Στείλε λεφτά στο ftou.gr
O έρωτας παίρνει τα μυαλά εκείνων που έχουν και βάζει μυαλό σ' εκείνους που δεν έχουν. (Ντιντερό)
Πέμπτη, 2 Μαΐου

Πώς να την πλησιάσω;

Σελ. 1
Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #40407 από .:Nick:. στις 24 Ιουνίου 2007, 2:17μμ

.:Nick:.

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 24/6/2007
μηνύματα: 48 αποδεκτές 0
Loipon!Ksekiname to prwto mas post!
Eimai loipon arketa ntropalos...ayto ton teleutaio xrono katafera na to meiwsw se enan poli megalo vathmo!
Kathomai loipon se ena bar kai m aresei ena koritsi...
stin arxi paizoume me ta matia kai molis katalabw oti thelei kai ayti pernw ton megali apofasi na kanw tin prwti kinisi!
Ksekiname loipon..I tha tis piasw tin kouvanta i tha tin kerasw kai meta tha paw pros to meros tis..
To megalo thema omws einai oti kollaw me to pou paw na tin gnwrisw..dn exw arketa epixeirimata gia na tis piasw kouventa!
Ksekiname kai kapou stin mesi kollaw kai ayto nomizw oti tin ksenerwnei..
mou lete ti mporw na kanw wste na min tin ksenerwnw????
Exei katandisei anipoforo kai nomizw-eimai sigouros oti ginomai rezili twn skiliwn mprosta tis...
Kai na tis pw na pame volta kai pali dn mporw..isws ftaiei oti den vriskw kopeles pou na miane poli alla ti na kanw aytes m aresoun tis perissoteres fores!
eyxaristw prokatabolika se opoion apofasisi na diavasei ayto to aniaro kai gemato greeklish thema m!
προφίλάλλα...
Μήνυμα #40409 από senza paura στις 24 Ιουνίου 2007, 2:39μμ

senza paura

μέλος από: 21/5/2007
μηνύματα: 332 αποδεκτές 0
Εγώ θα έλεγα αφου την κεράσεις ένα ποτό και μετά την πλησιάσεις να συστηθείς και μετά να αρχίσεις να μιλάς... Δεν χρειάζεται να πεις τίποτα εντυπωσιακό... Απλά μιλήστε γι' αυτήν... Μετά θα έλεγα να της προτείνεις να συνεχίσετε κάπου αλλού την διασκέδαση... Σε κάποιο άλλο μέρος... Τα άλλα θα έρθουν μετά... Δεν θα μιλάς και μόνος σου...
προφίλάλλα...
Μήνυμα #40410 από Antre στις 24 Ιουνίου 2007, 3:32μμ

Antre

μέλος από: 28/4/2007
μηνύματα: 566 αποδεκτές 0
Καταρχήν, κάτι πολύ σημαντικό... δεν μας είπες την ηλικία σου. Πόσο χρονών είσαι;

Το καμάκι σε bar είναι ένα διαφορετικό άθλημα.. γενικά στο καμάκι δεν υπάρχουν κανόνες... αλλά κανόνας είναι να μιλάς όσο το δυνατόν λιγότερο... δηλαδή λες κάτι την ρωτάς και δείχνεις ότι υπομονετικά περιμένεις να σου απαντήσει, ότι θες αμφίδρομη συζήτηση, χωρίς να χάνεις ούτε στιγμή το eye contact... ακόμη δεν βιαζόμαστε να την πλησιάσουμε... την κοιτάμε συνέχεια ή τόσο όσο να καταλάβει ότι την κοιτάς... βλέπεις αν αυτή αρχίζει να ανταποδίδει ματιές. Μετά τη πλησιάζεις και μιλάς μαζί της όπως θα μίλαγες σε έναν νέο συμμαθητή.. την ρωτάς που μένει, πως τις φαίνεται το μέρος, αν έχει ξανάρθει, αν δουλεύει / σπουδάζει και τι δουλειά / σχολή... από τις απαντήσεις διαλέγεις αυτές που έχεις κάτι να πεις και τις συζητάς... μην βιάζεσαι στο να μιλάς... λίγο λίγο, να χαλαρώσει πρώτα και μετά θα αρχίσει να σου μιλά και αυτή.. άλλωστε καλύτερα να ακούς παρά να μιλάς

Δηλαδή το παν είναι να είναι χαλαρή... μην την πιάσεις απροετοίμαστη.. μην τρομάξει και το να την πλησιάσεις κερνώντας ποτό είναι λάθος γιατί τότε θα είσαι ένας ακόμη άντρας που την κέρασε ποτό στο bar... το αν θα κεράσεις αφού πιάσετε κουβέντα, είναι άλλο θέμα.
προφίλάλλα...
6
Μήνυμα #40411 από senza paura στις 24 Ιουνίου 2007, 3:57μμ

senza paura

μέλος από: 21/5/2007
μηνύματα: 332 αποδεκτές 0

Αποδεκτή απάντηση

Συμφωνώ μαζί σου Antre αλλά πως προτείνεις να πλησιάσει; Με το ποτό νομίζω είναι καλός τρόπος... Είναι καλύτερα να πλησιάσει χωρίς να έχει προηγηθεί τίποτα εκτός του eye contact; Το να βρεθώ σε μπαρ και να μιλήσω σε γυναίκα δεν το έχω κάνει ακόμα μιας και είμαι ακόμα σχετικά μικρός... Πες γιατί ούτε εγώ ξέρω...
προφίλάλλα...
Μήνυμα #40424 από .:Nick:. στις 25 Ιουνίου 2007, 1:37πμ

.:Nick:.

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 24/6/2007
μηνύματα: 48 αποδεκτές 0
Έχουμε και την ίδια ηλικία παρεπιπτόντως!
Έχει τύχει αρκετές φορές να μου αρέσει κοπέλα σε μπάρ αλλά να μην μπορώ να την πλησιάσω γιατί είτε θα ντρεπόμουν είτε ότι ήξερα σίγουρα ότι μετά από τις συνήθεις ερωτήσεις π.χ από που είσαι,πως και από την πόλη μας τέτοια εποχή,μου αρέσουν τα μάτια σου και και και δεν θα έχω άλλα να πώ και φοβάμαι εκείνη την στιγμή την απόρριψη...Ξέρετε πως είναι τα κορίτσια στις μέρες μας!Δεν είναι όπως ήταν κάποτε!
Γι αυτό θα κωλόσω να κάνω την πρώτη κίνηση και μετά όπως πάντα θα χτυπάω το κεφάλι μου γιατί το έκανα...
Έχω πάρει δεν λέω αρκετό θάρρος μετά από μερικές <<επιτυχίες>> αλλά και πάλι δεν μπορώ να εγγυηθώ ότι μπορώ να πιάσω κουβέντα σε ένα κορίτσι στο ξεκάρφωτο...
Ίσως ακόμη να φταίει το ότι δεν με έχει απορρίψει ποτέ ένα κορίτσι στα ίσα (ένω μέσω μηνύματος έχω φάει πολλές)
Ένα ακόμη που με απασχολεί είναι αυτό το ότι η γυναίκα πλέον έχει γίνει ο κυνηγός και με ενοχλεί υπερβολικά!
Αν έχετε καμιά ιδεά σχετικά με το πρόβλημα μου πείτε το χωρίς φόβο και πάθος!Ευχαριστώ και πάλι!
προφίλάλλα...
Μήνυμα #40609 από .:Nick:. στις 03 Ιουλίου 2007, 12:27πμ

.:Nick:.

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 24/6/2007
μηνύματα: 48 αποδεκτές 0
Loipon thelw tin voitheia sas!Gnwrisa tis proalles ena koritsaki katse kala!Einai apo thessaloniki kai tha paei 3i likeiou!Egw tha paw 2a!Einai ena poli kalo koritsi kai m arese idiaitera o xaraktiras tis..einai diaskedastikos tipos alla to mono p m tin spaei einai oti milaei polli!:P
Ti na kanoume!Thelw loipon na m vreite tropous gia na tin plisiasw!Mexri twra exw parei apo tin idia ton arithmo tilefwnou kai milisame sxetika me mathimata mias kai dinei panellinies fetos..Tha ithela loipon na vrw enan tropo na tinj plisiasw kai na dw an tha kanw kati mazi tis i oxi!
Mporeite na m proteinete kati?
Na kserete re paidia oti tis aresei allos kai prospathw na kanw ta panda gia na ginei kati metaksi mas...
Eyxaristw prokatabolika!!
προφίλάλλα...
Μήνυμα #40612 από senza paura στις 03 Ιουλίου 2007, 10:50πμ

senza paura

μέλος από: 21/5/2007
μηνύματα: 332 αποδεκτές 0
Φίλε μου, πάνω από όλα, μην αγχώνεσαι... Δεν είναι δύσκολο να εκφράσεις τα συναισθήματά σου... Κερδισέ την με την συμπεριφορά σου και μετά μίλα της ανοιχά... Μην κολλήσεις και μην το προετοιμάσεις... Ο αυθορμητισμός είναι υπέροχο πράγμα... Μίλα με θάρρος, μην μασάς τα λόγια σου... Πες με τα πιο απλά λόγια (η τελειότητα έγγυται στην απλότητα), με αυτό που βγαίνει από την καρδιά σου, αυτό που νιώθεις... Κοίτα την όμως στα μάτια, να νιώσει αυτά που λες, όχι απλά να τα ακούσει... Και να θυμάσαι... Δεν υπάρχει ακατόρθωτη αγάπη, απλώς θέλει υπομονή και λίγη δόση τρέλας...
προφίλάλλα...
Μήνυμα #40613 από .:Nick:. στις 03 Ιουλίου 2007, 11:51πμ

.:Nick:.

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 24/6/2007
μηνύματα: 48 αποδεκτές 0
senza paura σ' ευχαριστώ πολύ!
Σκέφτηκα σήμερα να της στείλω λουλούδια...Το θεωρείται καλό ή παλιομοδίτικο??
προφίλάλλα...
Μήνυμα #40616 από senza paura στις 03 Ιουλίου 2007, 12:34μμ

senza paura

μέλος από: 21/5/2007
μηνύματα: 332 αποδεκτές 0
Δεν υπάρχει καλό, κακό ή παλιομοδίτικο... Σημασία έχει αν αυτό σε εκφράζει και αν θα αρέσει στην κοπέλα... Μην ακολουθείς το μονοπάτι που σου δείχνουν οι άλλοι... Κάνε το δικό σου μονοπάτι... Αν πιστεύεις λοιπόν ότι θα της αρέσει κάνε το...
προφίλάλλα...
Μήνυμα #40617 από .:Nick:. στις 03 Ιουλίου 2007, 12:44μμ

.:Nick:.

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 24/6/2007
μηνύματα: 48 αποδεκτές 0
Εγώ θα ήθελα και τις συμβουλές σας σας παρακαλώ!
προφίλάλλα...
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login