Στείλε λεφτά στο ftou.gr
Εμείς εδώ εφηύραμε αυτό που λέτε τώρα Web 2.0, και ξέρουμε τα χάλια του.
Δευτέρα, 20 Μαΐου

Μιλάς, η δεν μιλάς;

Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #135712 από Blacklister στις 27 Νοεμβρίου 2015, 11:12μμ

Blacklister

banned
μέλος από: 5/11/2015
μηνύματα: 7 αποδεκτές 0
Γειαα σας !! Όπως έχω πει σε ένα θέμα πρόσφατα, είμαι 17 χρονών και δεν είχα/έχω κοπέλα. Το γιατί ειναι σχετικά εύκολο. Όταν μου την πέφτουν κοπέλες, δεν τις θέλω εγώ, κι όταν βρώ καποια που μου αρέσει, θα έχει γκόμενο, ειτε θα βρεί απο τότε που θα την δω εγώ, μεσα στίς επόμενες ωρες... Ειμαι γκαντέμης. Τέλος πάντων, γενικότερα βλέπω κορίτσια που μου "γουστάρουν"(με τον κάτω "εγγέφαλο"), αλλά θέλω να βρώ αυτή που οταν θα την δω, θα πω απο μέσα μου: "Α αυτή μ'αρεσει". Γενικότερα θέλω να έχω μια κανονική σχέση. Τελείωσα τον πρόλογο. Πάω στο ψητό. Κάνω κάποια ιδιαίτερα μαθήματα, μαζί με μια άλλη κοπέλα(με την οποία είπα το "Α μ'αρεσει") από μιά διπλανή κομώπολη από εδω που μένω. Δεν πάμε στο ίδιο σχολείο, και το μόνο μέρος που μπορώ να την "βλέπω", είναι στα μαθήματα, στα οποία χαμογελάμε και οι δυό σχεδόν συνέχεια, μιλάμε, έρχεται κοντά μου(με την έννοια ότι θα μπορούσε να με αποφύγει, η να είναι μακριά μου αλλα δεν το κάνει), μου μιλάει, κάνουμε αστεία, ανταλλάσουμε απόψεις, και γενικοτερα στα κενά, μέσα σε αυτή την 1, 1,5 ώρα που είμαστε μαζί περνάμε καλά. Σας τα λέω όλα αυτά όχι γιατί φοβάμε να της μιλήσω. Το θέμα μου είναι ότι έχω την βάσιμη υποψία ότι έχει σχέση με έναν πρώην "φίλο" μου. Δεν ξέρω σε τι κατάσταση είναι η σχέση τους, και ούτε μπορω να μάθω γιατί δεν έχουμε αυτή τι στιγμή κάποιο κοινό φίλο που μπορώ να ρωτήσω. Μιλάμε κάποιες φορές στο τσάτ. Μέχρι που προσπάθησα να της πώ απ'εξω απ'εξω να πάμε ίσως και για καφέ. Δεν ξέρω αν το κατάλαβε η όχι, πάντως δεν τσίμπησε. Φαίνεται ότι έχουμε μια καλή "φιλία", αλλά εκτός του ότι θέλω να το προχωρήσω, ξερω ότι αυτό έχει ημερομηνία λήξης. Όταν θα τελειώσουν τα μαθήματα σε κανα χρόνο, ότι και να γίνει, αναγκαστηκά ούτε θα την ξαναδώ, ούτε θα με ξαναδεί.

Οπότε η ερώτηση μου είναι η εξής. Ξέρω ότι λένε, ότι το να ζητάς να "γίνει κάτι" από "δεσμευμένη" κοπέλα, η γυναίκα, δεν βγαίνει ποτέ σε καλό, αλλά η δικιά σας γνώμη ποιά είναι ? Να της μιλήσω, να το αφήσω να τελειώσει έτσι(κάτι που δεν θέλω με τίποτα)? Τι ?


Ευχαριστώ, και συγγνώμη για το μεγάλο μήνυμα.
προφίλάλλα...˵quote˶
4
Μήνυμα #135715 από nonreligius στις 28 Νοεμβρίου 2015, 12:55μμ

nonreligius

Εικονίδιο
μέλος από: 21/6/2015
μηνύματα: 298 αποδεκτές 0

Αποδεκτή απάντηση

Εδώ οι ελεύθερες είναι δύσκολες αδερφέ, αν καταφέρεις δεσμευμένη σου βγάζω το καπέλο. Έχω να κάνω κάποιες παρατηρήσεις:

α) το ότι σε κάνα χρόνο τελειώνουν τα μαθήματα και δεν θα την ξαναδείς, αυτό είναι στο χέρι σου αν θα γίνει ή όχι. Και εγώ έχω σχέση από απόσταση, όμως δεν με περιορίζει. Στην τελική μπορεί σε ένα μήνα να χωρήσετε αν τα φτιάξετε.
β) αυτές τις "βάσιμες υποψίες" για ποιο λόγο τις έχεις; Αν δεν έχεις αποδείξεις (ή τουλάχιστον ενδείξεις) δεν πρέπει να χαλιέσαι.
γ) όταν λες ότι δεν τσίμπησε με τον καφέ τι εννοείς; Μπορεί απλά να μην είχε χρόνο. Ξαναπρότεινέ το και πες της όποτε μπορεί αυτή να σου πει, αν επιμένει μην το συνεχίσεις γιατί πίστεψέ με θα είναι επώδυνο.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #135717 από Blacklister στις 28 Νοεμβρίου 2015, 2:45μμ

Blacklister

banned
μέλος από: 5/11/2015
μηνύματα: 7 αποδεκτές 0
Έγραψε:(nonreligius@28 Νοεμβρίου 2015)
Εδώ οι ελεύθερες είναι δύσκολες αδερφέ, αν καταφέρεις δεσμευμένη σου βγάζω το καπέλο. Έχω να κάνω κάποιες παρατηρήσεις:

α) το ότι σε κάνα χρόνο τελειώνουν τα μαθήματα και δεν θα την ξαναδείς, αυτό είναι στο χέρι σου αν θα γίνει ή όχι. Και εγώ έχω σχέση από απόσταση, όμως δεν με περιορίζει. Στην τελική μπορεί σε ένα μήνα να χωρήσετε αν τα φτιάξετε.
β) αυτές τις "βάσιμες υποψίες" για ποιο λόγο τις έχεις; Αν δεν έχεις αποδείξεις (ή τουλάχιστον ενδείξεις) δεν πρέπει να χαλιέσαι.
γ) όταν λες ότι δεν τσίμπησε με τον καφέ τι εννοείς; Μπορεί απλά να μην είχε χρόνο. Ξαναπρότεινέ το και πες της όποτε μπορεί αυτή να σου πει, αν επιμένει μην το συνεχίσεις γιατί πίστεψέ με θα είναι επώδυνο.

Ευχαριστώ για τον χρόνο σου και που διάβασες το κείμενο μου :) Μπορώ να πω ότι με κάλυψες. Είναι ότι ακριβώς σκεφτόμουν.

α) Ναι έχεις δικιο. Κι αν αποφασίσω να το παιξω εκ του ασφαλούς θα κρατήσω όσο μπορώ μια φιλική "σχέση".

β) Τις έχω γιατί τον είδα τον τύπο να την αγκαλιάζει(ευτηχώς ήμουν μέσα σε λεωφορείο και δεν χρειάστηκε να το υποστώ για πολύ). Βέβαια προσπαθούσε να τον ψιλο-σταματήσει, αλλά και πάλι δεν ξέρω. Δεύτερο είναι ότι στο facebook του είδα ότι είχε κοπέλα κάποια Μαρία(που είναι και το όνομα της κοπέλας) αλλά ταυτόχρονα, φαίνεται και μια άλλη Μαρία μου του βάζει χαμόγελα κάπιες φορές στα σχόλια σε ποστ. Οπότε τι να πω...Βαδίζω με το ότι έχει αγόρι.

γ) Ίσως να το ξανά πω. Αλλα και πάλι δεν θέλω να την πιέσω με το να της το ξανά πω για δεύτερη φορά. Βέβαια αυτή τη φορά αμα το της το πω, θα της το πω μπροστά της. Να βλέπω την αντίδραση της.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #135721 από nonreligius στις 28 Νοεμβρίου 2015, 5:09μμ

nonreligius

Εικονίδιο
μέλος από: 21/6/2015
μηνύματα: 298 αποδεκτές 0
Έγραψε:(Blacklister@28 Νοεμβρίου 2015)
Βέβαια αυτή τη φορά αμα το της το πω, θα της το πω μπροστά της. Να βλέπω την αντίδραση της.


Πιστεύω ότι αυτή είναι η πιο σωστή κουβέντα που είπες.
προφίλάλλα...˵quote˶
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login