Ubuntu Linux - Εξάπτει τις γκόμενες
Μην πτύετε καταγής
Ποτέ μη σηκώσεις χέρι στα παιδιά σου. Αφήνεις το θώρακά σου απροστάτευτο.
Παρασκευή, 19 Απριλίου

Μετεμψύχωση

Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #93484 από LittleMonster στις 19 Ιανουαρίου 2012, 8:40μμ

LittleMonster

Εικονίδιο
Moderator
μέλος από: 26/12/2011
μηνύματα: 179 αποδεκτές 0
Κάποιες φορές, σκέφτομαι ότι θέλω να μπω στο σώμα ενός άλλου, για να δω πως ζει, κτλ. κάτι σαν μετεμψύχωση, δηλαδή, να μεταφερθουν οι ψυχές μας, του ένα στου άλλου (όπως στη "Λολα" την καθημερινή σειρά του ΑΝΤ1 ας πούμε). Δεν ξέρω γιατί, αλλά θα ήθελα να ζήσω μιά τέτοια εμπειρία για να μου λυθούν πολλές απορίες που έχω... Και όταν λέω μετεμψύχωση, εννοώ για κάποιο μικρό χρονικό διάστημα (πχ. 2 ώρες)..

Τί πιστεύετε? Έχετε σκευτεί ποτέ κάτι παρόμοιο?
(Συγνώμη αν προσβάλλω με κάποιον τρόπο το φόρουμ, επειδή έχω διαβάσει ότι είναι ενάντια στην εκκλησία)
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #93485 από lolboi στις 19 Ιανουαρίου 2012, 8:43μμ

lolboi

Εικονίδιο
μέλος από: 19/6/2011
μηνύματα: 136 αποδεκτές 0
εγω ακουσα για να βγεις απο το σωμα σου και να περιφερεται το πνευμα σου...παλια το πιστευα και προσπαθουσα να το κανω...δεν πιστευω τωρα παντως :D
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #93487 από lagouditos στις 19 Ιανουαρίου 2012, 9:13μμ

lagouditos

Εικονίδιο
μέλος από: 20/8/2011
μηνύματα: 186 αποδεκτές 0
Αμα μαστουρώσεις θα δεις για πότε θα φύγεις από το σώμα σου
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #93490 από panosx στις 19 Ιανουαρίου 2012, 9:53μμ

panosx

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 1/9/2010
μηνύματα: 720 αποδεκτές 0
τι σχεσει εχει η μετεμψυχωση με την εκκληαδια; δεν ξερω αν μετραει για ιδιο αλλα μικορς ηθελα να μπω στα cartoon με το σωμα ενος ηρωα κι να βοηθισω π.χ να πω στην ντορα οτι το κολοσπιτο ειναι πισω της
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #93522 από pantelis20 στις 20 Ιανουαρίου 2012, 1:25πμ

pantelis20

Εικονίδιο
μέλος από: 9/4/2010
μηνύματα: 648 αποδεκτές 0
Παρόλο που με ενδιαφέρουν πολύ τέτοια θέματα και διαβάζω διάφορα δεν έχω ακούσει κάτι τέτοιο στα σοβαρά δηλαδή να πιστεύει κανείς οτι γίνεται.
Την σειρά την έβλεπα και εγώ στην αρχή. Δεν ξέρω γιατί θα είχε ενδιαφέρον κάτι τέτοιο αλλά δεν νομίζω να είναι εφικτό. Αν και δεν αποκλείω ποτέ τίποτα. Είναι πάντως ωραίο θέμα για ταινίες και έχουν γυρίσει αρκετές τέτοιες και έχουν πάντα πλάκα.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #93646 από The Shadowhunte στις 22 Ιανουαρίου 2012, 7:13μμ

The Shadowhunte

Εικονίδιο
μέλος από: 22/1/2012
μηνύματα: 49 αποδεκτές 0
Και εγω θα ηθελα να το κανω αυτο!Να δω πως ζει ενας ανθρωπος διαφορετικος απο εμενα!Το θεμα ειναι αν γινεται αυτο...Πιστευετε οτι μπορει να γινει?
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #93736 από wizAA στις 24 Ιανουαρίου 2012, 12:24πμ

wizAA

Εικονίδιο
μέλος από: 30/11/2011
μηνύματα: 43 αποδεκτές 0
Οχι,δεν μπορει να γινει.
Μετα απο 2 αιωνες ισως.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #93738 από pantelis20 στις 24 Ιανουαρίου 2012, 1:14πμ

pantelis20

Εικονίδιο
μέλος από: 9/4/2010
μηνύματα: 648 αποδεκτές 0
Να μπεις στο σώμα του άλλου όχι.
Σαν ψυχή δηλαδή να αλλάξεις σώμα.
Τεχνολογικά να σε κάνουν σε στυλ εικονικής πραγματικότητας να βιώνεις, να βλέπεις, να αισθάνεσαι ότι ένας άλλος άνθρωπος ΣΑΝ να είσαι στο σώμα του ναι γίνεται. Αλλά αν δεις τον εαυτό σου εξωτερικά θα είσαι ακίνητος συνδεδεμένος με εξαρτήματα εικονικής πραγματικότητας (μάσκα, ειδικά γάντια, ηλεκτρόδια κτλ).
Σκέψου ότι ολόκληροι δαίμονες και όταν καταλαμβάνουν ένα σώμα δεν πετάνε έξω την ψυχή απλά επειδή την βρίσκουν ευάλωτη παίρνουν τον έλεγχο και φροντίζουν φυσικά να την αποδυναμώσουν σε τέτοιο σημείο που η ψυχή να πεθάνει να φύγει απο το σώμα. Μόνο που τότε και το σώμα πεθαίνει...
προφίλάλλα...˵quote˶
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login