Στείλε λεφτά στο ftou.gr
Η τεχνητή νοημοσύνη δεν μπορεί να κερδίσει τη φυσική ηλιθιότητα.
Δευτέρα, 29 Απριλίου

Ο πατερας μου θελει να βγουμε για καφε...

Σελ. 1
Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #90435 από BDCeez στις 06 Δεκεμβρίου 2011, 5:29μμ

BDCeez

Εικονίδιο
μέλος από: 6/12/2011
μηνύματα: 2 αποδεκτές 0
Ειμαι ο βαγγελης 15 χρονων.Οι γονεις μου το καλοκαιρι εμαθαν οτι καπνιζω.Ειχε γινει και μια φαση με τα κρασια και τουσ μπατσουσ το σεπτεβρη και εχουν φρικαρει.Με τον ατερα μου δεν μου αρεσει να μιλαω και να λεω προσωπικα.Τι να του πω?Ισω θελει να μου πει για το τσιγαρο,η για τα κρασια...δεν θελω να παω...πειτε καμια ιδεσ


ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΟ ΧΡΟΝΟ ΣΑΣ
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #90439 από arMixx στις 06 Δεκεμβρίου 2011, 5:48μμ

arMixx

Εικονίδιο
μέλος από: 27/6/2011
μηνύματα: 17 αποδεκτές 0
βγες μαζι του...ο πατερας σου μπορει να γινει ο καλυτερος σου φιλος...δημιουργησε μια αλλη σχεση μαζι του καπως πιο φιλικη..εννοω να τον βλεπεις σαν φιλο...μπορει να σου δωσει καλες συμβουλες και να εχετε και μια καλυτερη σχεση μεταξυ σας
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #90440 από asap στις 06 Δεκεμβρίου 2011, 5:48μμ

asap

μέλος από: 12/2/2011
μηνύματα: 860 αποδεκτές 0
δεν θα σε πλακωσει κιολας... για συζητηση θα βγειτε... τωρα αμα βλεπεις οτι σε αρχιζει να σε πριζει σηκω και φυγε? :Ρ
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #90441 από Me lene στις 06 Δεκεμβρίου 2011, 5:52μμ

Me lene

Εικονίδιο
μέλος από: 19/10/2011
μηνύματα: 259 αποδεκτές 0
Ρε ο πατερας με τον γιο πρεπει να νε φιλοι...πανε και συζητα σαν αντρας με αντρα και χαλαρα...
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #90453 από giannis1234 στις 06 Δεκεμβρίου 2011, 8:49μμ

giannis1234

Εικονίδιο
μέλος από: 3/5/2011
μηνύματα: 63 αποδεκτές 0
Μένεις στον Βόλο?.Μονο ενα Ναι η ενα Οχι
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #90459 από asap στις 06 Δεκεμβρίου 2011, 9:26μμ

asap

μέλος από: 12/2/2011
μηνύματα: 860 αποδεκτές 0
Γουσταρεις ΒΑΝ? Ναι ή Οχι?
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #90474 από giannis1234 στις 06 Δεκεμβρίου 2011, 11:05μμ

giannis1234

Εικονίδιο
μέλος από: 3/5/2011
μηνύματα: 63 αποδεκτές 0
Βασικά εγώ ρώτησα επειδή αυτό το θέμα μοιαζει με αυτό
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #90600 από koftoraFTOU στις 09 Δεκεμβρίου 2011, 3:56πμ

koftoraFTOU

μέλος από: 12/12/2010
μηνύματα: 30 αποδεκτές 0
Αν ο πατέρας σου ήθελε να στα χώσει, δε θα σε προσκαλούσε για καφέ. Κάθε μέρα βλέπεστε, αν ήθελε να κάνει νταβαντούρι, θα το είχε κάνει ήδη. (Εκτός αν θέλει για κοινό τους θαμώνες της καφετέριας <-κρύο αστειάκι.)
Προφανώς ο άνθρωπος θέλει να σε πλησιάσει, ίσως γιατί είδε ότι η (όποια) αυστηρότητα δεν πιάνει. Πιθανώς σε βλέπει να παρεκτρέπεσαι και θέλει να σε πάρει με το καλο. Δεν είναι ανάγκη να του μιλήσεις για τα προσωπικά σου, αν δεν το θες. Μπορείς να του ζητήσεις να σου μιλήσει εκείνος για τη δική του εφηβεία, τις δικές του εμπειρίες και τα δικά του μπλεξίματα.
Κάν'του το χατίρι,το πολύ-πολύ να χάσεις 2 ώρες απ'τον χρόνο σου. Αν σε πιέσει πολύ να του μιλήσεις για τα δικά σου, μπορείς να σηκωθείς να φύγεις σαν κύριος. Αν τα βρείτε όμως, θα έχεις κερδίσει έναν σύμμαχο, ο οποίος έχει υπάρξει έφηβο αγόρι και μπορεί να σε καταλάβει ;)




προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #90601 από psixakias στις 09 Δεκεμβρίου 2011, 7:00πμ

psixakias

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 20/7/2011
μηνύματα: 332 αποδεκτές 0
Ρε παιδιά.... ο πατέρας έχει μια θέση στην καρδιά και στα μάτια του γιού σαν πατέρας!! όχι σαν φίλος... δεν πρέπει να είναι σαν φίλος... φίλους έχει πολλούς... πατέρα που θα βρει? ο πατέρας είναι κάτι παραπάνω από φίλος.. μην ξανά ακούσω τέτοια κοτσάνα... Πήγαινε και θα δεις ότι ο πατέρας σου αφού στο ζήτησε θέλει να συζητήσετε και δεν θα σε πλακώσει στις μάπες ούτε θα σου φωνάξει.. προφανώς σε καταλαβαίνει και θέλει απλά να μιλήσετε και ποιος ξέρει... και εγώ θα ντρεπόμουν και θα φοβόμουν ... άμα δεν θες πες του να κάτσετε σπίτι και αν σου πει αυτά που θέλει χωρίς να βγείτε έξω.

ΥΣΤ. Ένα παιδί θέλει τους γονείς του, ακόμα και ένας μεγάλος, φίλους έχει πάρα πολλούς και τους αλλάζει σταδιακά ... οι γονείς δεν αλλάζουν.. (Τα παραδείγματα με σκάρτους γονείς είναι άλλο πράμα...)

+1 για την koftoraFTOU από πάνω μου, τα είπε πολύ καλά.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #90604 από Νίκος-Ρόδος στις 09 Δεκεμβρίου 2011, 2:14μμ

Νίκος-Ρόδος

Εικονίδιο
μέλος από: 10/10/2011
μηνύματα: 75 αποδεκτές 0
Έγραψε:(psixakias@09 Δεκεμβρίου 2011)
Ρε παιδιά.... ο πατέρας έχει μια θέση στην καρδιά και στα μάτια του γιού σαν πατέρας!! όχι σαν φίλος... δεν πρέπει να είναι σαν φίλος... φίλους έχει πολλούς... πατέρα που θα βρει? ο πατέρας είναι κάτι παραπάνω από φίλος.. μην ξανά ακούσω τέτοια κοτσάνα... Πήγαινε και θα δεις ότι ο πατέρας σου αφού στο ζήτησε θέλει να συζητήσετε και δεν θα σε πλακώσει στις μάπες ούτε θα σου φωνάξει.. προφανώς σε καταλαβαίνει και θέλει απλά να μιλήσετε και ποιος ξέρει... και εγώ θα ντρεπόμουν και θα φοβόμουν ... άμα δεν θες πες του να κάτσετε σπίτι και αν σου πει αυτά που θέλει χωρίς να βγείτε έξω.

ΥΣΤ. Ένα παιδί θέλει τους γονείς του, ακόμα και ένας μεγάλος, φίλους έχει πάρα πολλούς και τους αλλάζει σταδιακά ... οι γονείς δεν αλλάζουν.. (Τα παραδείγματα με σκάρτους γονείς είναι άλλο πράμα...)

+1 για την koftoraFTOU από πάνω μου, τα είπε πολύ καλά.




+1
προφίλάλλα...˵quote˶
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login