Στείλε λεφτά στο ftou.gr
Αν σήμερα είναι η πρώτη μέρα του υπόλοιπου της ζωής σου, τότε τι σκατά ήταν χθες;
Σάββατο, 4 Μαΐου

Εκλογες και μελλον της ελλαδας

Σελ. 2
Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #102923 από nikos2012 στις 11 Ιουνίου 2012, 12:55πμ

nikos2012

μέλος από: 11/6/2012
μηνύματα: 1 αποδεκτές 0
περιεργες αυτες οι εκλογες λογικα η νδ θα βγει πρωτη με μικρη διαφορα απο το συριζα η χα απο οτι φαινεται κερδιζει μετα το επισοδειο που εγινε τωρα για χρεοκοπεια ποιος ξερει η φαση στα οικονομικα ειναι χαλια τωρα για πολεμο κ τετοια δεν νομιζο πολυ ακρεα σεναρια ελπιζω να σε καλυψα!
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #102926 από pantelis20 στις 11 Ιουνίου 2012, 1:58πμ

pantelis20

Εικονίδιο
μέλος από: 9/4/2010
μηνύματα: 648 αποδεκτές 0
Καλά και μόνο το γεγονός ότι η ΝΔ έχει ελπίδες να βγει πρώτο κόμμα δείχνει πόσο ηλίθιος είναι ο μέσος Έλληνας.
Τα καθυστερημένα ζώα και ο κάθε ελληναράς που ψηφίζει ΝΔ να κάτσει μόνος του να φάει τα σκατά μετά και να μη γκρινιάζει κιόλας.
Εγώ δε σκοπεύω να μείνω εδώ. Αυτοί ας μείνουν να τους γαμάνε οι πολιτικοί και μετά να τους γαμάνε και οι αλλοδαποί που θα μπαίνουν πια αβέρτα στα σπίτια τους θα τους ληστεύουν, αθ τους γαμάνε και θα τους λένε και ευχαριστώ.

προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #102937 από tasos41997 στις 11 Ιουνίου 2012, 1:19μμ

tasos41997

Εικονίδιο
μέλος από: 13/12/2010
μηνύματα: 914 αποδεκτές 0
Εμενα μου αρεσει που βγενει ο καθενας π.χ ο Σαμαρας-Βενιζελος που εχουν ενα ποσοστο της ευθηνης...

Και λενε...

Θα σωσουμε την Ελλαδα ψηφηστε μας..

Τοσο καιρο τι κανατε τωρα ξαφνικα στις εκλογες θα μπορειτε να φτιαξετε τα πραγματα ενω ποιο πριν δεν μπορουσατε..

Και επισης βλεπω τον Βενιζελο να βγαζει χαρατσια και τετοιες βλακιες και βλεπω ατομα να τον ψηφηζουν..

Τι δεν καταλαβαινουν τους αρεσει να πληρωνουν για το ιδιο τους το σπιτι νοικιο;;;;

Ασε που ακουσα οτι βγηκε ο χειροτερος υπουργος οικωνομικων στην Ευρωπη και οπως βλεπω πανε για παγκοσμια προτια..
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #102940 από giannis1234 στις 11 Ιουνίου 2012, 2:17μμ

giannis1234

Εικονίδιο
μέλος από: 3/5/2011
μηνύματα: 63 αποδεκτές 0
Περίμενα μετά το γεγονός Κασιδιάρη-Κανέλλη ότι αυτόι που έκαναν το λάθος να ψηφίσουν Χ.Α θα άλλαζαν και θα ψήφιζαν άλλο κόμμα.Αλλά τέλικα θα γίνει το αντίθετο και αντί να βγει εκτός βουλής η Χ.Α θα μεγαλώσει κιόλας το ποσοστό της.

Ελπίζω μόνο αν βγει ο σύριζα να μην μας οδηγήσει στην δραχμή.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #102944 από Anjel17 στις 11 Ιουνίου 2012, 3:52μμ

Anjel17

μέλος από: 8/10/2011
μηνύματα: 153 αποδεκτές 0
Αφού το λέει ρε φίλε... είναι αντιμνημονιακό το κόμμα
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #102946 από efi0 στις 11 Ιουνίου 2012, 4:14μμ

efi0

Εικονίδιο
μέλος από: 16/4/2012
μηνύματα: 27 αποδεκτές 0
Η χρυση αυγη μετα τα τελευταια θα πεσει αρκετα αλλα θα μπει βουλη(Αν ειναι δυνατον)

Πασοκ κ Καμμενος θα πεσουν σιγουρα και οι ψηφοι θα πανε προς ΝΔ λογω Ντορας κ Συριζα(για να μην βγει η ΝΔ)

Πιστευω οτι αν σταματησουν να μιλανε μεχρι την κυριακη εκει στον Συριζα μαλλον θα βγουν πρωτοι...Τωρα ποιος θα κυβερνησει την χωρα δεν εχω ιδεα...

Και σιγουρα οποιος και να βγει δεν θα βγουμε απο το ευρω
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #102953 από takatakaros στις 11 Ιουνίου 2012, 10:36μμ

takatakaros

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 14/1/2011
μηνύματα: 144 αποδεκτές 0
Εγω εχω ακουσει ο,τι οποιος και να βγει παλι θα χρεοκοπησουμε αλλα αμα βγει ο συριζα θα τα καψουν ολα και τετοια αλλα και ο σαμαρας να βγει παλι τα ιδια θα νε και ηδη πολλες εταιριες κλεινουν και πανε στο εξωτερικο... τωρα δεν ξερω κατα ποσο ισχυουν ολα αυτα αλλα ο καθενας λεει ο,τι θελει..... εγω πιστευω οτι θα ανεβει η χα μετα απο αυτο που συνεβει....
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #103418 από Papagalosss στις 19 Ιουνίου 2012, 12:49πμ

Papagalosss

Εικονίδιο
μέλος από: 1/6/2012
μηνύματα: 56 αποδεκτές 0
Αχ λοιπον τα πραγματα ειναι πολυ μα παρα πολυ απλα.Δεν μας συμφερει καθολου μα καθολου να γυρισουμε δραχμη.Επειδι θα υποτιμιθει τοσο μα τοσο πολυ σε σχεσει με το ευρω που ολα θα ειναι απιαστο ονειρο.Αν βγουμε απο το ευρω για να ξεκινισουμε να φτιαξουμε δικια μας οικονομια και να αρχισουμε τιν δικια μας αναπτηξη στην καλυτερη θα θελουμε 100 χρονακια.Η ευρωπη ερχεται και μας λεει ξεκινιστε να ξεχρεωνετε τουσ τοκους και μετα μηλαμε για αναπτιξει.και οχι η "παπαριες" που ακουω της τελευταιεσ μερεσ η ερυωπη δεν θελει να εχουμε αναπτηξη και τετοια.Διοτι αν δεν ηθελε θα μας εδεινε οπως εδωσε και σε ολες την ευρωπαικες χωρες λευτα για να ξεκινισοθν προγραμματα αναπτιξεις και περιβαλλοντος.??Αρα κομμενο αυτο.Μετα οταν ο Παγκαλος βγηκε και ειπε την τρομερη ατακα "Μαζι τα φαγαμε" ειχε δικιο απλα αλλοι εχουν φαει πολυ αλλη λιγο.πχ αν ολοι ελλεινες δεν επαιρναν καποιες αποδειξεις γιατι το παζαρεξαν και πληρωσαν μαυρα η μαγαζατορες δν εκοψαν η δν της εβαλες στη φορολογικη σου δηλωση οπου θα εβγαζαν αυτεσ συνολο 100 ευρω για καθε ανθρωπο επι 10.000.000(χονδρικα) που ειναι ο πλιθισμος της ελλαδας ειναι1.000.000.000 το μηνα.και να μην αναφερω επειδοτισεις για μελισια για σταβλουσ που δεν φτιαχτικαν.γιατι και εκει επαιζε ενα σεναριο παρε τοσα και ειμαστε ενταξη.Αρα ολοι φαγαμε.Ο Συριζα εχει και ξεφυγη ασχημα και εχει χασει ολα τα καλα μελη που ειχε διοτι πιγαν στον κουβελη.χαρακτιριστικο παραδηγμα οτι στης εκλογες της 17-6 ειχε δευτερο βουλευτη του πασοκ που ηταν χομενοσ και ειναι σε ολες της μιζες.Εγω ψηφυσα τον κουβελη και δν εχω αλλαξει γνωμη.μεχρι τωρα ειναι σωστος και δεν εχει κανει καμια κολοτουμπα οπως ολοι αλλοι.και το να ψιφισεις μικρα κοματα ειναι χαζο και μεγαλιτερο λαθος απο το να ψιφησεις μεγαλα.Απλα ο ελληνασ λαος ηταν και θα ειναι παντα χαζος.πανε και ψιφιζουν τιν χ.α για εκδικισει αυτα ειναι χαζομαρες και κινισεις ηλιθιων.ειδικα οταν ξερεισ οτι αυτοσ ψιφισε χ.α και για να μην φαει κραξιμο λεει οτι ψιφισε κατι αλλο.Οπως και να εχουν τα πραγματα ξεκινιστε να βαζεται τροφιμα (π.χ αλευρια ζαχαρες μακαρονια) και οθτο καθεξεις οπου δν χρειαζονται ψυγει γιατι αμα γινει κανα μπμ και μεινουν απλιρωτει η δημοσιοι υπαλοιλοι της ΔΕΗ δεν νομιζω να πανε για δουλεια.οποτε φαγητα να εχουμε και πετρογκαζ.ακουω αποψης
προφίλάλλα...˵quote˶
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login