Στείλε λεφτά στο ftou.gr
Τίποτα δεν κάνει έναν άνθρωπο τόσο παραγωγικό, όσο η τελευταία στιγμή.
Σάββατο, 4 Μαΐου

προβληματα... 2 σε 1...

Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #135778 από atheist στις 05 Δεκεμβρίου 2015, 3:01μμ

atheist

banned
μέλος από: 5/12/2015
μηνύματα: 12 αποδεκτές 0
Ναι ξερω , ειναι απο τα πιο συνηθισμένα θέματα σε αυτο το φορουμ αλλα ρωταω και για να παρω και αλλες αποψεις αλλα και για να ρωτησω κατι αρκετά πιο σπανιο.
Δεν ειχα ποτε σχέση παρολο που παω πια 1η λυκείου. Δεν ξέρω πως να τα ζητησω απο μια κοπέλα και πως να τη φιλισω και θα ήθελα τισ συμβουλές σας.
2ον. : Αγχος. Πολυ άγχος. Σε σημείο που τρεμω. Γι αυτο καμια ιδέα???
προφίλάλλα...˵quote˶
4
Μήνυμα #135779 από nonreligius στις 05 Δεκεμβρίου 2015, 6:16μμ

nonreligius

Εικονίδιο
μέλος από: 21/6/2015
μηνύματα: 298 αποδεκτές 0

Αποδεκτή απάντηση

Για το πως θα τα ζητήσεις: Αν τη γνωρίζεις έστω και λίγο, της λες να πάτε για καφέ. Αν δεχτεί μετά τον καφέ της το λες. Αν σε απορρίψει, δεν αποθαρρύνεσαι, αν της αρέσεις θα στο πει. Για το άγχος πίστεψέ με και εγώ το ίδιο ένιωθα. Αν δεν κάνεις παρέα με κορίτσια και πας στα "βαθιά" νερά αμέσως δεν θα έχεις λογικά επιτυχία. Οπότε στην περίπτωση αυτή ξεκκινάς με απλή παρέα.

Για την ηλικία μην ανησυχείς. Την πρώτη μου σοβαρή σχέση (μαζί με σεξ) την απέκτησα πριν 3 βδομάδες. Σε όλο το λύκειο ούτε εγώ έκανα τίποτα, όμως δεν με κράτησε πίσω.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #135781 από atheist στις 05 Δεκεμβρίου 2015, 7:39μμ

atheist

banned
μέλος από: 5/12/2015
μηνύματα: 12 αποδεκτές 0
Να σαι καλα ρε συ, με εμψυχωνουν ιδιαίτερα οσα μου ειπες... Μονο αλλη μια ερώτηση... Οταν τα ζητας απο μια κοπελα τι ακριβως της λες??
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #135787 από nonreligius στις 05 Δεκεμβρίου 2015, 11:01μμ

nonreligius

Εικονίδιο
μέλος από: 21/6/2015
μηνύματα: 298 αποδεκτές 0
Στο φβ: αν δεν την ξέρεις και έχετε μιλήσει λίγο ή και καθόλου μπορείς να ξεκκινήσεις με ατάκα τύπου "έχεις ωραίο χαμόγελο", "είσαι πολύ όμορφη στην τάδε φώτο", "έχεις ωραία μάτια", "είσαι ερωτεύσιμη" και καμιά καρδούλα δεν βλάπτει. Μετά ρωτάς τα βασικά (αν έχει αδέρφια, τι μουσική ακοούει κτλ) για τη γνωριμία. Τώρα θα μου πεις ξεκκινάω με κοπλιμέντο; Ναι, διότι αν δεν το κάνεις το πιθανότερο είναι ότι θα μπεις στο friendzone (στο λέω από προσωπική εμπειρία). Επίσης, με τον ίδιο τρόπο κατάφερα να ρίξω μία ένα χρόνο μεγαλύτερη κιόλας, που κατέληξε σε σοβαρή σχέση :). Οπότε δουλεύει. Μερικές μπορεί να μην απαντήσουν καν, όμως αυτές είναι γενικά σνομπ και δεν αξίζουν να ασχοληθείς μαζί τους.

Αν την ξέρεις: Ποτέ από φβ γιατί θα νομίζει ότι κολώνεις. Το φβ είναι ΜΟΝΟ για κοπέλες που γνωρίζεις καθόλου (ή έστω ελάχιστα). Μετά τον καφέ, της λες "κοίτα εδώ και καιρό μου αρέσεις, έχεις κάτι ιδιαίτερο που με έχει τραβήξει" (το τελευταίο δεν χρειάζεται φυσικά να είναι 100% αλήθεια). Αν σου πει "ναι" ή "ίσως" είσαι σε καλό δρόμο. Αν σου πει "με κολλακεύεις ΟΜΩΣ..." έφυγες. Αν ασχοληθείς θα χάσεις χρόνο. Like το πολύ 1-2, μη φανεί ότι τρέχεις από πίσω.

Και 2 tip που έμαθα μετά από πολλά Χ:

1) Πρέπει να πηγαίνεις με αυτοπεποίθηση και χωρίς να ντρέπεσαι, γιατί τα κορίτσια καταλαβαίνουν. Ακόμη και να ντρέπεσαι παίζε το άνετος, και σε 5 λεπτά το πολύ θα σου φεύγει η ντροπή. Επίσης, όπως είπα παραπάνω πρέπει να δείξεις αμέσως ότι σου αρέσει ΄(όχι ότι τη γουστάρεις όμως) για να μην μπεις friendzone.
2) Δεν χρειάζεται να έχεις άγχος τύπου "και τι θα συζητάμε αφού δεν έχουμε κοινα ενδιαφέροντα". Αυτό με κράτησε αρκετά πίσω. Τώρα με τη δικιά μου κλείνω 2ωρο στο τηλέφωνο και στο skype κάθε μέρα +όταν βρισκόμαστε, και πίστεψέ με έχουμε ελάχιστα κοινά ενδιαφέροντα. Το ζητούμενο είναι να είσαι καλός ακροατής, δηλαδή να ακούς προσεκτικά ότι σου λέει και ανάλογα συνεχίζεις την κουβέντα.

Υ.γ. Συγνώμη αν σε κούρασα, όμως πιστεύω ότι έπρεπε να ξεκαθαρίσεις κάποια βασικά πράγματα που όλοι στην αρχή λόγω απειρίας τα αγνοούμε.
προφίλάλλα...˵quote˶
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login