Ubuntu Linux - Εξάπτει τις γκόμενες
Μην πτύετε καταγής
Σκοτεινό παράδειγμα μαύρου χιούμορ: Ο Νώε που έβαλε και τα καγκουρό στην κιβωτό.
Παρασκευή, 29 Μαρτίου

Ζηλεια για συγκεκριμενους λογους

Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #136203 από alpacino1997 στις 25 Ιανουαρίου 2016, 1:26μμ

alpacino1997

μέλος από: 25/1/2016
μηνύματα: 12 αποδεκτές 0
Καλησπερα,μελη του φτου.Θα ηθελα να σας μιλησω σχετικα με το θεμα μου.Εχω σχεση με μια κοπελα εδω και πολυ καιρο.παραπανω απο χρονο.Αυτο που συνειδητοποιηω ειναι οτι ζηλευω και εκνευριζομαι για καποιους λογους,ισως οχι και τοσο σημαντικους για καποιους.Εκτος της κλασικης και φυσιολογικης ομως ζηλειας που ολοι λιγο πολυ εχουμε,εχω και για μερικα πιο λεπτα θεματα.Δηλαδη πολλες φορες μου αρχιζει τη συζητηση των ρουχων και μου λεει συνεχεια οτι της αρεσουν ρουχα,τα οποια ειναι πολυ κοντα και δειχνουν τα σημεια του σωματος.Δηλαδη με βαση τα οσα λεει,οποιο ρουχο δειχνει ολο και πιο πολλα μερη του σωματος,τοσο πιο πολυ της αρεσει.Ας πουμε σε φορεματα να φτανει υπερβολικα κοντα σα το μποξερακι μου σε μηκος θα θελε να το βαλει.Η ρουχα που γενικα να δειχνουν ειτε ολη τη κοιλια η,πλατη ειτε και λιγο στηθος.θελει να τα βαζει και τα βαζει καποιες φορες.Απλα δε ξερω εγω οταν μου το αναφερει τα παιρνω και δε μου αρεσει καθολου η ιδεα να φοραει τετοια ρουχα.Δε θελω να τη κοιτανε,η τουλαχιστον να προκαλει εκεινη να τη κοιτανε.Νιωθω εκνευρισμο για αυτο.Και δε ξερω με εκνευριζει η ιδεα που κολλαει σε τετοιες ενδυσεις και της αρεσουν αποκλειστικα αυτα.Επισης ενα αλλο συγκεκριμενο θεμα που με τσαντιζει ειναι οτι λεει οτι αν παει καπου σε ενα κλαμπ η μερος για χωρο,θα ανεβαινει και στο τραπεζι να χορευει γιατι μου πε οτι το χε κανει μια φορα.Η αληθεια ειναι οτι με τσαντισε υπερβολικα πολυ αυτο.Η ιδεα να χορευει και να τη κοιτανε ολοι η να τη βαζουν στο ματι με τρελαινει.Δε ξερω της μιλησα πολυ αποτομα για αυτο και ενω προσπαθω δε μπορω να το χωνεψω το συγκεκριμενο να το κανει με τιποτα.Δε ξερω ρε παιδια αν κανω λαθος σε αυτα η αν θα επρεπε και κεινη να βαλει νερο στο κρασι της.Εσεις πως αντιδρατε σε περιπτωση που η κοπελα σας ντυνοταν προκλητικα κατα την αποψη σας?Και επισης θα θελα κυριως να μου πειτε πως θα νιωθατε και θα συμπεριφεροσταν αν η κοπελα σας χορευε πανω σε τραπεζι?Θα θελα να μου πειτε τη γνωμη σας και επισης ο,τι συμβουλη πιστευετε οτι θα πρεπε να μου δωσετε για το πως να σκεφτομαι τα πραγματα.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #136205 από aglina στις 25 Ιανουαρίου 2016, 2:55μμ

aglina

Εικονίδιο
μέλος από: 7/12/2012
μηνύματα: 667 αποδεκτές 0
Γεια σου!
Αν κ ειμαι κοπέλα είπα να πω κ εγώ λίγο την γνώμη μ.
Ας ξεκινήσω με τα ρούχα. Πιστευω πως όλες οι κοπέλες θέλουν να δείξουν το σώμα τους ή κάποιο μέρος του σώματος τους. Ετσι κ εμένα κ στην κοπέλα σου μας αρέσει να διχνουμε το σώμα μας. Βέβαια αυτό επιβάλει να μην γίνονται υπερβολές. Δηλαδη μ αρέσει ένα φόρεμα με μεγάλο άνοιγμα στο στήθος αλλα να είναι μακρύ κ τώρα που ειανι κ χειμώνας κ μακρυμάνικο ή μ αρέσει ένα φόρεμα ου θα ειανι κοντό αλλα αέρινο (όχι κολιτο) κ κατά τα αλλα κλειστό (όχι κ άνοιγμα στην πλάτη ή στο στήθος) ή θα μ άρεσε ένα φόρεμα με ανοιχτή πλάτη αλλα θα είναι κ μακρι κ κλειστό μπροστά. Με όλα αυτα τα παραδείγματα θέλω να σου εξειγησω πως τπυχαλιστον εγώ δεν θεωρώ κακό να φοράει μια κοπέλα με ανοίγματα αρκεί να αφήνει ανοιχτό κάθε φορά μόνο ένα μέρος. Όχι ολα έξω.. Δηλαδη κ κοντό κ στενό κ ανοιχτό στην πλάτη κ στο στήθος.
Στο θέμα του χορού δεν είναι κακό.να χωρευει γενικά. Τώρα για πάνω στο τραπέζι δεν μπορώ να σου μιλήσω γιατι εγώ δεν θα το έκανα. Όχι γιατι το θεωρο κακό αλλα γιατι δεν μ αρέσει να με βλεπους τόσο πολύ όταν χορεύω. Επίσης δεν ειμαι αγόρι για να μπορώ να καταλάβω πως νοιώθει εκεινη την ώρα.
Σε όλα τα παραπάνω νομίζω πως για να ζηλεψεις ή όχι την μεγαλύτερη σημασία έχει ο τρόπος που θα το προβάλει η κοπέλα. Δηλαδή μπορεί δυο κοπέλες να φοράνε το ίδιο ρουχο. Με τον τρόπο που θα συμπεριφερετε ή θα προβάλει το σώμα της κάθε κοπέλα μπορεί να δείχνει τέλειος διαφορετικό. Αυτό συμβαίνει κ με τον χορό. Ανάλογα με το πως χορεύει ή σε ποιόν χορεύει μπορεί να σε κάνει να ζηλεψεις ή όχι.
Αυτα απο εμένα...
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #136208 από nonreligius στις 25 Ιανουαρίου 2016, 7:56μμ

nonreligius

Εικονίδιο
μέλος από: 21/6/2015
μηνύματα: 298 αποδεκτές 0
Μεγάλε η ζήλια είναι κάτι αρκετά συνηθισμένο, διότι οι περισσότεροι/ες ζηλεύουν. Εσύ το παράκανες λίγο. Ποια είναι η γνώμη μου: Αν αυτή είναι εντάξει απέναντί σου, δεν πα να τη λιγουρεύεται όλη η Ελλάδα; Τι σε νοιάζει εσένα; Ίσα ίσα, που είναι θετικό γιατί πάει να πει ότι τα έχεις με ωραία. Οπότε τα κοντά ρούχα-χωρός πάνω στο τραπέζι δεν είναι λόγος να αγχώνεσαι.

Γενικά για τη ζήλια: Όσο πιο πολύ το δείχνεις, εκνευρίζεσαι και κάνεις σκηνές δείχνεις ότι έχεις χαμηλή αυτοεκτίμηση. Γιατί; Γιατί δείχνεις σαν να φοβάσαι ότι θα φύγει και θα πάει με άλλον, λες και δεν είσαι ικανός να κρατήσεις τη σχέση που έχετε. Άλλο αν φλερτάρει. Εκεί της μιλάς όμως ήρεμα και πάλι.

Αυτό που θέλω να πω είναι ότι το μόνο που μετράει είναι πως σε βλέπει αυτή. Άμα σε αγαπάει πραγματικά, ποιο είναι το πρόβλημα;
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #136210 από alpacino1997 στις 25 Ιανουαρίου 2016, 9:37μμ

alpacino1997

μέλος από: 25/1/2016
μηνύματα: 12 αποδεκτές 0
Καταλαβαινω τι εννοεις και οντως το σκεφτομαι ετσι κατα κυριο λογο.Δηλαδη εχω εμπιστοσυνη στη κοπελα που ειμαι μαζί.Νιωθω αρκετος ωστε να τη γεμιζω σαν ατομο.Απλα αυτα μερικεε φορες στην ιδεα δε μου αρεσουν.Αυθορμητα μου βγαίνουν.Και δε ξερω.απλα πιστευω οτι θα επρεπε να υπαρχουν καποια ορια
Οχι υπερβολικά, αλλα τουλαχιστον εστω τα βασικα.Δηλαδη απο τις πραξεις της δε θα θελα να φαινεται σαν ενα κοριτσι που ψαχνεται.Αυτο γτ αλλιως με εξιταρει.Παρεμπιπτοντως και κεινη ειναι πολυ ζηλιαρα θα ελεγα.θα μπορουσε και χειροτερη απο μενα.αλλα τα αγορια οσο και να θελουν δε μπορουν να προκαλεσουν οσο τα κοριτσια.Αν γινοταν αυτο δε θα χαν καθολου ευνοικοτερη αντετωπιση απο το εκαστοτε κοριτσι τους.
προφίλάλλα...˵quote˶
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login