Στείλε λεφτά στο ftou.gr
Η Lilla τρώει φρίκες!
Πέμπτη, 9 Μαΐου

Να της πω να πάμε για ποτό;

Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #135184 από nonreligius στις 06 Οκτωβρίου 2015, 3:14μμ

nonreligius

Εικονίδιο
μέλος από: 21/6/2015
μηνύματα: 298 αποδεκτές 0
Γεια σας, θέλω βοήθεια διότι παίζει κάτι με μία κοπέλα. Χτες της είπα ότι μου αρέσει, ότι έχει κάτι ξεχωριστό που δεν έχω βρει σε καμία άλλη σχέση μου κτλ. Αυτή χαμογελούσε συνεχώς, μου είπε ότι την κολακεύει αυτό που έκανα όμως με βλέπει φιλικά επειδή είναι νωρίς (την ξέρω 2 βδομάδες περίπου). Εγώ της είπα ότι θα την περιμένω όσο θέλει, και μετά έφυγα. Προσωπικά κατάλαβα ότι εμφανισιακά τουλάχιστον της αρέσω (δεν ξέρω βέβαια πόσο), και ότι είναι θετική για μια πιθανή σχέση στο μέλλον (ελπίζω όχι μακρινό).

Με την κοπέλα είμαστε στην ίδια παρέα (είμαι φοιτητής), όμως βρήκα κάτι καινούρια άτομα και δεν ξέρω αν θα κρατήσει για πολύ ακόμη. Οπότε οι ευκαιρίες να με γνωρίσει καλύτερα είναι περιορισμένες.

1) Εσείς πώς λέτε να κινηθώ από δω και έπειτα, χωρίς να την πιέσω αλλά ταυτόχρονα να κάνουμε σχέση σύντομα;

2) Σκέφτηκα να της πω να πάμε για ποτό αύριο, όμως 2 μέρες μετά μου φαίνονται κάπως νωρίς. Εσείς τι γνώμη έχετε;

3) Υπάρχει τρόπος να την κάνω να κολλήσει σύντομα; Ή πρέπει να περάσει πολύς καιρός;

Παρακαλώ βοηθήστε...
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #135185 από underme8 στις 06 Οκτωβρίου 2015, 3:33μμ

underme8

Εικονίδιο
μέλος από: 3/7/2015
μηνύματα: 33 αποδεκτές 0
Φίλε non έχεις έρθει φτάσει πλέον στο 95% της "δοκιμασίας".Χωρίς να έχεις τίποτα να χάσεις με κάθε επιφύλαξη θα σου πρότεινα το Νο.2,είναι αυτό ακριβώς που θα έκανα στην περίπτωσή σου -όντως και ανυπόμονος άνθρωπος-,όμως κρατάω μια μεγάλη επιφύλαξη ως προς τον χαρακτήρα της κοπέλας καθώς όντως υπάρχει περίπτωση να φανείς πολύ βιαστικός.Σε περίπτωση όμως που της αρέσεις και δεχθεί δε βρίσκω λόγω να μην φτάσεις στο επιθυμητό αποτέλεσμα.Αυτή ήταν η προσωπική μου άποψη πάνω σε αυτό που είπες,πάρε άλλες 2-3 και κρίνε αναλόγως,είσαι σε καλό δρόμο φίλε.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #135186 από nonreligius στις 06 Οκτωβρίου 2015, 4:30μμ

nonreligius

Εικονίδιο
μέλος από: 21/6/2015
μηνύματα: 298 αποδεκτές 0
Φίλε ευχαριστώ και πάλι για τη βοήθεια. Δεν θα σου δώσω ακόμη αποδεκτή, διότι αν το κάνω δεν θα ξαναγράψει κανένας :p. Όποιος έχει να προσθέσει κάτι, ας προσθέσει.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #135187 από underme8 στις 06 Οκτωβρίου 2015, 8:24μμ

underme8

Εικονίδιο
μέλος από: 3/7/2015
μηνύματα: 33 αποδεκτές 0
Εννοείται φίλε,το'πα και στο προηγούμενο,δε γράφω με σκοπό την αποδεκτή,το θέμα είναι να σε βοηθήσουμε.Επίσης να κάνω μια ερώτηση τώρα που ξανά κοιτάω το αρχικό σου κείμενο.Τι εννοείς λέγοντας "όμως βρήκα κάτι καινούρια άτομα και δεν ξέρω αν θα κρατήσει για πολύ ακόμη."?
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #135188 από nonreligius στις 06 Οκτωβρίου 2015, 11:32μμ

nonreligius

Εικονίδιο
μέλος από: 21/6/2015
μηνύματα: 298 αποδεκτές 0
Έγραψε:(underme8@06 Οκτωβρίου 2015)
Εννοείται φίλε,το'πα και στο προηγούμενο,δε γράφω με σκοπό την αποδεκτή,το θέμα είναι να σε βοηθήσουμε.Επίσης να κάνω μια ερώτηση τώρα που ξανά κοιτάω το αρχικό σου κείμενο.Τι εννοείς λέγοντας "όμως βρήκα κάτι καινούρια άτομα και δεν ξέρω αν θα κρατήσει για πολύ ακόμη."?


Εννοώ για το θέμα της παρέας. Άρχισα να κάνω παρέα και με κάτι καινούρια άτομα και δεν ξέρω αν η τωρινή παρέα κρατήσει για πολύ ακόμη. Βέβαια ένας από τους καλούς φίλους μου είναι συνέχεια μαζί τους, αλλά αυτό δεν λέει κάτι.

Πάντως για το θέμα του ποτού ρώτησα μία φίλη και έναν φίλο μου και οι 2 μου είπαν να περιμένω. Εσύ μου λες να κινηθώ άμεσα. Με πιο σκεπτικό το λες εσύ; (εννοείται ότι η γνώμη σου μου αρέσει περισσότερο, για ευνόητους λόγους)
προφίλάλλα...˵quote˶
6
Μήνυμα #135190 από underme8 στις 07 Οκτωβρίου 2015, 3:03μμ

underme8

Εικονίδιο
μέλος από: 3/7/2015
μηνύματα: 33 αποδεκτές 0

Αποδεκτή απάντηση

Καταρχήν το είπα επειδή θα ήταν αυτό που θα έκανα εγώ στη θέση σου,το σκεπτικό πίσω από αυτό είναι πως θα της πεις να βγείτε τώρα που είστε κοντά,αν αραιώσετε τις σχέσεις σας,κάτι που φοβάσαι λόγω παρέας αν κατάλαβα καλά,δεν θα'ναι τόσο εύκολο να της το ζητήσεις και σε εκείνη να σου απαντήσει θετικά.Τώρα,σίγουρα οι φίλοι σου έχουν και αυτοί ένα δίκαιο,αλλά από τη φύση μου -εγώ προσωπικά- είμαι ανυπόμονος άνθρωπος και αν είναι να κάτι θα το κάνω,δεν θα περιμένω να γεράσουμε μαζί πρώτα,ίσως να είναι και κακό,τίποτα από τα δύο δεν είναι σίγουρος τρόπος.Δες την προσωπικότητά της και κρίνε αναλόγως αυτό ίσως να ήταν το καλύτερο.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #135192 από nonreligius στις 07 Οκτωβρίου 2015, 4:16μμ

nonreligius

Εικονίδιο
μέλος από: 21/6/2015
μηνύματα: 298 αποδεκτές 0
Φίλε σήμερα βγήκαμε βόλτα πάλι όλη η παρέα. Αλλά όπως και να 'χει θέλω χρόνο να μείνουμε οι 2 μας. Τελικά θα της πω αύριο να πάμε για ποτό. Γενικά πιστεύω ότι είμαι ένα βήμα πριν πετύχω το επιθυμητό αποτέλεσμα, αλλά στην πιο κρίσιμη φάση. Τέλος πάντων, σε ευχαριστώ για την πολύτιμη βοήθειά σου.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #135195 από underme8 στις 07 Οκτωβρίου 2015, 7:51μμ

underme8

Εικονίδιο
μέλος από: 3/7/2015
μηνύματα: 33 αποδεκτές 0
Τίποτα φίλε όλοι έχουμε περάσει,ίσως περνάμε και σίγουρα θα ξανά περάσουμε αυτή τη φάση και η βοήθεια από τρίτη σκοπιά είναι καλή τις περισσότερες φορές.Καλή επιτυχία και περιμένουμε να μάθουμε τι έγινε.
προφίλάλλα...˵quote˶
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login