Στείλε λεφτά στο ftou.gr
Το χειροκρότημα είναι μια σικ έκφραση του λιντσαρίσρατος.
Παρασκευή, 19 Απριλίου

γινεται να μην υπηρετησω στον στρατο?

Σελ. 1
Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #91917 από Suicide στις 30 Δεκεμβρίου 2011, 12:35πμ

Suicide

Εικονίδιο
μέλος από: 6/12/2011
μηνύματα: 42 αποδεκτές 0
καλησπερα φτου, θα μπω κατευθειαν στο φητο γιατι ειναι ενα θεμα που με καιει εδω και καιρο.δεν θελω να παω στον στρατο, δεν θελω να παω να ακουω καποιον και να μου δικαταζε δν θελω να υπηρετησω καμια ελλαδα.
τι μπορω να κανω? υπαρχει ο οποιοδηποτε τροπος?
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #91920 από giannis_1_ στις 30 Δεκεμβρίου 2011, 12:39πμ

giannis_1_

μέλος από: 27/11/2011
μηνύματα: 28 αποδεκτές 0
Οχι. Ο μόνος τροπος που υπααρχει ειναι η να κλειστεις σε μοναστηρι η να γινεις παπας ! Προσωπικά το βρισκω πολυ λαθος να μην υπηρετησεις την πατριδα σου ! Εχε στο νου οτι αλλοι σκοτωθηκαν για να ζεις εσυ αυτην την στιγμη ! Παρολ αυτα εαν επιλεξεις να γίνεις είτε καλογερος είτε παπας θα θεωρηθείς λυποτακτης.Ελπίζω να σε βοήθησα
προφίλάλλα...˵quote˶
10
Μήνυμα #91921 από Webmaster στις 30 Δεκεμβρίου 2011, 12:51πμ

Webmaster

Εικονίδιο
Administrator
μέλος από: 14/8/2002
μηνύματα: 1879 αποδεκτές 0

Αποδεκτή απάντηση

Μπορείς να:

- Πας στο εξωτερικό για σπουδές
- Δηλώσεις αντιρησίας συνείδησης και να κάνεις άοπλη θητεία
- Περάσεις από εξετάσεις και να βγεις Ι5 (πολλοί πολιτικοί και καλλιτέχνες έκαναν αυτό το κόλπο)

Αναλυτικά διάβασε εδώ: Οδηγός Ανυποταξίας - omhroi.gr

Ο giannis_1_ λέει σαχλαμάρες. Η καταναγκαστική θητεία στο στρατό είναι ενάντια στα ανθρώπινα δικαιώματα και πρέπει επιτέλους να σταματήσει. Του τα είπαν κι εκείνου άλλοι, τα αναπαράγει κι αυτός. Όσο γι' αυτούς που σκοτώθηκαν, please! Είναι αστείο η χώρα να τελεί υπό κατοχή (και μάλιστα χωρίς να γίνει ούτε καν πόλεμος) και ακόμα σαν κολλημένοι να μελετάμε αυτούς τους ήρωες που σκοτώθηκαν για να είμαστε εμείς ελεύθεροι. Οι ίδιοι που σκοτώθηκαν, αν μπορούσαν να προβλέψουν τι θα γινόταν κι αυτοί ανυπότακτοι θα γίνονταν.


-----------------
The only unbearable thing is that nothing is unbearable.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #91926 από pantelis20 στις 30 Δεκεμβρίου 2011, 1:24πμ

pantelis20

Εικονίδιο
μέλος από: 9/4/2010
μηνύματα: 648 αποδεκτές 0
Πας στο εξωτερικό για σπουδές αλλά κάποτε θα γυρίσεις...
Εκτός αν παντρευτείς εκεί και πάρεις υπηκοότητα ή αναβολή στην αναβολή για σπουδές περνάς κάποια ηλικία μετά νομίζω εξαγοράζεις την θητεία...

Ι5 μετά όλοι οι εργοδότες (ειδικά το δημόσιο) σε κοιτάνε με μισο μάτι. Μη πούμε για αστυνομία, σεκιούριτι κτλ εκεί απλά το ξεχνάς...

Αντιρησίας συνείδησης ναι μεν δεν πας στρατό αλλά σε βάζουν και κάνεις κάποια δουλειά αμισθή φυσικά και ο χρόνος είναι διπλάσιος- δεν αξίζει...

Κανείς δεν θέλει να πάει πιστεύω...
Ο θεσμός είναι όντως λάθος...
Πάνε και το αυξάνουν κιόλας τα ίδια βόδια που φυσικά δεν υπηρέτησαν και φυσικά ούτε τα παιδιά τους θα υπηρετήσουν...

Ελλάδαααααααααααααααααααααααααααα
100 χρόνια πίσω...
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #91927 από manolio4 στις 30 Δεκεμβρίου 2011, 1:39πμ

manolio4

Εικονίδιο
μέλος από: 9/6/2010
μηνύματα: 246 αποδεκτές 0
παιδιά εγώ θέλω να υπηρετήσω.. Μου αρέσει ο στρατός και μάλιστα λέω ότι θέλω να παω και ειδικές δυνάμεις..
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #91945 από giannis_1_ στις 30 Δεκεμβρίου 2011, 11:37πμ

giannis_1_

μέλος από: 27/11/2011
μηνύματα: 28 αποδεκτές 0
Έγραψε:(Webmaster@30 Δεκεμβρίου 2011)
Μπορείς να:

- Πας στο εξωτερικό για σπουδές
- Δηλώσεις αντιρησίας συνείδησης και να κάνεις άοπλη θητεία
- Περάσεις από εξετάσεις και να βγεις Ι5 (πολλοί πολιτικοί και καλλιτέχνες έκαναν αυτό το κόλπο)

Αναλυτικά διάβασε εδώ: Οδηγός Ανυποταξίας - omhroi.gr

Ο giannis_1_ λέει σαχλαμάρες. Η καταναγκαστική θητεία στο στρατό είναι ενάντια στα ανθρώπινα δικαιώματα και πρέπει επιτέλους να σταματήσει. Του τα είπαν κι εκείνου άλλοι, τα αναπαράγει κι αυτός. Όσο γι' αυτούς που σκοτώθηκαν, please! Είναι αστείο η χώρα να τελεί υπό κατοχή (και μάλιστα χωρίς να γίνει ούτε καν πόλεμος) και ακόμα σαν κολλημένοι να μελετάμε αυτούς τους ήρωες που σκοτώθηκαν για να είμαστε εμείς ελεύθεροι. Οι ίδιοι που σκοτώθηκαν, αν μπορούσαν να προβλέψουν τι θα γινόταν κι αυτοί ανυπότακτοι θα γίνονταν.


Μάλιστα ! Η χώρα μας βρίσκεται ανάμεσα σε χώρες που δεν θέλουν πολύ για να εισβάλλουν ! ( πχ Τουρκία ) και μην ακούσω για ειρινικό κλίμα μεταξύ της τουρκιας και εμας !!! Καποια πραγματα δεν τα θεωρώ τυχαία ! : Η τουρκία προμυθέυεται ολοένα και περισσότερο οπλισμό ακόμη ήταν τυχαίο που τωρα εκαναν τις δηλώσεις για τα δάση που έκαιγαν ? . Με αυτήν την λογική αγαπητέ webmaster ας μείνουμε όλοι ανυποτακτοι να δώσουμε ακόμη ενα + στις προσπάθειες των Τουρκων και με το καλό ας ερθουν να μας διαλύσουν και αυτη η χώρα να εξαφανιστεί απο τον χάρτη ! Μην προσπαθούμε να μυηθούμε μεγάλες χώρες της ευρώπης οπου οι πολιτες ειναι ανυποτακτοι διοτι πολυ απλα εκεινες δεν αντιμετωπιζουν τον ιδιο κινδυνο με εμας
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #91965 από dasdasdasdas στις 30 Δεκεμβρίου 2011, 2:53μμ

dasdasdasdas

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 30/12/2011
μηνύματα: 2 αποδεκτές 0
Έγραψε:(Webmaster@30 Δεκεμβρίου 2011)
Μπορείς να:

- Πας στο εξωτερικό για σπουδές
- Δηλώσεις αντιρησίας συνείδησης και να κάνεις άοπλη θητεία
- Περάσεις από εξετάσεις και να βγεις Ι5 (πολλοί πολιτικοί και καλλιτέχνες έκαναν αυτό το κόλπο)

Αναλυτικά διάβασε εδώ: Οδηγός Ανυποταξίας - omhroi.gr

Ο giannis_1_ λέει σαχλαμάρες. Η καταναγκαστική θητεία στο στρατό είναι ενάντια στα ανθρώπινα δικαιώματα και πρέπει επιτέλους να σταματήσει. Του τα είπαν κι εκείνου άλλοι, τα αναπαράγει κι αυτός. Όσο γι' αυτούς που σκοτώθηκαν, please! Είναι αστείο η χώρα να τελεί υπό κατοχή (και μάλιστα χωρίς να γίνει ούτε καν πόλεμος) και ακόμα σαν κολλημένοι να μελετάμε αυτούς τους ήρωες που σκοτώθηκαν για να είμαστε εμείς ελεύθεροι. Οι ίδιοι που σκοτώθηκαν, αν μπορούσαν να προβλέψουν τι θα γινόταν κι αυτοί ανυπότακτοι θα γίνονταν.




Οχι που δεν θα μιλουσε ο ξερολας της παρεας και να ελεγε της παπαριες που διδακτηκε ΝΑ ΠΑΣ ΝΑ ΓΑΜΗΘΗΣ ΠΑΛΙΟ ΠΟΥΣΤΙ που του εχουν διδαξει ενα σορο παπαριες γαμω το κεφαλη που στα ειπε.... Πας καλα ρε ζωο αν γινει πολεμος ρε κατραμι θα πεθανεις αν δεν εχεις παει στρατο και σου αξιζει παλιο πουστι... ΣΤΡΑΤΟ ΠΗΓΕΝΕΙΣ ΓΙΑΤΙ ΥΠΗΡΕΤΕΙΣ ΤΗΝ ΧΩΡΑ ΣΟΥ ΠΗΓΕΝΕΙΣ ΓΙΑ ΝΑ ΜΑΘΕΙΣ ΤΟ ΟΠΛΟ ΣΕ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΠΟΛΕΜΟΥ ΝΑ ΞΕΡΕΙΣ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΠΗΓΕΝΕΙΣ ΓΙΑΤΙ ΓΑΜΑΕΙ.... Οποιος δεν παει ειναι ενα ρεμαλι... αναρχικομιαλε ενας τετοιος εισαι αναρχικος και τιποτα αλλο ΦΑΣΙΣΤΑΣ!!! Ελα σκασε μπαν τοχω συνιθισι. Ελα στο στρατοπεδο να τα πεις ρε μουνι να σε καραμπινοσουμε ΑΝΘΕΛΛΗΝΑ ΠΡΟΔΟΤΗ ΠΟΥΣΤΙ ΚΑΡΑΓΚΙΟΖΗ αναρχικε βλακα.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #91984 από lagouditos στις 30 Δεκεμβρίου 2011, 4:44μμ

lagouditos

Εικονίδιο
μέλος από: 20/8/2011
μηνύματα: 186 αποδεκτές 0
Φίλε μπορείς να παίρνεις συνέχεια αναβολές μέχρι να φτάσεις 35, και μετά να παρουσιαστείς, να κάνεις την βασική εκπέδευση 1,5 μήνα, και μετά να κάνεις εξαγορά θητείας και να φύγεις.
Αν πάρεις Ι5 θα είσαι επισήμος "τρελός" για την κοινωνία και δεν θα σε συμφέρει.

Μάγκες, στρατός είναι μόνο οι Ειδικές Δυνάμεις. ΌΛΑ τα άλλα σώματα μόνο στρατος δεν είναι. Εγώ 1 χρόνο φαντάρος και ζήτημα να ήμουν 5 φορές σε βολή με τα όπλα. Το μόνο που σου διδάσκει ο στρατός είναι το πόσο καλό σκυλάκι για θελήματα και αγγαριών θα γίνεις του κάθε άχρηστου και αμόρφωτου επ.οπ

Με τι θα πάμε να πολεμήσουμε αν γίνει πόλεμος? Με τον καφέ στο χέρι?
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #91989 από panosx στις 30 Δεκεμβρίου 2011, 5:05μμ

panosx

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 1/9/2010
μηνύματα: 720 αποδεκτές 0
καταρχας δεν μαθαινεις να χειριζεσαι οπλο εκει.κι υπαρχουν καλυτερα μερη για να μαθεις.επεισης αυτος ο καριοληες αφου δεν το νοιαζει για το forum γιατι ερχεται;ΑΠΑΝΤΗΣΗ:δεν εχει τιποτα καλυτερο να κανει στη ζωη του κι απο τι φενεται δεν ξερει τι κανεις στον στρατο.επεισης παιδια εκει δεν ειπηρετεις καμια πατριδα ουτε σε μαθαινουν πως να πολεμας,σε μαθαινουν πως να υπακους και να κανεις τον μαλακα
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #91990 από Pantera4 στις 30 Δεκεμβρίου 2011, 5:07μμ

Pantera4

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 11/10/2011
μηνύματα: 201 αποδεκτές 0
Έγραψε:(dasdasdasdas@30 Δεκεμβρίου 2011)
Έγραψε:(lagouditos@30 Δεκεμβρίου 2011)
Φίλε μπορείς να παίρνεις συνέχεια αναβολές μέχρι να φτάσεις 35, και μετά να παρουσιαστείς, να κάνεις την βασική εκπέδευση 1,5 μήνα, και μετά να κάνεις εξαγορά θητείας και να φύγεις.
Αν πάρεις Ι5 θα είσαι επισήμος "τρελός" για την κοινωνία και δεν θα σε συμφέρει.

Μάγκες, στρατός είναι μόνο οι Ειδικές Δυνάμεις. ΌΛΑ τα άλλα σώματα μόνο στρατος δεν είναι. Εγώ 1 χρόνο φαντάρος και ζήτημα να ήμουν 5 φορές σε βολή με τα όπλα. Το μόνο που σου διδάσκει ο στρατός είναι το πόσο καλό σκυλάκι για θελήματα και αγγαριών θα γίνεις του κάθε άχρηστου και αμόρφωτου επ.οπ

Με τι θα πάμε να πολεμήσουμε αν γίνει πόλεμος? Με τον καφέ στο χέρι?



/Παρτα Ζωο νουμερο 2... Εσενα περιμεναμε να μας πεις τι διδασκει ο στρατος... Αναρχικος εισαι κ εσυ? Παντα πρεπει νασαι σκυλακη στον δοιηκητη σου αυτο ειναι δεδομενο τωρα το πως το βλεπεις εσυ δεν χρειαζετε να το επιβαλεις... Φασιστα... Αυτο ελυπε να μην ειχαμε δοιηκητη να καναμε οτι θελουμε ατσουμπαλα... Με τα οπλα ρε μαλακα εσυ τραβα με τον καφε εγω θα παρω το οπλο και θα παω να ψοφισω για την χωρα μου αντε μουλε.!!

Αντε ψοφα.... Αποτι βλεπεις κανενα μπαν δεν με σταματαει εμενα...


δικιο εχει λαγουδιτος. εχω γνωστους που κανανε θητεια 9 μηνες και σχεδον καθε μερα ηταν εξω! δεν λεω! ναι στο να εισαι σκυλακι! ετσι θα πειθαρχησεις κατα την γνωμη μου αρκει να μην εχεις μισος μεσα σου. και αυτο με τον καφε δικιο εχει...
προφίλάλλα...˵quote˶
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login