Στείλε λεφτά στο ftou.gr
Φτύσε καλλιτεχνικά
Έκτρωση. 100% αντισύλληψη. Ύστερα αφοσιωνόμαστε στην καριέρα μας απερίσπαστες, όπως θέλει ο μπαμπάς.
Κυριακή, 28 Απριλίου

Δεν έχω κοπέλα και ζηλεύω

Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #176932 από panoss_panos στις 02 Μαρτίου 2024, 4:32πμ

panoss_panos

Εικονίδιο
μέλος από: 16/4/2021
μηνύματα: 46 αποδεκτές 0
Καλησπέρα στην παρέα,

Όπως φαίνεται και από τον τίτλο, δεν έχω κοπέλα, και πιο συγκεκριμένα δεν είχα ποτέ. Δεν έχω κάνει ποτέ τίποτα με κοπέλα, ούτε καν φιλί. Είμαι 21 και το άγχος του να βρω κοπέλα, η πίεση από τους γονείς κλπ είναι δύσκολα διαχειρίσιμα. Αυτό όμως που με ζορίζει περισσότερο είναι να βλέπω τον κολλητό μου (άλλο όχι αυτόν που έχω αναφέρει σε άλλες συζητήσεις, με εκείνον δεν πολυμιλάμε) να πηγαίνει βόλτες με κοπέλες και γενικά ότι ξέρω πως κάνει κάτι μαζί τους (σεξουαλικό) ενώ εγώ τίποτα ποτέ. Έχω προσπαθήσει πολλές φορές να τον πείσω να φέρει και καμία από όλες αυτές σε καφέ να γνωρίσουμε ή την ξαδέρφη του πχ αλλά όλο λέει δεν είναι για μένα εκείνες. Δεν ξέρω αν το εννοεί πραγματικά ή απλά δεν θέλει.

Σε ένα γενικότερο πλαίσιο είμαι σε απόγνωση και μιζέρια

Οποιαδήποτε άποψη σας δεκτή.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #176994 από Katerinaki0777 στις 16 Μαρτίου 2024, 6:22πμ

Katerinaki0777

Εικονίδιο
μέλος από: 22/1/2024
μηνύματα: 3 αποδεκτές 0
Δεν ξέρω τη σχέση σου με τον κολλητό σου αλλά δεν μου φαίνεται και νορμάλ η στάση του . Απ' την στιγμή που είστε κολλητοί θα έπρεπε να σε βοηθάει σε αυτό το κομμάτι . Έχει αρκετές εμπειρίες και αρκετές ευκαιρίες απ' όσα λες. Δεν νομίζω πως θα γίνει κάτι αν αφήσει μια φάση με κοπέλα για να βοηθήσει τον κολλητό του. Προσπάθησε να του μιλήσεις και να του εξηγήσεις πως νιώθεις άσχημα και περίεργα . Ξέρει ότι δεν έχεις ξανακάνει κάτι με κοπέλα ;; Όσον αφορά την δική σου στάση , είσαι κοινωνικό άτομο γενικά ; Έχεις δοκιμάσει να προσεγγίσεις ποτέ κοπέλα ή φοβάσαι την απόρριψη και κάνεις πίσω ;;
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #177000 από panoss_panos στις 18 Μαρτίου 2024, 1:04μμ

panoss_panos

Εικονίδιο
μέλος από: 16/4/2021
μηνύματα: 46 αποδεκτές 0
Έγραψε:(Katerinaki0777@16 Μαρτίου 2024)
Δεν ξέρω τη σχέση σου με τον κολλητό σου αλλά δεν μου φαίνεται και νορμάλ η στάση του . Απ' την στιγμή που είστε κολλητοί θα έπρεπε να σε βοηθάει σε αυτό το κομμάτι . Έχει αρκετές εμπειρίες και αρκετές ευκαιρίες απ' όσα λες. Δεν νομίζω πως θα γίνει κάτι αν αφήσει μια φάση με κοπέλα για να βοηθήσει τον κολλητό του. Προσπάθησε να του μιλήσεις και να του εξηγήσεις πως νιώθεις άσχημα και περίεργα . Ξέρει ότι δεν έχεις ξανακάνει κάτι με κοπέλα ;; Όσον αφορά την δική σου στάση , είσαι κοινωνικό άτομο γενικά ; Έχεις δοκιμάσει να προσεγγίσεις ποτέ κοπέλα ή φοβάσαι την απόρριψη και κάνεις πίσω ;;

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντησή σου.

Για τη σχέση μου με τον κολλητό μου, κάνουμε παρέα 2,5 χρόνια περίπου και η αλήθεια είναι ότι τώρα τελευταία αρχίσαμε να ανοιγόμαστε και να κάνουμε κουβέντες για κοπέλες, καυλες, σεξ κλπ.
Θα προσπαθήσω ναι να του το ξαναπώ
Ναι ξέρει ότι δεν έχω κάνει κάτι με κοπέλα και γι’ αυτό του έλεγα να φέρει αυτός καμία μήπως παιχτεί τίποτα.
Είμαι γενικά κοινωνικός αλλά επειδή έχω λάβει πολλές απορρίψεις είμαι πολύ επιφυλακτικός.
προφίλάλλα...˵quote˶
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login