Ubuntu Linux - Εξάπτει τις γκόμενες
Καλύτερα να μετανιώσεις που κίκαρες παρά να μετανιώσεις που δεν κίκαρες. (Άρης)
Κυριακή, 19 Μαΐου

Με γουστάρει η όχι;

Σελ. 1
Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #124647 από Surfer123 στις 11 Ιανουαρίου 2014, 12:07μμ

Surfer123

Εικονίδιο
μέλος από: 16/9/2013
μηνύματα: 81 αποδεκτές 0
Γεια σας εδώ και καιρό σας είχα ζητήσει τη βοηθεια σας για μια κοπελα που μου άρεσε.. Τελικά αποδείχθηκε σκαρτη και δεν έκανα ούτε τον κόπο να της πω οτι μου αρέσει. Τώρα ειμαι εδώ για να με βοηθήσετε σε ένα άλλο θέμα με μια άλλη κοπελα επίσης απο την τάξη μου η οποία με έχει μπερδέψει παρά πολυ. Γενικά μπορώ να πω πως ο χαρακτήρας της ειναι πολυ κλειστός μιλάει ανοιχτά μόνο σε άτομα που γνωρίζει πολυ καιρό και πολυ ψυχρά σε αυτούς που δεν γνωρίζει. Οι παρέες της αποτελούνται απ οτι εχω δει μόνο απο κορίτσια και δεν ξέρω αν έχει αγόρι . Όμως υπάρχουν κάποια σημάδια που μου έδειξε και άμα δεν υπήρχαν δεν θα έκανα κάνει τον κόπο να γραψω... Λοιπόν πολλές φορές οταν καμια φορά κάθομαι μόνος μου στο παγκάκι η ακόμα και οταν ειναι κάποιοι φίλοι μου έρχεται δίπλα μου και προσπαθεί να ανοίξει συζήτηση μαζί μου επίσης πολλές φορές με ρωτάει αν μου αρέσουν τα νύχια της η τα καινουρια ρούχα της κτλ. Όμως μια μέρα ήρθε να κάτσει στο μπροστινό θρανίο απο εμένα (εγώ κάθομαι παρέα με ένα φίλο μου καθώς και το παιδί που είχε κάτσει μαζί του ειναι φίλος μου) και εκεί που είχαμε πιάσει τη συζήτηση ολοι μαζί ( εγώ αυτή και οι 2 φίλοι μου ) ξαφνικά αρχίσαμε να μιλάμε για εμένα. Σε ένα σημείο γυρναει αυτή και μου λέει είσαι όμορφος και ερωτευσημος. Εγώ κόκκαλωσα εκείνη την στιγμή γιατι ήταν και οι άλλοι δυο φίλοι μου μπροστά και δεν είπα τπτ γιατι ειμαι και πολυ ντροπαλός... Κατα βάθος όμως εμένα μου αρέσει παρά πολυ και θα ήθελα να κανω κάτι μαζί της . Το μόνο μέρος ποω μπορώ να της μιλήσω πμ ως ειναι οταν φεύγουμε απο το σχολείο στο δρόμο . Αν μπορείτε δώστε μου κάποιες συμβουλές πως να την πλησιάζω περισσότερο καθώς και αν πράγματι της αρέσω.. Πραγματικά νιοθω παρά πολλά γι αυτήν αλλα ειμαι ντροπαλός.... Σας παρακαλώ απαντηστε και σορυ αν σας κούρασα.
προφίλάλλα...˵quote˶
6
Μήνυμα #124648 από Panatziotis96 στις 11 Ιανουαρίου 2014, 2:55μμ

Panatziotis96

Εικονίδιο
μέλος από: 1/1/2014
μηνύματα: 54 αποδεκτές 0

Αποδεκτή απάντηση

Καλησπέρα φίλε μου!!
Πολύ καλά τα συμαδια που σου δίνει...
Από αυτά που λες τουλάχιστον κατάλαβα πως της αρέσεις..
Σε πρώτη φάση όταν θα φύγετε από το σχολείο πες της να φύγετε μαζί..
Θα της ζητήσεις να μην πάτε στο σπίτι απευθείας για να πάτε κάπου ποιο ήσυχα πχ σε ένα πάρκο..
Θα της λες θετικά για αυτήν όπως πόσο όμορφη είναι και τα σχετικά!!! Και σε κάποια φάση που θα βρεις αφορμή πες της πως νιώθεις... Είμαι και εγώ σαν και εσένα και μπορώ να πω πως της περισσότερες φορές κομπλαρω αλλά αν δεν το κανείς δεν κερδίζεις κάτι... Κάποια στιγμή θα της το έλεγες οπότε δεν έχει νόημα να το αναβάλεις.. Μην σε απασχολούν καθόλου το τι θα πει η αν δεν θα σου μιλάει μετά από αυτό.. Γιατί πίστεψε με αν πας φοβισμένος τότε θα γίνει κάτι και θα χαλάσει η στιγμή... Αυτά από εμένα ελπίζω να φάνηκα χρυσιμος... Πατά αποδεκτή αν σε καληψα :))
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #124654 από Surfer123 στις 11 Ιανουαρίου 2014, 5:05μμ

Surfer123

Εικονίδιο
μέλος από: 16/9/2013
μηνύματα: 81 αποδεκτές 0
Ναι, μου άρεσε η γνώμη σου γιατι τυχαίνει να παίρνουμε τον ίδιο δρόμο για το σπίτι με τη διάφορα οτι εγώ μένω λίγο πιο μακρια και επίσης πιστεύω οτι ειναι το μόνο μέρος που μπορώ να την πετύχω Μονη της..Όμως με προβληματίζει το γεγονός οτι ακόμα δεν εχω το κινιτο της κ ούτε αυτή το δικό μου. Δεν ξέρω γιατι αλλα πιστεύω πως δεν έχει αναπτυχθεί ακόμα αρκετή οικείοτητα μεταξύ μας. Επίσης μου φαίνεται λίγο απότομο να της το πω απο την 1η φορά. Βέβαια σε πολλά απο αυτά που λες συμφωνώ γιατι θυμάμαι στο γυμνάσιο γούσταρα μια και ντρεπομουν να της το πω κ τώρα το μετανιώνω πικρά...... Βασικά επειδή πηγαινοέρχομαι στο σχολείο με ένα φίλο σκέφτομαι εκεί που θα περπατάει μονη της να της πω να έρθει να μου κάνει παρέα εσύ τι λες; Και μέρα με τη μέρα να αναπτύσσεται όλο και περισσότερη οικοιοτητα αφού Φάκελοι της ζητάω να πηγαίνουμε μαζί.. Τέλος πως θα προτείνεις να της έλεγα να βγούμε; Άμα έχεις και άλλη συμβουλή pls γραψ την η οποίος διποτε άλλος μπορεί να βοηθήσει ας το κάνει :)
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #124667 από Surfer123 στις 12 Ιανουαρίου 2014, 2:24μμ

Surfer123

Εικονίδιο
μέλος από: 16/9/2013
μηνύματα: 81 αποδεκτές 0
Pls ρε παιδιά ας δώσει κανένας καμια άλλη συμβουλή καίγομαι! Σας παρακαλώ δηλαδή. :/
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #124669 από Panatziotis96 στις 12 Ιανουαρίου 2014, 5:38μμ

Panatziotis96

Εικονίδιο
μέλος από: 1/1/2014
μηνύματα: 54 αποδεκτές 0
Καλησπέρα φίλε... Συγγνώμη για την καθυστέρηση...
Λυπων ακόμη καλύτερη ιδέα είναι να της πεις μέσα στο Σαββατοκύριακο να βρεθείτε κάπου πχ για έναν καφέ...να μιλήσετε για εσάς και μετά να πάτε μια βόλτα κάπου ποιο ρομαντικά και να της εκφράσεις τα συναισθήματα σου για εκκίνη.. Είμαι και εγώ μικρός μόλις 17 ετών και αυτά που σου λέω τα έχω δοκιμάσει και εγώ ο ίδιος...
Είμαι και εγώ ντροπαλός και ντρέπομαι να εκφράσω αυτά που νιώθω πολλές φορές...
Αλλά πίστεψε με όσο το καθηστερεις τόσο το χειρότερο είναι να μην μπεις στην friend zone..
Δεν λέω σίγουρα θέλει και έναν Α χρόνο για να γνωρίσεις μια κοπέλα και να την κερδίσεις αλλά αν το πας κανένα 2μηνο μετά πιστεύω πως θα μπεις στην friendZone και μετά θα πονέσει...
Βέβαια υπάρχουν ακόμη κοπέλες που ψάχνουν αυτό το κάτι και περιμένουν όσο καιρώ μέχρι να κανείς κίνηση αλλά αναφέρομαι στην πλειοψηφία... Αυτά.. Ελπίζω να βοήθησα :))
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #124743 από Vickeui στις 14 Ιανουαρίου 2014, 5:35μμ

Vickeui

μέλος από: 14/1/2014
μηνύματα: 7 αποδεκτές 0
Γεια... Διάβασα το πρόβλημα σου,και επειδή είμαι κορίτσι πιστεύω πωσ δεν υπάρχει λόγος για βιασύνη γιατί θα χαθεί η μαγεία κ τ ενδιαφέρον κ η μαγεία του φλερτ και θα ξενερώσει.. Είναι πολύ καλή ιδέα να της προτίνεις να έρχεται μαζί σας ώστε να αποκτήσετε κ οι δύο λίγο περισσότερο θάρρος ,αλλά μην φαίνεται ότι την παρακαλάς κ όλας γιατί θα σε έχει δεδομένο ,όσο για το τηλ της μπορείς να δώσεις εσύ όταν αποκτήσετε περισσότερη οικιοτητα κ όταν τ επιτρέπει η περίσταση πχ εάν τύχει να συζητάτε για μαθήματα και αντιμετωπίζει δυσκολίες εάν εσύ μπορείς να βοηθησεισ θα ΤΗΣ το δωσεισ λέγοντας"σε περίπτωση που χρειαστεισ βοήθεια θα χαρώ να. Βοηθήσω"αυτά από εμένα .. Πιστεύω να σε βοήθησα!
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #124756 από Surfer123 στις 14 Ιανουαρίου 2014, 10:43μμ

Surfer123

Εικονίδιο
μέλος από: 16/9/2013
μηνύματα: 81 αποδεκτές 0
Wow thx ρε! Αυτό με το τηλέφωνο δεν το είχα σκεφτεί σε περίπτωση που χρειαστεί βοήθεια στα μαθήματα. Και κοιτά σύμπτωση! Σήμερα προσπαθούσα να μην της δινω τόση σημασία πχ (να μην ανοίγω εγώ τη συζήτηση και στο διάλειμμα ενώ καθομουν σε ενα παγκάκι με κάτι αλλα παιδιά ήρθε και έκατσε δίπλα μου ( πολυ δίπλα μου) και άρχισε να με ρωτάει σχετικά με ενα μάθημα που δεν κατάλαβε.. Σε κάποιο σημείο την κοιτάω στα ματιά και την ρωτάω: "κατάλαβες τώρα ;" Και με κοιτάει και αυτή εκείνη τι στιγμή στα ματια με ενα βλέμμα πολυ περίεργο που δεν μπορω να το περιγράψω και για περίπου 3 δευτερόλεπτα κοιτιομαςταν στα ματια ενώ ήμασταν δίπλα δίπλα.. Εγώ εκείνη τη στιγμή ήθελα να την αγκαλιασω σφιχτά και να της πω πόσο την αγαπώ αλλα ήταν παρά πολλά παιδιά μαζεμένα εκεί οπότε δίστασα... Επίσης πολλες φορές με προβληματίζει η συμπεριφορά της. Άλλες φορές μου ανοίγει συζήτηση μονη της, μου πετάει κ υπονοούμενα και άλλες φορές της μιλάω και απαντάει με 1 ξερό ναι η όχι... Ειλικρινά αυτό το άτομο δεν μπορω να το ψυχολογισω και να το καταλάβω.. Αν μπορεί ας με διαφωτίσει κάποιος θα με έκανε πολυ χαρούμενο Ευχαριστώ για το χρόνο σας.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #124758 από life and love στις 14 Ιανουαρίου 2014, 10:52μμ

life and love

μέλος από: 14/1/2014
μηνύματα: 5 αποδεκτές 0
Σαν κορίτσι εγώ θα σου πρότεινα να μην της πει από την πρώτη φορά ότι σου αρέσει γιατί κάποιες από εμάς έχουν το μειονέκτημα ότι το παίρνουν πάνω τους και μετά τον καβαλάνε κανονικά τον άλλον.... θα σου πρότεινα πρώτα να της πιάνεις την συζήτηση στο φιλικό και όταν θα καταλάβεις ότι έχεις κερδίσεις την εμπιστοσύνη της ρώτα την αν έχει αγόρι και αν σου πει ότι δεν έχει τότε θα είσαι πολύ τυχερός και μετά πες της ότι σ αρέσει... όλα τα υπόλοιπα έρχονται από μόνα τους... καλή επιτυχία!!!
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #124762 από Surfer123 στις 14 Ιανουαρίου 2014, 11:00μμ

Surfer123

Εικονίδιο
μέλος από: 16/9/2013
μηνύματα: 81 αποδεκτές 0
Οκ αύριο θα προσπαθήσω να εφάρμοσω αυτά που γράψατε . Αν εχω τπτ νέα εννοείται πως θα σας ενημερώσω. Τώρα σχετικά με τον χαρακτήρα της όπως είπα κ πιο πάνω δεν μπορω να τον καταλάβω. τεσπα κάθε άλλη συμβουλή αν θέλετε να γράψετε ειναι ευπρόσδεκτη κ ευχαριστώ όλους που έχουν απαντήσει ως τώρα :)
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #124763 από life and love στις 14 Ιανουαρίου 2014, 11:10μμ

life and love

μέλος από: 14/1/2014
μηνύματα: 5 αποδεκτές 0
Α! Αν την πεις κάποιο θετικό σχόλιο για την εμφάνιση της ή προσέξεις κάποια διαφορά πάνω της και της το πεις θα μετρήσει πολύ θετικά...
προφίλάλλα...˵quote˶
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login