόψει τα γλυκόλογα. Είναι λογικό να ανησυχείς γιατί δεν ξέρεις τι γίνεται καθημερινά στη ζωή της (πέρα από αυτά που σου λέει η ίδια) αλλά με αυτή σου την στάση δεν αλλάζεις κάτι. Προτείνω να της δείξεις εμπιστοσύνη για να μην καταλάβει πως υποψιάζεσαι κάτι τέτοιο και πληγωθεί ή θυμώσει αλλά επίσης μπορείς να της κάνεις μια γενική συζήτηση περί του θέματος, αλλά σε καμία περίπτωση να μην της πεις πως πιστεύεις πως μπορεί να βγαίνει και με άλλους. Πιστεύω πως η καλύτερη λύση θα ήταν να κάνεις υπομονή μέχρι να περάσει λίγος καιρός ακόμα και να αρχίσεις να την μαθαίνεις περισσότερο (πράγμα πανεύκολο στην περίπτωση σας, αφού όπως λες μιλάτε πολλές ώρες κάθε μέρα). Η ζήλια σου οφείλεται στο γεγονός ότι την θέλεις πολύ και σίγουρα συμβάλει σε αυτό και το ότι είναι μακριά σου. Μην ανησυχείς, αυτό που σου συμβαίνει συμβαίνει σε όλους όσους έχουν σχέση εξ αποστάσεως...
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #121693 από petros196854 στις 11 Ιουλίου 2013, 11:20πμ

petros196854

Εικονίδιο
μέλος από: 8/7/2013
μηνύματα: 9 αποδεκτές 0
Απλως καμια φορα μου λεει οτι βγαινει εξω με κατι αγορια φιλους της και εκει εγω τρελαινομαι τοσο πολυ..και που ξερω εγω για παραδειγμα οτι μπορει να τα λεει αυτα απλα για να περναει την ωρα της ευχαριστα για οταν ερχεται στην πολη μου? ξερω ειναι τρελο ομως ακομα και αυτο μου περναει απο το μυαλο..
προφίλάλλα...˵quote˶
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login