Ubuntu Linux - Εξάπτει τις γκόμενες
Μην πτύετε καταγής
Αναλαβάνουμε ανόρθωση πάσης φύσεως πισινών (Από διαφημιστικό εταιρείας για πισίνες)
Παρασκευή, 26 Απριλίου

Ο πρώτος μου έρωτας και καθηγητής μου

Σελ. 1
Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #45462 από mariacat στις 24 Δεκεμβρίου 2007, 1:07πμ

mariacat

Εικονίδιο
μέλος από: 27/11/2007
μηνύματα: 109 αποδεκτές 0
Ιστορία συνηθισμένη από την TV αλλά στην πραγματικότητα δεν είναι όλα ρόδινα! Αλέξανδρος, ο πρώτος μου έρωτας και δυστυχώς καθηγητής μου στο ιδιωτικό που πηγαίνω.

Όλα ξεκίνησαν πέρυσι. Εγώ άλλαξα σχολειό λόγω μετακόμισης και μού 'πεσε το λαχείο. Τον είδα και έχασα τη γη κάτω απ' τα πόδια μου. Κούκλος, 29, αλλά καθηγητής και με δίχρονη σχέση. Πού να βρω κουράγιο να του δείξω όσα ένιωθα; Αρχίσαμε όμως να ερχόμαστε κοντά. Τα παιδιά σχολίαζαν όλο και περισσότερο, άρχισα να ακούω από παντού αυτό το "είναι ερωτευμένος μαζί σου". Ξεκίνησαν και τα ανώνυμα μηνύματα στο κινητό του το οποιο είχα πάρει κρυφά απ το γραφείο των καθηγητών. Απαντούσε. Ήξερε ότι μιλούσε μαζί μου, το είχε καταλάβει αλλα δεν μου το είχε πει. Οι μήνες κυλούσαν, ερχόμασταν όλο και πιο κοντά σε σημείο να μου κορνάρει στο δρόμο και εγώ να του έχω έτοιμο τον καφέ στην έδρα! Κάποια στιγμή δεν άντεξα. Του είπα ότι ήμουν η κοπέλα με την οποια έστελνε τα μηνύματα. Εξαφανίστηκε για δυο βδομάδες και ξαφνικά, γυρνώντας σπίτι μου τον βλέπω πίσω μου με το αυτοκίνητο του. Ήθελε να μιλήσουμε είπε. Τι είπαμε; Ότι δεν τον ένοιαζε η δουλειά, η σχέση του, η διαφορα ηλικίας. Ότι το μονο πρόβλημα ήταν ότι είμαι μαθήτρια. Μου δώσε μάλιστα και την ευχή του να βρω ένα καλο παιδί αφού πρώτα μου είπε ότι τα πράγματα θα ήταν αλλιώς υπό άλλες συνθήκες! Εκτος αυτού μου είπε ότι γνώριζε πως μιλάει μ' εμενα, ότι είχε γίνει ολόκληρο θέμα στη διεύθυνση γιατί είχε ακουστεί το υποτιθέμενο ειδύλλιο μας και μάλιστα μου είπε "φαντάζεσαι να το είχα προχωρήσει κι όλας τι θα γινόταν;"

Εγώ δε γνώριζα τίποτα από αυτά αν και όσες φορες είχε αναφερθεί κάποιος μαθητής η καθηγητής σε αυτό το θέμα, έπαιρνα κάθε ευθύνη, δεν άντεχα να σκέφτομαι πως θα του κάνουν κακό. Ένα μηνα μετά με παίρνει τηλ. Μου είπε ότι ο τρόπος με τον οποιο με κοιτούσε και μου φερόταν ήταν λόγο εκτίμησης και όχι ερωτικού περιεχομενου! Μετά από "καταθλιψαρα" ενός μηνα γυρίζω σχολειό και σαν να μην είχε συμβεί τίποτα με χαιρετάει εγκάρδια, με αγκαλιές! Υπομονή... Τους τελευταίους τρεις μήνες... Και μηνύματα στέλνουμε όπου μου υπενθυμίζει συνεχώς να διαβάζω, με κανένα ερωτικό περιεχόμενο πάλι, και μιλάμε σαν φιλαράκια και το παιχνίδι, παιχνίδι. Τα ματια μας... παίρνουν φωτιά, δεν ξεκολλάνε. Με κάθε τρόπο βρίσκει αφορμή για να ασχοληθεί μαζί μου, να μου μιλήσει...

Δεν ξέρω. Δεν έχω προσωπική ζωή πλέον. Η μια σχέση μου διαλύεται μετά την άλλη και αυτό γιατί όσα νιώθω είναι μόνο γι' αυτόν. Περιμένω δυο χρονια τώρα με τη σκέψη του ότι ίσως μόλις τελειώσω φέτος, που δεν θα ανήκω στο δυναμικό του σχολειου, έρθει να μου μιλήσει πάλι όπως πέρυσι. Μήπως τότε είμαστε επιτέλους μαζί. Έχω λατρέψει κάθε στοιχείο αυτού του ανθρώπου, έχω δεθεί μαζί του, είδα σ' αυτόν πράγματα που δεν είχα δει στα ματια κανενός. Τι κάνει; Τι σκέφτεται; Τι θα γίνει; Κουράζομαι να περιμένω σε όλο αυτό το παιχνίδι... Με εξαντλεί και μάλιστα περιμένω δίχως να έχω σίγουρο τίποτα, τα παίζω όλα... Αλλα ειλικρινά τον λατρεύω με όλη μου την ψυχή...
προφίλάλλα...
4
Μήνυμα #45463 από ksanthoulla στις 24 Δεκεμβρίου 2007, 9:16πμ

ksanthoulla

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 12/8/2007
μηνύματα: 748 αποδεκτές 0

Αποδεκτή απάντηση

λες και είναι σενάριο σειράς...!!πωπω..τι να s πω κορίτσι m??με τις evxes m να τελειώσεις φέτος και να γίνει κάτι επιτέλους...ελπίζω να κατάλαβες ότι εκείνος ενδιαφέρεται αρκετά,αλλα σαν ώριμος άντρας "φισικακαταλαμβενει" ότι αυτό είναι λάθος.."προστοπαρων" σε περνάει 12 χρονια δηλαδή?καλά είναι μωρέ....άντε με τις ευχές μου και μην ανησυχείς..όλα θα πάνε καλά..
προφίλάλλα...
Μήνυμα #45468 από DaLeaDer στις 24 Δεκεμβρίου 2007, 12:50μμ

DaLeaDer

Εικονίδιο
μέλος από: 13/12/2007
μηνύματα: 51 αποδεκτές 0
καλά e....μιλάμε για ελληνική σειρά...εγώ άρρητος σου λέω να περιμένεις?Ποτε δεν είναι αργά!βεβαια μην ξεχνάς και την διαφορα ηλικίας που αν υπολογίζω καλά είναι 11 χρονια e?Δεν πειράζει όμως χαλάλι σου...Εγώ ψηφίζω ναι δαγκωτό γιατί είναι χτυπητός έρωτας και γιατί βάλει αυτήν την υπογραφή....LIFE IS BEAUTIFUL!(για όσους δεν είναι μούχλες)        :P
προφίλάλλα...
Μήνυμα #45475 από mariacat στις 25 Δεκεμβρίου 2007, 3:35μμ

mariacat

Εικονίδιο
μέλος από: 27/11/2007
μηνύματα: 109 αποδεκτές 0
Λέτε ε; Παιδιά απόψεις! Help!
προφίλάλλα...
Μήνυμα #45488 από doraki στις 25 Δεκεμβρίου 2007, 11:05μμ

doraki

Εικονίδιο
μέλος από: 13/10/2007
μηνύματα: 11 αποδεκτές 0
και εγώ συμφωνώ με τους άλλους ναι ναι και πάλι ναι (να περιμένεις τι θα γίνει)
προφίλάλλα...
Μήνυμα #45527 από mariacat στις 28 Δεκεμβρίου 2007, 2:16πμ

mariacat

Εικονίδιο
μέλος από: 27/11/2007
μηνύματα: 109 αποδεκτές 0
Φοβάμαι πολύ όμως...ρισκάρω τα πάντα ίσως για το τίποτα.Δεν ξέρω αν ποτε θα πιστέψει σ' αυτό που νιώθω η αν ο ίδιος παραδεχτεί όσα νιώθει. Το βλέπω και το αισθάνομαι πως υπάρχει κάτι δυνατό. Αν όμως μείνει εκεί;
προφίλάλλα...
Μήνυμα #45538 από ksanthoulla στις 29 Δεκεμβρίου 2007, 8:26μμ

ksanthoulla

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 12/8/2007
μηνύματα: 748 αποδεκτές 0
κανε υπομονή..και εγώ τον ιούνη γίνομαι 18 και τελειώνω τ σχολείο και εσύ το ίδιο..μπορείς να τον έχεις,όπως και εγώ εκείνον...
προφίλάλλα...
Μήνυμα #45578 από mariacat στις 01 Ιανουαρίου 2008, 8:15μμ

mariacat

Εικονίδιο
μέλος από: 27/11/2007
μηνύματα: 109 αποδεκτές 0
Χθες τ έστειλα μνμ για την πρωτοχρονιά! Απάντησε αστραπιαία κ μάλιστα 4 φορες και είπε σε ευχαριστώ πάρα πολύ! Ωραία η ευχή σου! Σου εύχομαι το καλύτερο στις εξετάσεις. Αυτό προέχει τώρα. Φουλ για μαθηματικό!. Τι ήταν αυτό τώρα;
προφίλάλλα...
Μήνυμα #45597 από ksanthoulla στις 02 Ιανουαρίου 2008, 5:36μμ

ksanthoulla

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 12/8/2007
μηνύματα: 748 αποδεκτές 0
τουλάχιστο σ απαντάει στα msgs..!!
προφίλάλλα...
Μήνυμα #45662 από mariacat στις 04 Ιανουαρίου 2008, 1:09πμ

mariacat

Εικονίδιο
μέλος από: 27/11/2007
μηνύματα: 109 αποδεκτές 0
Δεν μπορώ άλλο όμως.Θέλω τόσο πολύ να του μιλήσω και να του πω επιτέλους τι νιώθω.Όμως φοβάμαι.Φοβάμαι αυτό που θα ακούσω.Φοβάμαι μήπως αλλάξει η στάση του απέναντι μου,μήπως θεωρήσει ότι τον πιέζω.Δεν γίνεται να περιμένω άλλους πέντε μήνες έτσι.Όσο φτάνει εκείνη η στιγμή που θα τον δω για τελευταία φορα και θα περιμένω να δω αν θα μου μιλήσει η όχι,αν θα δώσει συνεχεια σε όλο αυτό η θα μείνει απλά ως μια ιστοριούλα,τρέμω.Θέλω να ξέρει ότι μπορώ να του δώσω τα πάντα και ότι το μονο που με νοιάζει είναι να ναι ευτυχισμένος.Θέλω να ξέρει ότι για μένα δεν είναι απλά ο κούκλος που βλέπουν τα κοριτσάκια που τρέχουν από πίσω του αλλα πολλά περισσότερα.Θέλω να μάθει ότι για πρώτη φορα στη ζωή του κάποια είδε τον εαυτό του και όχι απλά αυτό που βλέπουν όλοι.Τι να κάνω ποια?Δε μιλάει k αυτός ο άνθρωπος!μονο να κοιτάζει ξέρει!K είναι k το γεγονός πως όσο εγώ είμαι μια ζεστη μια κρύο βλέπω ότι είναι στην τσίτα,τον καίει.Helppppp!
προφίλάλλα...
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login