Στείλε λεφτά στο ftou.gr
Μην πτύετε καταγής
Η πιο ακατάλληλη στιγμή να γίνεις πατέρας είναι 19 χρόνια πριν από ένα παγκόσμιο πόλεμο.
Τετάρτη, 8 Μαΐου

Ο πρώτος μου έρωτας και καθηγητής μου

Σελ. 12
Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #52595 από kouklitsa..!!! στις 05 Μαΐου 2009, 10:15μμ

kouklitsa..!!!

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 5/5/2009
μηνύματα: 3 αποδεκτές 0
μαρακι μου καλισπερα...εμεινα πραγματικα αφωνη απο αυτα που ειδα να γραφονται εδω μεσα...χαρα στο κουραγιο και την υπομονη που εχεις βρε κοπελα μου...εγω αν ημουν στην θεση σου ισως και να με βρισκατε σε κανενα τρελοκομειο..!!!!μπραβο και παλι μπραβο..η ιστορια σου με συγκινισε και ταυτοχρονα με ταρακουνησε πολυ...για την ακριβεια με οριμασε!!!!!!!!!!!!!!!!οσον αναφορα το πανεπιστιμιο καλη επυτιχια!!!!
προφίλάλλα...
Μήνυμα #52801 από mariacat στις 22 Μαΐου 2009, 5:05μμ

mariacat

Εικονίδιο
μέλος από: 27/11/2007
μηνύματα: 109 αποδεκτές 0
Σ ευχαριστω πολύ.Να σου πω την αλήθεια,φτηνά τη γλίτωσα από το Δαφνί,κυριολεκτικά όχι αστεία,αλλά να ναι καλά γιατί κ γω έμαθα αρκετά πράγματα.Αυτή η ιστορία με ταλαιπωρεί ακόμη αλλά άλλαξα ζωή και πλέον έμαθα να μην την αφήνω να είναι πάνω από μένα.Κ τελικά δεν πρέπει να αφήνουμε τίποτα να βάζει τον εαυτό μας κάτω.Όλα περνάνε κ ας αφήνουν πληγές,υπάρχουν πάντα τα επόμενα.Και πάνω από όλα,ο συγκεκριμένος δεν ήταν απλός δάσκαλος,ήταν δάσκαλος ζωής.
προφίλάλλα...
Μήνυμα #52823 από Nantia07 στις 26 Μαΐου 2009, 4:05πμ

Nantia07

Εικονίδιο
μέλος από: 26/5/2009
μηνύματα: 9 αποδεκτές 0
μην κολλας στη διαφορα ηλικιας παντως,εμενα μου εχει τυχει και μεγαλυτερη απο 15 χρονια,μιλαμε για 20+...
προφίλάλλα...
Μήνυμα #52828 από mariacat στις 26 Μαΐου 2009, 3:31μμ

mariacat

Εικονίδιο
μέλος από: 27/11/2007
μηνύματα: 109 αποδεκτές 0
Εγώ να κολλήσω στην ηλικία?!!Αχαχαχαχα!Εγώ τον αγάπησα αυτόν τον άνθρωπο λες κ ήταν 20άρης,δε σκέφτηκα ποτέ την ηλικία.Αυτόν τον φάγανε οι σκέψεις.
προφίλάλλα...
Μήνυμα #52841 από didlina στις 26 Μαΐου 2009, 6:29μμ

didlina

Εικονίδιο
μέλος από: 26/5/2009
μηνύματα: 5 αποδεκτές 0
pwpw..san na paizeis se tainia einai..!eilikrina kouragio kai isws kati na sumbei metaksu sas..sou euxomai na eistai mazi meta to telos ts fetinis xronias...alla an ftasete sto shmeio na eistai mazi meta apo ola auta pou exoun shmbei metaksu sas kalutera na prosexeis mn plhgw8eis anepanor8ota gt eisai polu mikri gia auton...
προφίλάλλα...
Μήνυμα #52844 από Nattie στις 26 Μαΐου 2009, 6:55μμ

Nattie

Εικονίδιο
μέλος από: 20/5/2009
μηνύματα: 9 αποδεκτές 0
καλέ η κοπέλα σας λέει ότι έχει πάει πια πανεπιστήμιο, σωστά;
δεν είναι ακόμα στο σχολείο...
διαβάζετε ολόκληρο το θέμα..
προφίλάλλα...
Μήνυμα #53247 από Nattie στις 20 Ιουνίου 2009, 5:38μμ

Nattie

Εικονίδιο
μέλος από: 20/5/2009
μηνύματα: 9 αποδεκτές 0
thanks σε οποιον εκλεισε το θεμα μου :)
προφίλάλλα...
Μήνυμα #53918 από nikosgr321 στις 14 Αυγούστου 2009, 8:34μμ

nikosgr321

Εικονίδιο
μέλος από: 14/8/2009
μηνύματα: 3 αποδεκτές 0
loipon ego kata thn gnomh m pisteyo na tou piaseis mera kai na tou peis kirie exo na sas po kati prosopiko kai tou peis oti eisai trela erwteymeni mazi ;) loipon pisteyo na to katanohsh kai na sou eksighsh mhn kaneis thn simvouli m an den to kalo skefths prota
προφίλάλλα...
Μήνυμα #54070 από agnostix στις 25 Αυγούστου 2009, 10:57μμ

agnostix

Εικονίδιο
μέλος από: 25/8/2009
μηνύματα: 2 αποδεκτές 0
Νομίζω πως η γλυκόπικρη αυτή ιστορία της Μαρίας έχει καταλήξει να είναι μια ξεθωριασμένη εμμονή. Ο κύριος αυτός χρησιμοποίησε το "κάλυμμα" της ηθικής για να κρύψει τα ρηχά του αισθήματα, όχι μόνο απέναντι στη Μαρία, αλλά απέναντι στον τρόπο που συναισθάνεται. Δυστυχώς, υπάρχουν και άνθρωποι που δεν είναι ικανοί για πολλά και ισχυρά συναισθήματα. Καλή μου, πάψε να τον δικαιολογείς. ΔΕΝ μπόρεσε, ΔΕΝ ήθελε, το θέμα είναι πως δεν σε απέρριψε γι' αυτό που είσαι, αλλά γι' αυτό που ΔΕΝ μπορεί να γίνει ο ίδιος. Μπορούμε απλώς να τον κατηγορήσουμε ότι έπαιξε με τα συναισθήματά σου. Όλο αυτό θα γιάνει μόλις βρεθεί κάποιος που να σου δώσει και να σε αγαπήσει πραγματικά. Και τότε θα δεις ότι ο αληθινός έρωτας είναι όταν σου δίνουν χωρίς να ζητάς. Κι αυτό είναι υπέροχο. Αν τον σβήσεις, θα έχεις μια χαρούμενη ζωή. Αν μείνεις στην σκέψη μιας δυνατής γλυκόπικρης ιστορίας, θα "καίγεσαι", κολλημένη σε συμπλέγματα ψυχολογικής βάσης. Πίστεψέ με. Μην τον δικαιολογείς, είναι ένας αδιάφορος άντρας, μασκαρεμένος με "ηθική". Και πολλοί μοναχοί μιλούν για "ηθική" και δεν είναι παντρεμένοι,αυτό όμως δεν τους εμποδίζει να έχουν αχαλίνωτη κρυφή ερωτική ζωή. Παρακαλώ μην ενοχλείστε από το παράδειγμα αυτό, είναι μια κοινή αλήθεια.

Εύχομαι τα καλύτερα σε όλους.
προφίλάλλα...
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login