Στείλε λεφτά στο ftou.gr
Είναι μέρες που είσαι περιστέρι, αλλά τις πιο πολλές είσαι το άγαλμα.
Τετάρτη, 24 Απριλίου

Εκλογες και μελλον της ελλαδας

Σελ. 1
Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #102686 από takatakaros στις 08 Ιουνίου 2012, 2:34πμ

takatakaros

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 14/1/2011
μηνύματα: 144 αποδεκτές 0
Τι πιστευετε οτι θα γινει μετα τις εκλογες; Θα χρεοκοπησουμε οποιο κομμα και να βγει; Θα γινει πολεμος; Τι; Πιστευετε οτι μετα απο αυτο που εγινε με τη χρυση αυγη θα παρει πιο χαμηλα ποσοστα η χρυση αυγη;
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #102699 από Dope Boy στις 08 Ιουνίου 2012, 10:26πμ

Dope Boy

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 6/5/2012
μηνύματα: 129 αποδεκτές 0
Εγώ πιστεύω πως μετά το περιστατικό , θα ανέβει το ποσοστό τις χ.α.
Η Δούρου και η Κανέλλη έφεραν εκεί που ήθελαν τον Κασιδιάρη για να δείξουν και καλά στους ψηφοφόρους της Χ.Α. ότι είναι βίαιο κώμα, λες και όσοι τους ψήφισαν δεν το ήξεραν... Απ ότι πιστεύω , έκαναν τον κασιδιάρη μάγκα , και έδωσαν πάτημα σε άτομα που δεν χωνεύουν την Κανέλλη να ψηφίσουν χ.α. !

Τώρα όποιος και να βγει , πιστεύω το ίδιο θα είναι. Έχουμε μπει τόσο βαθιά στον λάκκο με τα σκατά , και δύσκολα θα βγούμε. Το ζήτημα είναι ότι για μια ακόμα φορά οι πολιτικοί άρχισαν τα "θα" , και οι πολίτες άρχισαν να τους πιστεύουν και να ελπίζουν...

Δεν παίζει να ξυπνήσουμε ποτέ...
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #102719 από Anjel17 στις 08 Ιουνίου 2012, 2:09μμ

Anjel17

μέλος από: 8/10/2011
μηνύματα: 153 αποδεκτές 0
Χρυσή Αυγή, να ξεβρωμήσει ο τόπος! Ανεβαίνουμε ρεεε
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #102726 από Σηπτικό Βόδι στις 08 Ιουνίου 2012, 2:53μμ

Σηπτικό Βόδι

μέλος από: 8/4/2010
μηνύματα: 917 αποδεκτές 0
Πιστεύω ότι και πάλι δε θα τα βρουν όσον αφορά στο σχηματισμό κυβέρνησης. Αυτοδυναμία δεν παίζει να πάρει κανείς τους και πάλι θα τρώγονται σαν μαλάκες. Αλλά η μαλακία του Έλληνα δε το βάζει ποτέ κάτω, είναι ανίκητη: θα βάζει φασίστες (δηλωμένους και μη) στο Κοινοβούλιο και ένας-δύο απ' τα μικρότερα κόμματα που λένε μια σωστή κουβέντα θα μείνουν σε μικρά και μονοψήφια ποσοστά.

Μιλάμε για πολύ έξυπνος λαός, το IQ μας σπάει τα όρια. Τι Αϊνστάιν και μαλακίες μου λες, εδώ ρε, Έλληνας! Ελληνστάιν! Γι' αυτό και χωρίς να μου είναι καθόλου ευχάριστο συμβουλεύω φοιτητές/μαθητές να αφήσουν την Ψωροκώσταινα και να την κάνουν γι' αλλού, γιατί σωτηρία δεν υπάρχει αφενός από κολλημένα κομματόσκυλα και αφετέρου με κάημενα χαζά παιδάκια που τους περνάνε φασιστικές ιδεολογίες και νομίζουν ότι γίνονται άνθρωποι ξαφνικά, αυτοί που δεν ξέρουν να πουν μια κουβέντα πέρα απ' το "παλιοπούστη Αλβανέ" "ω μαλάκα τον έσπασα στο ξύλο" "πω φίλε/μπρο να φύγουν οι ξένοι".

Σχετικά με το περιστατικό με εκείνο το χαπακωμένο με τα μούσκουλα, υποστηρίζω εννοείται -χωρίς να είμαι υπέρ φυσικά με καμία απ' τις ιδέες του ΤΣΙ.ΡΙ.ΖΑ ή του ΚΚ.Ε- την Κανέλλη και τη Δούρου, όχι γιατί θεωρώ απολύτως σωστά αυτά που λένε, αλλά γιατί με τον τρόπο που μιλούσαν έδωσαν την ευκαιρία στον άλλο να δείξει στα ηλίθια παιδάκια και τους εθνοκολλημένους τι ψήφισαν. Βέβαια απ' την άλλη μπορεί να κολλήσουν περισσότερο, ποτέ δεν ξέρεις με τους χαζούς ανθρώπους πως λειτουργούν. Όπως και να 'χει πάντως πιστεύω ότι ένα ποσοστό αυτών έχουν ξεμεθύσει και άρχισαν να συνειδητοποιούν λίγο τι έκαναν, και ότι θα μειωθεί το ποσοστό των φασιστών.

Αλλά θα μου πεις, αν πετύχουμε τέτοιο πράγμα μπορεί κάποιος να περάσει τους ψηφοφόρους για σοβαρούς ανθρώπους, και μεις δε το θέλουμε αυτό. Έχουμε και μια φήμη στο κάτω κάτω κύριε!
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #102732 από Anjel17 στις 08 Ιουνίου 2012, 3:37μμ

Anjel17

μέλος από: 8/10/2011
μηνύματα: 153 αποδεκτές 0
Άποψή σου!
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #102873 από zifeis στις 10 Ιουνίου 2012, 4:22μμ

zifeis

Εικονίδιο
μέλος από: 19/3/2012
μηνύματα: 294 αποδεκτές 0
Εγω εχω απογοητευτει με τους συνανθρωπους μας
μας κοροιδευουν μεσα στα ματια μας και συνεχιζουμε να τους ψηφιζουμε
Ποιος δηλαδη θα ψηφισει Νεα Δημοκρατια με τετοιες κωλοτουμπες που κανει?
Δηλαδη υπαρχουν ανθρωποι που θα ψηφισουν τους βουλευτες του Λαος που πηγαν στη Νεα Δημοκρατια?Πριν ενα μηνα την εβριζαν και τωρα που ειδαν οτι μενουν εκτος βουλης πανε με το Σαμαρα ελεος και ανθρωποι τους ψηφιζουν
Δε θελω να προσωποποιω αλλα ειναι δυνατον να βγαινει ο Αδωνις Γεωργιαδης στη βουλη με τετοια υποκρισια που δειχνει?(τη μια βριζει το Σαμαρα και μετα παει στο κομμα του)
Για να μην αναφερω τη Ντορα που μονο και μονο αφου την εβαλε ο Σαμαρας επικεφαλης στο επικρατειας δε θα επρεπε να ψηφισει ΝΔ κανεις

Καλα εδω να μου πεις η χρυση αυγη πηρε 7% και υπαρχουν ατομα που δινουν δικιο στην βιαιοπραγια του Κασιδιαρη.

Και ολοι βριζουμε τη Γερμανια και την Ευρψπη λες και φταινε αυτοι
Εγω βλεπω οτι πρωτα απο ολα φταιμε ολοι εμεις που τους ψηφιζαμε και συνεχιζουμε να το κανουμε

Πραγματικα δε βλεπω κανενα μελλον και εχω απογοητευτει
Αλλα πιστευω το λαθος ηταν που μπηκαμε απτην αρχη στο μνημονιο
επρεπε αντι να μπουμε στο μνημονιο να βγουμε απο την ευρωπη αλλα ολοι οι μαλακες εχουν συμφεροντα για την κατασταση της Ελλαδας
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #102907 από VeTeRaNoS στις 10 Ιουνίου 2012, 10:30μμ

VeTeRaNoS

Εικονίδιο
μέλος από: 8/11/2009
μηνύματα: 813 αποδεκτές 0
Ρε ο άλλος λέει δεν ψηφίζω Σύρριζα γιατί υποστηρίζει τους πούστηδες τι να λέμε τώρα.
Πιστεύω ότι ένα ποσοστό που ψήφισε τους φασίστες είναι άνθρωποι που δεν δεν ήξεραν περί τίνος επρόκειτο οπότε δεν θα πάρει τέτοιο ποσοστό ξανά. Βεβαια υπάρχουν αυτοί που τους υποστηρίζουν και θα τους υποστηρίζουν δε πάνα γαμήσουν και αυτούς τους ίδιους.

Γενικά όμως όποιος και να βγεί δεν θα αλλάξει κάτι δυστυχώς.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #102912 από XxXGreGXxX στις 10 Ιουνίου 2012, 11:04μμ

XxXGreGXxX

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 14/7/2009
μηνύματα: 392 αποδεκτές 0
Να πεσουν τα μεγαλα και να ανεβουν κομματα που τωρα ειναι στο 1% :P
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #102918 από Σηπτικό Βόδι στις 11 Ιουνίου 2012, 12:15πμ

Σηπτικό Βόδι

μέλος από: 8/4/2010
μηνύματα: 917 αποδεκτές 0
Έγραψε:(XxXGreGXxX@10 Ιουνίου 2012)
Να πεσουν τα μεγαλα και να ανεβουν κομματα που τωρα ειναι στο 1% :P

Ντάξει δεν ξέρω αν θα χρησιμεύσει αυτό καθόλου, άλλο το ότι είναι εντελώς απραγματοποίητο. Αλλά είναι σπαστικό να βλέπεις τον Κουβέλη φερ' ειπείν να λέει 5 σωστά πράγματα και να μη του δίνει σημασία κανείς. Γι' αυτό θα μείνουμε μια ζωή κολλημένοι στα σκατά.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #102921 από Aitherovamwn στις 11 Ιουνίου 2012, 12:28πμ

Aitherovamwn

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 5/11/2010
μηνύματα: 421 αποδεκτές 0
στα ιδια σκατα που ειμαστε θα παραμεινουμε και μετα τις εκλογες και 90% χειροτερα σκατα γιατι ετσι οπως εχουν κανει τα πραγματα δεν ξελασπωνουμε.οι πολιτικοι εδω ολοι γαμημενοι κλεφτες ειναι που μας γαμησαν το μελλον μας,και οχι μονο αυτοι που εχουν κυβερνισει,ΟΛΟΙ!
το μονο που θελουν ειναι να κλεψουν και αυτοι τα λιγα που εχουν απομεινει.Δε ξερω απο πολιτικη ουτε θελω να μαθω,μιας και ξερω οτι δεν θα εχω μελλον.για την χρυση αυγη παλι αδιαφοροι τελειως μου περνανε μιας και ειναι 1 ματσο πιθηκοι καθιστεριμενοι..ειχα ψηφισει ενα κομμα που λεγοταν 'χαριζω οικοπεδα,χαριζω χρεοι' και μαλλον αυτο θα ξαναψηφισω απλα για να ειμαι σιγουρος οτι η ψηφος μου δεν θα βοηθισει καποιον πουτανας γιο να βαλει λεφτα στην τσεπαρα του και να με γαμησει χειροτερα απ οτι εχουν κανει οι προιγουμενοι!θανατος σε ολους ολοι ειναι ψευτες και μαλακες
προφίλάλλα...˵quote˶
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login