Στείλε λεφτά στο ftou.gr
Λέω όχι στο τσιγάρο αλλά δεν ακούει.
Κυριακή, 28 Απριλίου

Δεν μπορώ να καταλάβω αν με θέλει

Σελ. 1
Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #73094 από confused στις 26 Φεβρουαρίου 2011, 5:57μμ

confused

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 12/9/2010
μηνύματα: 243 αποδεκτές 0
Πάω να τρελαθώ!Μετά λέτε τα αγόρια οτι δεν καταλαβαίνετε εμάς.Εσάς σας καταλαβαίνουμε εμείς??Λοιπόν,είχα γράψει θέμα για το συγκεκριμένο αγόρι που είχε γίνει μία φάση...τέσπα.Όταν συναντηθήκαμε με κοιτούσε από μακριά και μετά πέρασε από μπροστά μου και γύρισε από την άλλη.Μετά του έστειλα μήνυμα και απάντησε όλο χαρα,όταν ρώτησα γιατί δεν με χαιρέτισε είπε ότι δεν με ειδε,ενω ξέρω ότι με είδε!
Προχθες που τον πέτυχα έξω,καθόμουν σε ένα μαγαζί και με είδε από μακρια,κοιτούσε συνέχεια,όταν τον κοίταξα και εγώ γύρισε από την άλλη,πάλι χωρίς να χαιρετίσει!!!Τον πέτυχα και πάλι σε ένα μαγαζί,πέρασα 4 φορές από δίπλα του και αυτός έκανε ότι δεν με έβλεπε,μόλις περνούσα ,γυρνούσε και κοιτούσε,καθώς και όταν νόμιζε ότι δεν έβλεπα.(και οι φίλοι του με έκβαν απο πάνω ως κάτω)
Δεν ξέρω τι να σκεφτώ.Από τη μία να με κοιτάει όταν με βλέπει και να νιώθω ότι θέλει να μου μιλήσει,από την άλλη η συμπεριφορά του μου δείχνει άλλα.Όλοι μου λένε ότι είναι γενικά πολύ ντροπαλός αλλά τι να κάνω?Δεν μπορώ να παίρνω συνέχεια πρωτοβουλίες,να κανονίζω εγώ για όλα,βαρέθηκα να είμαι εγώ το ‘αγόρι‘.Δεν καταλαβαίνω αν του αρέσω ή όχι για να αποφασίσω αν πρέπει να προσπαθήσω και άλλο ή όχι....?Και τον θέλω τόσο πολύ....(Συγνώμη αν σας κούρασα)
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #73099 από AggelosTuDromu στις 26 Φεβρουαρίου 2011, 6:25μμ

AggelosTuDromu

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 9/7/2010
μηνύματα: 622 αποδεκτές 0
σιγουρα σε ντρεπεται κ ενας φιλος μου τις ιδιες μαλακιες κανει ενω η αλλη λιωνει για αυτον
κανε εσυ κινιση γιατι μεχρι να περιμενεις να κανει αυτος θα παρεις συνταξη
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #73100 από panosx στις 26 Φεβρουαρίου 2011, 6:27μμ

panosx

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 1/9/2010
μηνύματα: 720 αποδεκτές 0
αχα ντρεπεται ετσι ειναι στην περιπτωση μας :( πηγαινε εσυ καλυτερα κι μιλα του
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #73101 από confused στις 26 Φεβρουαρίου 2011, 6:29μμ

confused

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 12/9/2010
μηνύματα: 243 αποδεκτές 0
Μα υποτίθεται ότι τα αγόρια,μόλις τους δίνεις το ελεύθερο,ορμάνε.Τί έχετε πάθει??Του έχω στείλει πόσες φορές Εγώ πρώτη μήνυμα αλλα μέχρι εκεί,δεν μπορώ να του ζητήσω πάλι εγώ να βγούμε,αισθάνομαι άσχημα.Πώς να τον κάνω να το τολμήσει αυτός???Θα με περάσει και για καμία τσούλα αν τα κάνω όλα εγώ ή μπορεί να κομπλάρει.Αν τον φτύσω πάλι τίποτα δεν θα κάνει ε?
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #73102 από Verus στις 26 Φεβρουαρίου 2011, 6:37μμ

Verus

Εικονίδιο
μέλος από: 30/12/2010
μηνύματα: 504 αποδεκτές 0
Τι πάει να πει δηλαδή "βαρέθηκα";
Απ'τη στιγμή που λες ότι τον θες πρέπει να το δείξεις. Δεν έχει σημασία αν αυτός είναι ντροπαλός. Δηλαδή αν δεν κάνει αυτός την πρώτη κίνηση δε θα κάνεις και εσύ τίποτα;
Δε μπορώ να καταλάβω με τι λογική το σκέφτεσαι. Εξ'άλλου αν δεν του μιλήσεις, αν δεν περάσεις ώρες μαζί του πως περιμένεις να καταλάβεις αν σε θέλει και αυτός; Απ'το facebook ή μήπως απ'τα μηνύματα;
Κάνε την κίνησή σου και μη νιώθεις καθόλου άσχημα. Ίσα ίσα, όταν θα είστε μαζί και θα μιλάτε για το πως καταλήξατε έτσι θα "καμαρώνεις".
Και γιατί να σε περάσει για τσούλα δηλαδή; Επειδή δείχνεις το ενδιαφέρον σου ή μήπως επειδή δεν το αφήνεις απλά στην τύχη;
Πρότεινέ του να βγείτε για καφέ/ποτό, να δείτε καμιά ταινία μαζί, να πάτε βόλτες. Πως αλλιώς θα δεις τις αντιδράσεις του;
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #73103 από AggelosTuDromu στις 26 Φεβρουαρίου 2011, 6:38μμ

AggelosTuDromu

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 9/7/2010
μηνύματα: 622 αποδεκτές 0
καντον να νιωσει ανετα μαζι σου για να μην σε ντρεπεται κ ολα θα ρθουν μονα τους
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #73104 από confused στις 26 Φεβρουαρίου 2011, 6:41μμ

confused

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 12/9/2010
μηνύματα: 243 αποδεκτές 0
Τρόπος του λέγειν βαρέθηκα.Το θέμα είναι ότι είμαστε τρίτη λυκείου και δεν είναι εύκολο να κάνουμε σχέση,ισως μετά τις εξετάσεις.Έχουμε κάνει μόνο μία φάση και είχαμε πει να ξανασυναντηθόυμε.Μόνο που και για εκείνη τη φορά τα είχα κάνει εγώ σχεδόν όλα...όταν με συναντάει έξω δεν με κοιτάει καν ενώ στα μηνύματα-όταν στέλνω εγω φυσικά- είναι αλλιώς.Θέλω να προσπαθήσω να τον κερδίσω αλλά να υπάρχει και η ανάλογη ανταπόκριση,να μην τα περιμένει όλα από εμένα.Οκ μπορεί να μην έχει εμπερία ή χίλιοι δυο άλλοι λόγοι αλλά αφου του δίνω πάσα ας πάρει μία πρωτοβουλία....
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #73105 από Verus στις 26 Φεβρουαρίου 2011, 6:46μμ

Verus

Εικονίδιο
μέλος από: 30/12/2010
μηνύματα: 504 αποδεκτές 0
Στα μηνύματα δεν υπάρχει virtual contact κι'έτσι νιώθει πιο άνετα.
Στόχος σου λοιπόν δεν είναι να πάρει πρωτοβουλία, αλλά να νιώσει άνετα, όπως έχει ειπωθεί και πιο πάνω.
Όταν κάποιος νιώθει άνετα δεν ντρέπεται και ανοίγεται εύκολα. Και ο μόνος τρόπος για να νιώσει άνετα μαζί σου είναι να συναντιέστε τακτικά, να μιλάτε, να περνάτε λίγες ώρες μαζί. Δε νομίζω να διαβάζεις όλη τη μέρα, σίγουρα έχεις χρόνο :-)
Απ'τα μηνύματα δε θα καταφέρεις τίποτα.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #73106 από confused στις 26 Φεβρουαρίου 2011, 6:50μμ

confused

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 12/9/2010
μηνύματα: 243 αποδεκτές 0
Δίκιο έχεις,κανείς δεν μπορεί να διαβάζει όλη μέρα και όντως δεν υπάρχει ουσιαστική επικοινωνία από τα μηνύματα.Απλά δεν μου δείχνει ξεκάθαρα τι θέλει για να ξέρω να πάρω το ρίσκο να του προτείνω να βγούμε ή οχι?Πραγματικά νιώθω σαν αγόρι και έχω την αγωνία της χυλόπιτας...
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #73107 από Verus στις 26 Φεβρουαρίου 2011, 6:53μμ

Verus

Εικονίδιο
μέλος από: 30/12/2010
μηνύματα: 504 αποδεκτές 0
Κάνε εσύ την κίνησή σου και μην ξεχνάς, και η χυλόπιτα είναι μια μορφή εμπειρίας.
προφίλάλλα...˵quote˶
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login