Στείλε λεφτά στο ftou.gr
Ε.Τ. go home! Και πάρε και τα στρουμφάκια μαζί.
Πέμπτη, 25 Απριλίου

Πως θα αντιδρουσατε στην θεση μου?

Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #137183 από Koukos στις 15 Ιουνίου 2016, 11:27πμ

Koukos

Εικονίδιο
μέλος από: 4/8/2014
μηνύματα: 44 αποδεκτές 0
Λοιπον ειμαι σε σχεση εδω και 1.5 χρονο με ελληνιδα -γερμανιδα (βρισκόμαστε γερμανια ) . Απο την πρωτη μερα ειμαι πενα μαζι της στα ολα ολα ,ειναι ευτυχισμένη μαζι μου . Της εχω κανει πολλες φορές ακριβα δωρα κτλπ κτλπ. Στο θεμα μας . Μου ηρθρ χαρτι απο στρατο να παω ελλαδα να κανω θητεία,προσπαθησα να παρω με 1002 τροπους να παρω αναβολη αλλα τιποτα ματαιο . Ζητησα λοιπόν απο την κοπελα μου να κανουμε απλο πολιτικο"γαμο" απλα για να παρω γερμανική καταγωγη και να μεινω εδω . Μιας και εχω σταθερη δουλεια και σπιτι πλεον εδω και κανεναν συγγενή στην Ελλαδα. Αυτη θυμωσε και μου ειπε οτι ολα αυτα που εκανα ηταν μονο και μονο για να πάρω γερμανική καταγωγη . Οτι ημουν μαζι της μονο γιαυτο ολο αυτον τον καιρο. Δεν ξερω ειναι η τριτη μερα που δεν απανταω σε μυνηματα κλησεις κτλπ . Σαν να μου ανοιξε τρυπα στην καρδια και να εχασα ολα τα συναισθήματα. Δεν ξερω ...σκεφτομαι να χωρισω .. αξίζει? Πως το βλεπεται απο την δικια σας οπτικη πλευρα..
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #137187 από aglina στις 15 Ιουνίου 2016, 8:43μμ

aglina

Εικονίδιο
μέλος από: 7/12/2012
μηνύματα: 667 αποδεκτές 0
Γεια σου!
Εγω πιστεύω πως θα πρέπει να ξανά μιλήσετε κ να δείτε. Αφού μιλήσετε αποφασίστε τι θα κάνετε ή κανεις..
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #137193 από Dieftharmenos στις 17 Ιουνίου 2016, 2:19μμ

Dieftharmenos

Εικονίδιο
μέλος από: 23/1/2014
μηνύματα: 936 αποδεκτές 0
Μπορεις να μην πας στον στρατο αν σκεφτεσαι να μεινεις αρκετα χρονια Γερμανια.Απλα θα μπορεις να ερχεσαι στην Ελλαδα για 1 μηνα τον χρονο και μετα απο καποια χρονια θα πληρωσεις 5 χιλιαρικα και θα εισαι κομπλε η αν δεν εχεις τα λεφτα θα κανεις μειωμενη θητεια.

Απο εκει και περα...το να της πεις να κανετε γαμο για να παρεις την καταγωγη...δεν ειναι οτι πιο ομορφο.Εχει δικιο σε αυτο...
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #137194 από gatoula91 στις 17 Ιουνίου 2016, 3:48μμ

gatoula91

μέλος από: 17/6/2016
μηνύματα: 3 αποδεκτές 0
Δεν έχει δίκιο σε αυτό. Αν πραγματικά σε θέλει και είστε σε μια σχέση τόσο καιρό, θα έπρεπε να το κάνει και από μόνη της, χωρίς να το ζητήσεις. Δεν θέλω να σε στεναχωρήσω, αλλά πιθανών δεν σας βλέπει σαν 1 και μαζί για πάντα, γιαυτό και σου έδωσε αυτήν την απάντηση. Μίλα μαζί της, και εξήγησε - χαλαρά και όμορφα - για ποιο λόγο το είπες, και ότι δεν θες να περάσεις τόσο χρόνο μακριά της, και στο κάτω-κάτω, ότι δεν έχεις κανένα λόγο να πάρεις γερμανική υπ., και το κάνεις μόνο για την σχέση σας.
προφίλάλλα...˵quote˶
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login