Στείλε λεφτά στο ftou.gr
Ισορροπημένη δίαιτα είναι ένα κοψίδι σε κάθε χέρι.
Παρασκευή, 19 Απριλίου

απορια σχετικα με την σχεση μου

Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #136194 από aloutos στις 24 Ιανουαρίου 2016, 1:33μμ

aloutos

Εικονίδιο
μέλος από: 2/1/2016
μηνύματα: 10 αποδεκτές 0
πριν λιγο καιρο ειχα ξαναγραψει εδω για ενα θεμα που ειχα με την κοπελα μου, αλλα τωρα ειναι ολα καλα δεν υπαρχει προβλημα, θα ηθελα ομως να ρωτησω κατι. Αρχικα να αφαερω πως η κοπελα μου εχει καποιους φιλους που ειναι απο πολυ μικρη ηλικια φιλοι (απο νηπια) και εχει πολυ καλες σχεσεις μαζι τους , ειναι πολυ καλα παιδια κτλπ δν εχω θεμα με αυτο.

Το θεμα μου ειναι οτι της ειχα προτεινει να παμε ενα ταξιδι μαζι με τους δικους μ φιλους και αρχικα ειχε ενθουσιαστει και ηθελε πολυ αλλα ξαφνικα αλλαξε γνωμη και μου ειπε οτι προτιμαει τους φιλους της για να παει καπου για να περασει καλα.

Γινεται να αλλαξε ξαφνικα ετσι γνωμη? Δεν μου φαινεται τοσο παραξενο βεβαια..αλλα σε αυτην την ηλικια που ειμαστε και οι 2 (19) ταξιδια δεν θα επρεπε να κανουμε μαζι? να ζησουμε στιγμεσ και εμπειριες μαζι? δεν λεω να μην κανει πραγματα με τους φιλους της αλλα σε ταξιδια και τετοια μαζι δεν θα πρεπε ναμασταν? εμενα δεν μου φαινεται λογικο απο την στιγμη που ειμαστε πανω απο 1 χρονο μαζι να φευγει και να πηγαινει μονη της ταξιδια με τους φιλους της, απο την αποψη οτι εχουμε την ευκαιρια μονο μια φορα τον χρονο για ταξιδι λογω οικονιμικων αλλα και ελευεθερου χρονου

ας μου πει καποιος παρακαλω αν ειμαι παραλογος η οχι, ολες οι αποψεις ειναι δεχτες , απλα εγω θα ηθελα να παμε καπου μαζι(οχι απαραιτητα μονοι, και με αλλες παρεες αλλα να ειμαστε μαζι) να αποκτησουμε αναμνησεις

ευχαριστω

σορρυ για το μεγαλο ποστ
προφίλάλλα...˵quote˶
4
Μήνυμα #136197 από Azatoth στις 24 Ιανουαρίου 2016, 6:08μμ

Azatoth

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 11/11/2014
μηνύματα: 62 αποδεκτές 0

Αποδεκτή απάντηση

Καλησπέρα φίλε alouto

Είναι λογικό να είναι σκεπτική και να προτιμάει να πάει με τους φίλους που ξέρει χρόνια γιατί ξέρει πως θα περάσει καλά.
Αυτό που μπορείς να κάνεις είναι είτε να κανονίσετε 2 ταξίδια (ενα μόνοι σας, και ενα ο καθενας με την παρέα του) ή να κανονίσετε ενα όλοι μαζί. Η παρέα σου, εσύ, αυτή, και η παρέα της.
Δεν νομίζω να δυσκολευτείτε να βρείτε εναν προορισμό για καλοκαίρι σαν 2 παρέες 19χρονων. Λογικα Πάρο ή κατι τέτοιο θα θέλετε όλοι.

Η συζήτηση είναι βασική όμως, μην διστάσεις να το αναφέρεις και να το συζητήσετε. Σεβάσου την επιλογή της και μη την πιέσεις.
Ελπίζω να βοήθησα.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #136198 από aloutos στις 24 Ιανουαρίου 2016, 6:16μμ

aloutos

Εικονίδιο
μέλος από: 2/1/2016
μηνύματα: 10 αποδεκτές 0
Έγραψε:(Azatoth@24 Ιανουαρίου 2016)
Καλησπέρα φίλε alouto

Είναι λογικό να είναι σκεπτική και να προτιμάει να πάει με τους φίλους που ξέρει χρόνια γιατί ξέρει πως θα περάσει καλά.
Αυτό που μπορείς να κάνεις είναι είτε να κανονίσετε 2 ταξίδια (ενα μόνοι σας, και ενα ο καθενας με την παρέα του) ή να κανονίσετε ενα όλοι μαζί. Η παρέα σου, εσύ, αυτή, και η παρέα της.
Δεν νομίζω να δυσκολευτείτε να βρείτε εναν προορισμό για καλοκαίρι σαν 2 παρέες 19χρονων. Λογικα Πάρο ή κατι τέτοιο θα θέλετε όλοι.

Η συζήτηση είναι βασική όμως, μην διστάσεις να το αναφέρεις και να το συζητήσετε. Σεβάσου την επιλογή της και μη την πιέσεις.
Ελπίζω να βοήθησα.


ναι δεν αντιλεγω συμφωνω μαζι σου...αλλα ειναι παραλογο να μη θελω να παει μονη της σε ταξιδι με τους φιλους της, πχ αν πηγαινε σαντορινη η κατι τετοιο και για λογους ζηλειας αλλα παραπανω επειδη θα θελα να καναμε κατι μαζι να αποκτησουμε αναμνησεις..ειμαστε που ειμαστε μαζι ας παμε μαζι διακοπες οχι χωρια..
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #136201 από nonreligius στις 25 Ιανουαρίου 2016, 10:10πμ

nonreligius

Εικονίδιο
μέλος από: 21/6/2015
μηνύματα: 298 αποδεκτές 0
Προσωπικά δεν το θεωρώ παράλογο να θέλει να πάει με τους δικούς της. Ότι άλλαξε γνώμη ναι, όμως ούτε αυτό είναι κάτι περίεργο. Όπως ειπώθηκε πιο πάνω, μπορείτε όντως να οργανώσετε 2 ταξίδια.

Επειδή αναφέρθηκε το θέμα της ζήλιας, και φαντάζομαι για αυτό έχεις χαλαστεί, σταμάτα να ζηλεύεις όσο είναι νωρίς. Και θα σου εξηγήσω.
Αν της την πεύτουν και δεν ενδώσει, όλα καλα. Αν της την πεύτουν και ενδώσει όμως, πάει να πει ότι σου αξίζει κάτι καλύτερο. Επομένως, σε κάθε περίπτωση η ζήλια όχι μόνο δεν βοηθάει, φαίνεσαι ότι δεν έχεις και αυτοπεποίθηση αν αγχώνεσαι ότι θα πάει με άλλον. Η ζήλια ξενερώνει τα περισσότερα άτομα. Και για το λόγο αυτό, είτε χαλαστείς είτε όχι, πες της οκ και μην της δημιουργήσεις καλύτερα θέμα.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #136202 από aloutos στις 25 Ιανουαρίου 2016, 12:55μμ

aloutos

Εικονίδιο
μέλος από: 2/1/2016
μηνύματα: 10 αποδεκτές 0
ναι αν παμε 2 ταξιδια συμφωνω...αλλα το πιο πιθανο λογο οικονιμικων δεν θα μπορεσουμε 2 ταξιδια γτ θελουμε να παμε και το χειμωνα καπου αν εχουμε λοιπον μονο μια ευκαιρια για ταξιδι δεν θαναι λιγο γαιδουρια αν παει με τους δικους της?
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #136204 από Dieftharmenos στις 25 Ιανουαρίου 2016, 1:30μμ

Dieftharmenos

Εικονίδιο
μέλος από: 23/1/2014
μηνύματα: 936 αποδεκτές 0
Και εγω τους φιλους μου θα διαλεγα...ελεος.Παντα πανω απο ολα τους φιλους πρεπει να εχεις και εσυ.Αν ειναι πηγαιντε καπου κοντα η αν εχεις κανα φιλο με σπιτι σε κανα νησι/καπου παραθαλασσια πες του να σας το δωσει.Και εγω με την πρωην μου ετσι εκανα...πηγαμε διαφορετικα διακοπες με τους φιλους μας και μετα επειδη δεν ειχαμε λεφτα και για ξενοδοχεια πηγαμε στο σπιτι που μου εδωσε ενας φιλος μου στην Κρητη μονοι μας.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #136206 από aglina στις 25 Ιανουαρίου 2016, 3:04μμ

aglina

Εικονίδιο
μέλος από: 7/12/2012
μηνύματα: 667 αποδεκτές 0
Γεια σου!
Εχεις σκεφτεί πως θα ήταν αν πηγενες εσύ Με τους φίλους της. Ποσο θα σου άρεσε να άφηνες εσύ τους δικούς σου φίλους κ να πας με τους δικούς της? Με αυτό θέλω να σου πω πως πριν χαρακτιρησεις την δική της συμπεριφορά μπες λίγο στην θέση της σκέψου τι θα έκανες εσύ. Κατά τα αλλα συμφωνώ με τους απο πανω
προφίλάλλα...˵quote˶
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login