Στείλε λεφτά στο ftou.gr
Σκοτεινό παράδειγμα μαύρου χιούμορ: Ο Αδάμ και η Εύα στις αγιογραφίες με αφαλούς.
Σάββατο, 4 Μαΐου

Σχεσεις και ομορφια

Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #128512 από metallicaforlif στις 27 Ιουνίου 2014, 7:30μμ

metallicaforlif

μέλος από: 27/6/2014
μηνύματα: 2 αποδεκτές 0
Γεια σας το προβλημα που εχω ειναι οτι κανενα αγορι δεν μου δινει σημασια!Δεν ειχα ποτε αγορι.Ειμαι 15 εχω υψος 1,60 ειμαι 50 κιλα,εχω μακρια καστανα ισα μαλλια με μακρια φρατζα,εχω μεγαλα πρασινα σκουρα ματια,κατασπρο δερμα,τα χειλια μου ειναι μετρια προς σαρκωδη.Επισης παντα προσεχω το πως δειχνω οταν θα βγω οπου και να παω!Δεν εχω ακμη η ασχημα χαρακτηριστικα(πχ μεγαλη μυτη η περιεργο στομα η ματια).Το σωμα μου παλι ειναι κανονικο.Δεν φοραω παραξενα ρουχα και κοιταζω παντα να τα συνδιαζω οσο καλυτερα μπορω.Επειδη το στυλ μου ειναι λιγο gothic φοραω μαυρα αλλα οχι πολυ συχνα.Μου αρεσει να φτιαχνω τα μαλλια μου να ντυνομαι ωραια και να βαφομαι(αλλα οχι υπερβολικα) μονο τα νυχια μου εχω λιγο παραμελιμενα.Ο χαρακτηρας μου δεν ειναι παραξενος ειμαι ντροπαλη οταν δεν ξερω καποιον και λιγο αντικοινωνικη θα ελεγα.Ομως παω βολτες συχνα και μιλαω με οσους περισσοτερους μπορω.Δεν συμπεριφερομαι σαν ψωναρα και δεν λεω πραγματα για αλλους και ειμαι ευγενικη τις πιο πολλες φορες.Επισης ακουω μεταλ,ροκ και πανκ μουσικη (αναρωτιεμαι αν φταιει το οτι ειμαι η μονη).Μου τα εχουν ζητησει 2 αγορια 2 χρονια μεγαλυτεροι(περυσι νομιζω) αλλα δεν εγινε κατι γιατι ηταν βλακες και δεν το πιστευα μονο εγω αυτο αλλα και οι φιλοι μου και η οικογενεια μου.Τι φταιει και δεν μου δειχνει κανενας ενδιαφερον?Γνωριζω συνεχεια καινουργια ατομα αλλα τιποτα δεν γινεται!Αλλα κοριτσια που ειναι πιο ασχημα απο εμενα και το πιο σημαντικο συμπεριφερονται σαν χαζες εχουν 100 γκομενους!Εγω εναν ζηταω!Δεν ξερω γιατι αλλα οταν σκεφτομαι σχετικα με αυτο το θεμα νιωθω λες και ειμαι αορατη!Τι φταιει?Πως να βελτιωσω τον εαυτο μου?Και τι αρεσει στα αγορια σημερα?Πειτε μου την γνωμη σας!(και τα κοριτσια εαν θελετε)
Συγνωμη για το μεγαλο κειμενο και σας ευχαριστω προκαταβολικα!
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #128516 από pi8hkos97 στις 27 Ιουνίου 2014, 10:28μμ

pi8hkos97

Εικονίδιο
μέλος από: 14/1/2014
μηνύματα: 507 αποδεκτές 0
Κοίτα να δεις, τα χαρακτηριστκά σου έτσι όπως τα περιγράφεις είναι πολύ καλά. Το μόνο που δεν μου αρέσει εμένα (και σχεδόν σε όλα τα αγόρια) είναι η φράντζα. Πήγαινε σε κομμωτήριο και κόψε την. Επίσης φόρα καλύτερα ρούχα που φοράνε οι περισσότερες και όχι τα μαύρα διότι μετά είναι κάπως λογικό να μην πολυαρέσεις. Το αγαπημένο μου σε γυναίκες είναι το τζιν (μπλε εννοείται) και τώρα το καλοκαίρι το μίνι τζιν (και αυτό μπλε). Μπλούζες τώρα μου αρέσουν οι "χρωματιστές" εννοώ δηλαδή με ανοικτά χρώματα. Πήγαινε σε ένα κινέζικο να πάρεις καμιά 10αρια φτηνά και θα ανανεωθείς. Όσον αφορά τη μουσική, χωρίς να θέλω να σε αλλάξω, διαμορφώνει το χαρακτήρα μας. Η metal, rok, punk είναι πώς να το πω... "απαισιόδοξες" και "καταθλιπτικές". Εγώ ακούω ποπ η οποία πραγματικά ανεβάζει τη διάθεση κατακόρυφα. Πιστεύω ότι αν σταματήσεις τα μεταλ και το γυρίσεις σε ποπ θα γίνεις πιο "θυλική" και αν κάνεις αυτά με το ντύσιμο και κόψεις και τη φράντζα θα είσαι κομπλε.
Υ.Γ.1 Μην ακούς κανέναν για τις επιλογές σου, κάνε ότι σου γουστάρει πραγματικά (Αναφέρομαι στο γεγονός που λες ότι οι φίλοι σου και οι γονείς σου θεωρούσαν τα αγόρια που σου την έπεσαν βλάκες). Μην σε νοιάζει η γνώμη του κόσμου, ζήσε ελεύθερα.
Υ.Γ.2 Όλα αυτά που σου είπα δεν τα είπα επειδή θέλω να σε αλλάξω. Απλά πιστεύω ότι θα γίνεις κυριολεκτικά άλλος άνθρωπος (εννοώ φυσικά προς το καλύτερο). Εμένα γενικά οι τύποι που ακούνε μέταλ και είναι gothic Και τέτοια μου φαίνεται ότι είναι από τα πιο ακοινώνιτα άτομα (από αυτούς που βλέπω στο σχολείο μιλάω). Δεν ξέρω βέβαια αν έχει να κάνει με τη μουσική που ακούνε.
Υ.Γ.3 κάνε αρκετούς φίλους στο facebook (αν δεν έχεις φτιάξε). Από το σχολείο σου ή άλλα σχολεία της πόλης σου. Βάζε φώτο σου (εννοείται μετά την αλλαγή στην εμφάνισή σου) και όταν τα λικε και τα "πεσίματα" από αγόρια αρχίσουν, μπορείς να βρεις όποιον σου αρέσει.
προφίλάλλα...˵quote˶
6
Μήνυμα #128520 από Jken στις 27 Ιουνίου 2014, 11:48μμ

Jken

Εικονίδιο
μέλος από: 14/4/2010
μηνύματα: 226 αποδεκτές 0

Αποδεκτή απάντηση

Καλησπέρα metallicforlif

Για αρχή θα ήθελα να σου πω ότι δεν θα πρέπει να αλλάξεις για κανέναν εφόσον γουστάρεις τον εαυτό σου. Άμα πιστεύεις ότι σου πάει η φράτζα κράτα την, μπορεί οποιοδήποτε στυλ (για μαλλί μιλάω) να δείχνει γοητευτικό άμα το υποστηρίζεις σωστά χωρίς να γίνετε προκλητικό. Όποτε καλό θα ήταν κύριε pi8hkos97 να κρατήσεις την άποψη σου για σένα και να μην μιλάς εκ μέρους του υπόλοιπου ανδρικού πληθυσμού. Η γνώμη σου όπως και η δικιά μου είναι τελείως υποκειμενική, καήκαμε αν είχαμε όλοι το ίδιο γούστο και εγώ ακούω metal και rock τι σημαίνει?
ότι είμαι αντικοινωνικός και αποκρουστικός απέναντι στην κοινωνία? μην βάζεις ταμπέλες σε ανθρώπους για πράματα τα οποία δεν γνωρίζεις.


Στο θέμα μας, πιστεύω τελείως υποκειμενικά ότι αυτό που θα έπρεπε να κοιτάξεις είναι ο χαρακτήρας σου, όχι με την κακή έννοια. Μπορεί να σου λείπει ο αυθορμητισμός που έχουν οι άλλες κοπέλες, σίγουρα όχι το ντύσιμο τόσο, και με το στυλ που έχεις αποφασίσει να υιοθετήσεις μπορείς να φανείς είτε συντηρητική είτε προκλητική ή κάτι ενδιάμεσο. Θέλει μια τσαχπινιά το όλο θέμα.

Αυτά από μένα, ελπίζω να σε κάλυψα :)
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #128521 από Dieftharmenos στις 27 Ιουνίου 2014, 11:57μμ

Dieftharmenos

Εικονίδιο
μέλος από: 23/1/2014
μηνύματα: 936 αποδεκτές 0
Σιγα μην αλλαξεις και τα γουστα σου για τους αλλους.Μεινε ετσι οπως εισαι κοπελα μου.Gothic??Gothic...

Σιγουρα αυτα που σου αρεσουν δεν συμβαδιζουν με τον πολυ κοσμο.Metal,punk μουσικη και μαυρα ρουχα αλλα αυτο δεν σημαινει οτι πρεπει να αλλαξεις.

Το τι βγαζουμε προς τα εξω δειχνει και το τι ειμαστε.Εσυ βγαζεις τον αληθινο σου ευατο.Δηλαδη θες να νιωθεις ψευτικη??Θελεις να αρχισεις να ακους σκυλαδικα και ποπ απλα για να κολλας με τους υπολοιπους??Εκτος απο βραβειο υποκριτικης θα καταπιεσεις και τον ιδιο σου τον ευατο.

Ετσι και αλλιως για να γνωρισεις κοσμο και να βρεις ενα γκομενο δεν χρειαζεται να αλλαξεις.Οπως ειπε και ο απο πανω πρεπει να βρεις εσυ η ιδια τι φταιει.Δεν φταινε ουτε τα ρουχα ουτε η μουσικη.Αν δεν μπορεις να διωρθωσεις τα εσωτερικα σου ελλατωματα τουλαχιστον αναγνωρισε τα.

Θεωριτικα ολα αυτα αλλα ειναι η αρχη των παντων.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #128528 από μαριλένα στις 28 Ιουνίου 2014, 8:50πμ

μαριλένα

μέλος από: 27/6/2014
μηνύματα: 2 αποδεκτές 0
Εχεις κανει παρεα με ενα αγορι π σ αρεσει??
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #128530 από pi8hkos97 στις 28 Ιουνίου 2014, 10:26πμ

pi8hkos97

Εικονίδιο
μέλος από: 14/1/2014
μηνύματα: 507 αποδεκτές 0
Καλά όλα αυτά ρε παιδιά (μιλάω για τον διευθαρμένο και τον JKen). Καταρχάς εγώ δεν της είπα να αλλάξει με το ζόρι. ΑΝ θέλει αλλάζει, αν δεν θέλει όχι. Απλά της έδωσα να καταλάβει ότι το μεγαλύτερο μέρος των αγοριών προτιμούν το στυλάκι που περιέγραψα (δεν κρίνω μόνο από τον εαυτό μου, και από άλλους). Η φράντζα τώρα ζήτημα να αρέσει σε ελάχιστους (γνώμη μου αλλά υποθέτω ότι ισχύει) συν του ότι χωρίς αυτήν φαίνονται καλύτερα τα χαρακτηριστικά του προσώπου. Τέλος εμένα αν έβλεπα κοπέλα που να φοράει συχνά μαύρα ρούχα να πω την αλήθεια δεν θα την πρόσεχα. Αν μου την έπεφτε αυτή και σε βάθος χρόνου με τραβούσε με το χαρακτήρα της εκεί δεν ξέρω τί θα γινόταν.
Επιπλέον, αρκετοί σε αυτήν την ηλικία (γυμνάσιο-λύκειο) υοθετούν κάποια πρότυπα από τα άλλα παιδιά επειδή μόνο και μόνο τα κάνουν οι άλλοι, χωρίς πραγματικά να τους αρέσουν. Δεν λέω, αν της κοπέλας της αρέσει πραγματικά να ακούει αυτή τη μουσική και να ντύνεται έτσι, εννοείται να μην το αλλάξει.
Εγώ το μόνο που έκανα είναι να δώσω απάντηση σε ένα θέμα. Λέει δεν έχει αγόρι. Κατά τη γνώμη μου αν κάνει αυτά που είπα θα αυξήσει πολύ τις πιθανότητες. Όχι ότι τώρα δεν μπορεί να βρει άμα θέλει, αλλά θα δυσκολευτεί περισσότερο.
Φιλικά
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #128532 από metallicaforlif στις 28 Ιουνίου 2014, 11:43πμ

metallicaforlif

μέλος από: 27/6/2014
μηνύματα: 2 αποδεκτές 0
Παιδια σας ευχαριστω για τις απαντησεις.Ζητησα συμβουλες και ο pi8hkos97 μου εδωσε μερικες πο πιστευε πως θα με βοηθουσαν αλλα δεν με αναγκασε να αλλαξω.Δεν θα αλλαζα την μουσικη μου για κανενα λογο και τις πιο πολλες φορες ντυνομαι με κανονικα ρουχα και οχι μαυρα.Η φρατζα μου ειναι μακρια και δεν κρυβει καθολου το προσωπο μου.Οπως ειπε και ο Jken πιστευω πως ο χαρακτηρας μου φταιει!Μαριλένα ναι βρισκομαστε στην ιδια παρεα που και που αλλα δεν μιλαμε καθολου και ντρεπομαι πολυ να του μιλησω εγω πρωτη ασε που μενει και λιγο μακρια!Ομως τι χαρκτηρα θα επρεπε να ειχα?
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #128533 από pi8hkos97 στις 28 Ιουνίου 2014, 12:13μμ

pi8hkos97

Εικονίδιο
μέλος από: 14/1/2014
μηνύματα: 507 αποδεκτές 0
Να είσαι χαμογελαστή πρέπει και άνετη. Στην τελική, μη φοβάσαι ότι θα σε κοροιδέψει επειδή ψιλοντρέπεσαι. Εμένα αν η κοπέλα που μου την έπεφτε ντρεπόταν δεν θα με χάλαγε. Μπορεί και αυτός να ντρέπεται. Κάνε την πρώτη κίνηση και μη σε νοιάζει αν μένει μακριά. Πιάστον και πες του πώς νιώθεις και πιστεύω ότι θα τα καταφέρεις αν δεν έχει κοπέλα.
Υ.Γ. δεν χρειάζεται να αλλάξεις τη μουσική που ακούς, αλλά δεν θα ήταν κακό να ακούς και από ένα άλλο είδος.
προφίλάλλα...˵quote˶
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login