Στείλε λεφτά στο ftou.gr
Προσπαθείς να μάθεις ένα μωρό να μιλάει κανονικά αλλά καταλήγεις να μιλάς εσύ μωρουδιακά
Σάββατο, 4 Μαΐου

Τι σημαίνει όταν λέει δεν θέλω σχέση

Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #72325 από confused στις 11 Φεβρουαρίου 2011, 11:54μμ

confused

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 12/9/2010
μηνύματα: 243 αποδεκτές 0
Όταν ένα αγόρι λέει ότι δεν θέλει σχέση(θέλει να διαβάζει επειδή είναι γ λυκείου), αλλά μονο να βρίσκεται με κάποια και να περνάνε καλά σημαίνει απαραίτητα ότι δεν του αρέσει,ότι όντως θέλει να διαβάζει αλλιώς θα πάρουν τα μυαλά αέρα ή ότι δεν του αρέσει?Και αν του αρέσει και της το πει (ας πουμε οτι το εννοει) δίνει καμία ελπίδα μελλοντικά να γίνει κατι παραπάνω??!
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #72326 από Webmaster στις 11 Φεβρουαρίου 2011, 11:58μμ

Webmaster

Εικονίδιο
Administrator
μέλος από: 14/8/2002
μηνύματα: 1879 αποδεκτές 0
Ορίστε τι σημαίνει

Συλλυπητήρια.



-----------------
The only unbearable thing is that nothing is unbearable.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #72327 από confused στις 12 Φεβρουαρίου 2011, 12:01πμ

confused

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 12/9/2010
μηνύματα: 243 αποδεκτές 0
ναι αλλά αν δεν με αντέχει κλπ όπως λέει το άρθρο γιατι βρεθήκαμε?και μάλιστα δεν κάναμε και τίποτα για να πω με εκμεταλλεύτηκε
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #72328 από Seorge στις 12 Φεβρουαρίου 2011, 12:42πμ

Seorge

Εικονίδιο
μέλος από: 28/5/2009
μηνύματα: 218 αποδεκτές 0
Μις confused εισαι κλασική περίπτωση. Το παλληκάρι δε σε θέλει διαφορετικά θα φαινόταν εξ'αρχης,απλα σκέφτεται οτι μια καβαντζα δεν θα τον χαλουσε καθόλου.Αν δε θες μακροπρόθεσμα να απογοητευσείς παρατα το το ζήτημα κατ'εμε.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #72334 από jimmas στις 12 Φεβρουαρίου 2011, 12:36μμ

jimmas

Εικονίδιο
μέλος από: 29/5/2010
μηνύματα: 233 αποδεκτές 0
Δεν θέλει δέσμευση απλά να περνάει καλά... Δηλαδή να βρίσκεστε, φιλιά, αγκαλιά, χουφτώματα, προκαταρκτικά ή ίσως και σεξ και μετά ούτε τηλέφωνα κάθε βράδυ-πρωί ούτε τίποτα.

Εννοείται πως του αρέσεις για να θέλει να τα κάνει όλα αυτά αλλά μένει στο σαρκικό κομμάτι. Του αρέσεις σαν κοπέλα αλλά δεν σε κοιτάει την προσωπικότητά σου (επειδή δεν θέλει λογικά, δεν νομίζω για κάτι άλλο).

Εδώ που τα λέμε, εν όψει πανελληνίων το πιθανότερο είναι να λέει αλήθεια. Εδώ που τα λέμε όμως δεν καταλαβαίνω πως γίνεται να βρίσκεσαι με κάποιον, έστω και περιστασιακά και να μην "πάρουν τα μυαλά σου αέρα" ή να μην παρασυρθείς σε αυτό.

Τώρα για μελλοντικές ελπίδες που λες, κανείς δεν μπορεί να πει σίγουρα και όλα είναι πιθανά. Εγώ πάντως θα συμφωνήσω με τον Seorge και θα σου πω να μην το δεχτείς. Από την στιγμή που εσύ έχεις αισθήματα αλλά αυτός σκέφτεται με το κάτω κεφάλι (παρόλο που έχει την καλύτερη δικαιολογία, κακά τα ψέματα) δεν χρειάζεται να αναλωθείς μπαίνοντας σε κάτι τέτοιο...

Χώρια που μετά δεν ξέρεις αν θα περάσει κάπου έξω ή, ακόμα και αν είναι στην πόλη σας, πως θα θέλει να ζήσει την φοιτητική του ζωή και τι θα σκέφτεται για εσένα...

Πες του λοιπόν "sorry μα θα βρω καλύτερο αγόρι" και αν ποτέ το μετανιώσει θα είναι σειρά του να σε διεκδικήσει! Πού ξέρεις, ίσως να πηγαίνεις εσύ τότε Γ' Λυκείου και να του πεις τα ίδια! :P
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #72336 από confused στις 12 Φεβρουαρίου 2011, 12:52μμ

confused

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 12/9/2010
μηνύματα: 243 αποδεκτές 0
κοίτα,πρώτα απο όλα είμαστε και οι δύο τρίτη λυκείου.Δεύτερον εννοείται ότι πήραν τα μυαλά μου αέρα αλλιώς δεν θα το συζητούσα,μία φορά έγινε φάση στις τρεις φορές που συναντηθήκαμε...Το τρίτο και το καλύτερο είναι ότι θέλουμε να περάσουμε στην ίδια σχολη...!Ξέρω ότι είναι καλύτερο να το ξεχάσω αλλά δεν νομίζω πως μπορώ...Είναι δύσκολη μία σχέση στην τρίτη λυκείου αλλά μέχρι τωρα αυτό δεν με επηρέασε στα μαθήματα και δεν νομίζω μία σχέση μετρημένη και ουσιαστική θα έβλαπτε κανέναν από τους δύο δεδομένου ότι έχουμε έναν στόχο και μάλιστα κοινό...
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #72338 από jimmas στις 12 Φεβρουαρίου 2011, 1:15μμ

jimmas

Εικονίδιο
μέλος από: 29/5/2010
μηνύματα: 233 αποδεκτές 0
Ε τότε σεβάσου αυτό που θέλει μιας που καθένας λειτουργεί και δρα διαφορετικά. Μιας που έχετε κοινούς στόχους τότε το σίγουρο είναι πως στο μέλλον ο χρόνος και η απόσταση δεν θα σας χωρίσει.

Οπότε οι ελπίδες για κάτι καλύτερο, πιο δυνατό και πιο σταθερό πιστεύω είναι αρκετές.

Απλά φρόντισε μέχρι τότε να μην σε περάσει για δεδομένη, καμία που τρέχει από πίσω του και είναι πάντα εκεί όταν εκείνος το ζητήσει.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #72339 από confused στις 12 Φεβρουαρίου 2011, 1:30μμ

confused

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 12/9/2010
μηνύματα: 243 αποδεκτές 0
Έχεις δίκιο,αλλά δεν μπορώ να σταματήσω να τον σκέφτομαι...και δεν ξέρω και κανέναν τρόπο για να το καταφέρω...
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #72340 από jimmas στις 12 Φεβρουαρίου 2011, 2:06μμ

jimmas

Εικονίδιο
μέλος από: 29/5/2010
μηνύματα: 233 αποδεκτές 0
Μα δεν χρειάζεται. Μετά από αυτά που μας έγραψες πιστεύω θα ήταν καλύτερο να ενδώσεις απλά μην πέσεις με τα μούτρα!
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #72341 από confused στις 12 Φεβρουαρίου 2011, 2:15μμ

confused

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 12/9/2010
μηνύματα: 243 αποδεκτές 0
Εσύ για πόσο θα άντεχες αυτή την κατάσταση χωρίς να πέσεις με τα μούτρα???Όπως είπες και εσύ δεν θα τον αφήσω να με έχει όποτε αυτός θέλει.Θα κάνω υπομονή και θα τον γράψω,να δω τι θα κάνει.Αν δω ότι με γράφει και αυτός θα το πάρω απόφαση,θα ακούσω ερωτικό(σταθμό),θα κλάψω,θα διαβάζω ιστορία μερόνυχτα,θα πάω για ψώνια,τι στο καλο,δεν θα μου περάσει???!Αν όμως του χρόνου περάσουμε στην ίδια σχολή και τον πιάσουν οι γκ***ες τότε θα θέλει σχέση??Και το κορυφαίο,κάααθε φορά που με βλέπει καρφώνεται.Αφού με θέλει και δεν κάνει τίποτα δεν θα τον παρακαλάω.Ευχαριστώ και sorry για το πρήξιμο.
προφίλάλλα...˵quote˶
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login