Στείλε λεφτά στο ftou.gr
Είναι πολύ δύσκολο για μένα να συνηθίσω τις αλλαγές των καιρών. Θυμάμαι ακόμη την εποχή που ο αέρας ήταν καθαρός και το σεξ βρώμικο.
Σάββατο, 4 Μαΐου

Δεν ξεπερνιεται καθολου!

Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #135863 από Ana-menos στις 15 Δεκεμβρίου 2015, 6:51μμ

Ana-menos

Εικονίδιο
μέλος από: 31/10/2015
μηνύματα: 86 αποδεκτές 0
Καλησπερα παιδια. Ειχα γραψει πριν κανα 1μιση μηνα ενα θεμα επειδη ειχα χωρισει...ακουσα τις συμβουλες που ηθελα απλα το θεμα ειναι οτι προσπαθω να κανω βηματα ΜΠΡΟΣΤΑ αλλα την κοπελα την βλεπω καθε μερα στο φροντιστηριο και μου κοβει τον αερα. Ολοι μου οι φιλοι λενε τα κλασσικα "προχωρα, δεν αξιζει, σε εχει ξεπερασει πρεπει να κανεις και εσυ το ιδιο κλπ". Μεχρι πριν μισο μηνα πιστευα οτι οντως την ξεπερνουσα και προχωρουσα. Μαλιστα εκανα και εγω καποιες ανανεωσεις πανω μου για να τονωσω την αυτοπεποιθηση μου. Πιστευω οτι ρολο παιζουν και τα social media οπως τα facebook,instagram κλπ που οταν χωριζεις δεν αντεχεις να βλεπεις τον αλλον να περναει φωτο και να κοιτας ποιοι της πατησαν like. Εκεινη με εχει κανει Delete αφου δεν ειχαμε συμφωνησει να κρατησουμε επαφη ουτε να ειμαστε φιλοι. Αυτο που με σκοτωνει να σας πω την αληθεια ειναι οτι λιγο καιρο μετα τον χωρισμο ντυνεται καλυτερα με την εννοια οτι ψαχνει να βρει καποιον.
Να σημειωσω οτι εκεινη ειναι 16 και εγω 19 και ενω θα πρεπει να ειχα το πανω χερι καθε μερα που παω στο φροντιστηριο νιωθω τοσο σκατα που θα την ξαναδω. Πλεον με χτυπαει πολυ αυτο το θεμα και πιστευω οτι εχω και σε ενα μικρο βαθμο καταθλιψη αφου ολη την μερα ειμαι μεσα στην πικρα και στην στεναχωρια.
Δεν ξερω αν καταλαβατε ειναι λιγο περιεργο που ξανακολλησα μαζι της αλλα αν ειναι ευκολο να μου πειτε την αποψη για το θεμα μου για να ακουσω κατι διαφορετικο και μπας και νιωσω καλυτερα.
Ευχαριστω εκ των προτερων
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #135864 από atheist στις 15 Δεκεμβρίου 2015, 7:29μμ

atheist

banned
μέλος από: 5/12/2015
μηνύματα: 12 αποδεκτές 0
Φίλε μου σε νιώθω. Εγω παντως πιστεύω ότι δεν είναι και οτι καλυτερο να την "τρως" στην μαπα καθε μερα στο φροντηστηριο και μάλιστα τοσο προκλητική... Η καλύτερη λύση είναι να αλλαξεις φροντιστήριο. Και υπομονη, πολλη υπομονή και σιγα σιγα θα σου περασει.Κατά τα άλλα δεν εχω να σου πω κάτι παραπάνω από οσα σου λενε οι φιλοι σου.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #135865 από Ana-menos στις 15 Δεκεμβρίου 2015, 7:43μμ

Ana-menos

Εικονίδιο
μέλος από: 31/10/2015
μηνύματα: 86 αποδεκτές 0
Αδερφε δεν γινεται μεσα δεκεμβρη να αλλαξω φροντιστηριο επειδη ειναι αργα πλεον. Ασε που δεν βρισκουμε αλλο πιο οικονομικο και καλο σαν αυτο. Και οταν σου λεω προκλητικη παντα θα σκαει με κολαν και τετοια για να τραβηξει το ενδιαφερον. Πραγματικα δεν ξερω τι να κανω και ΠΟΣΟΣ καιρος πρεπει να περασει...Εγω νομιζω οτι οσο περναει χειροτερευει...
προφίλάλλα...˵quote˶
4
Μήνυμα #135866 από nonreligius στις 15 Δεκεμβρίου 2015, 8:35μμ

nonreligius

Εικονίδιο
μέλος από: 21/6/2015
μηνύματα: 298 αποδεκτές 0

Αποδεκτή απάντηση

Έγραψε:(Ana-menos@15 Δεκεμβρίου 2015)
Αδερφε δεν γινεται μεσα δεκεμβρη να αλλαξω φροντιστηριο επειδη ειναι αργα πλεον. Ασε που δεν βρισκουμε αλλο πιο οικονομικο και καλο σαν αυτο. Και οταν σου λεω προκλητικη παντα θα σκαει με κολαν και τετοια για να τραβηξει το ενδιαφερον. Πραγματικα δεν ξερω τι να κανω και ΠΟΣΟΣ καιρος πρεπει να περασει...Εγω νομιζω οτι οσο περναει χειροτερευει...


Όντως θα ήταν καλή ιδέα να άλλαζες, όμως τώρα δεν αξίζει. Τη βλέπεις έτσι όπως λες; Μη δείχνεις ότι σε ενδιαφέρει και της δίνεις αξία. Μπορείς όταν τη βλέπεις σε ένα μέρος να φεύγεις κάπου αλλού. Επίσης, επειδή και εγώ το έχω πάθει (πολλές φορές), φαντάζομαι ότι κοιτάς το προφίλ της κάθε τόσο. Κάνε την μπλοκ να ηρεμίσεις. Δεν έχεις κατάθλιψη, απλώς ο έρωτας ήταν δυνατός και σου έχει μείνει. Δεν χρειάζεται να βρεις καινούρια οπωσδήποτε για να την ξεπεράσεις (αν και σε προηγούμενο ποστ νομίζω ότι σου έλεγα το αντίθετο), αν νιώσεις έτοιμος κάνε το. Δεν υπάρχει τρόπος για να την ξεπεράσεις, ο μόνος είναι ο χρόνος. Επίσης έχω να σου δώσω 2 συμβουλές:

1) Όταν κάνεις μία γνωριμία με κοπέλα να μην έχεις στο μυαλό σου τη σχέση. Προσωπικά έχω φάει πολλές φορές τα μούτρα μου για αυτό το λόγο. Σκέψου ότι απλά θα περάσεις καλά και θα την κάνεις. Αν όντως αξίζει (νοιάζεται για εσένα, είναι το ίδιο ερωτευμένη, δεν είναι μ@λακισμένη όπως πολλές), κάθεσαι. Αν όχι, κάνεις τη δουλειά σου και είσαι άρχοντας.

2) ΠΟΤΕ ΜΑ ΠΟΤΕ με μικρότερες σε αυτήν την ηλικία. Ενώ στο σχολείο οι περισσότερες είναι σνομπ και το παίζουν κάποιες, είναι ντίβες κτλ στο πανεπιστήμιο το φαινόμενο είναι μικρότερο.
προφίλάλλα...˵quote˶
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login