Ubuntu Linux - Εξάπτει τις γκόμενες
Μην πτύετε καταγής
H άγνοια είναι σαν το σάπιο δόντι. Την καταλαβαίνεις όταν ο άλλος ανοίξει το στόμα του.
Παρασκευή, 26 Απριλίου

Θρήσκοι και άθεοι

Σελ. 1
Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #108835 από άσχετος στις 05 Σεπτεμβρίου 2012, 5:06μμ

άσχετος

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 27/2/2012
μηνύματα: 427 αποδεκτές 0
Εσείς τι λέτε όσον αφορά τον Χριστιανισμό?Πιστεύετε?
Ακούω μερικού φίλους μου που βρίζουν με το παραμικρό Χριστοπαναγία,ρωτάω τον έναν δεν πιστεύεις μου είπε ναι αλλά πάλι βρίζει.Ο άλλος δεν πιστεύει καθόλου"άθεος"
Εσείς πιστεύετε?Και αν ναι βρίζετε ποτέ Χριστό ή τα Θεία?
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #108841 από stef98 στις 05 Σεπτεμβρίου 2012, 5:39μμ

stef98

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 20/6/2012
μηνύματα: 86 αποδεκτές 0
Όλοι είναι άθεοι, οι χριστιανοί για τους μουσουλμάνους, βουδιστές και ότι άλλη θρησκεία υπάρχει θεωρούνται 'άθεοι'. Εγώ προσωπικά δεν πιστεύω, αλλά δεν βρίζω τα θεία.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #108890 από ghjjkkmmgirl στις 06 Σεπτεμβρίου 2012, 12:13πμ

ghjjkkmmgirl

Εικονίδιο
μέλος από: 27/8/2012
μηνύματα: 81 αποδεκτές 0
Εγω δν πιστευω αλλα λεω οτι πιστευω και ναι βριζω χαχα:-P
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #108901 από Geiaaaa στις 06 Σεπτεμβρίου 2012, 1:30πμ

Geiaaaa

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 30/7/2012
μηνύματα: 291 αποδεκτές 0
εγω δεν βριζω ποτε .......αυτοι που βριζουν ομως τα θεια δεν σημαινει οτι ειναι αθεοι απλως ειναι θεμα συνηθειας αυτες οι βρισχιες ,δεν σκεφτονται τι λενε......πρωσοπικα πιστευω στον χριστιανισμο)(εχω ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ πως ειναι η ΜΟΝΑΔΙΚΗ αληθινη θρησκεια) αλλα ενταξει εκκλησια παω 3 φορες τον χρονο :P
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #108902 από danae98 στις 06 Σεπτεμβρίου 2012, 1:32πμ

danae98

μέλος από: 6/9/2012
μηνύματα: 1 αποδεκτές 0
εγω πιστευω οτι καθε θρησκεια ειναι φτιαγμενη απο τον ανθρωπο για να εχει σε κατι να ελπιζει και να προσευχεται αλλα αν ειναι δυνατον ειμαστε στο 21 αιωνα!! δν γινεται να πιστευουν καποιοι οτι προηλθαμε απο τον αδαμ και την ευα ενω εχουμε ενδειξεις οτι οχι μονο υπαρχει ζωη σε αλλους πλανητες αλλα και σε αλλος γαλαξιες!
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #108911 από Rodius στις 06 Σεπτεμβρίου 2012, 12:16μμ

Rodius

μέλος από: 17/10/2011
μηνύματα: 165 αποδεκτές 0
Κοιτάχτε να δείτε πως έχει το πράμα. Πιστεύετε δε πιστεύετε δεν έχει και πολύ σημασία για μένα, το ζήτημα είναι να σέβεστε αυτό το κάτι -πες το βούδας, πες το αλλάχ, πές το χριστός- και όταν λέω να το σέβεστε, εννοώ να μην το πιάνετε στο στόμα σας, εφόσον για ορισμένους θεωρείται ιερό. Συνεννοηθήκαμε;; Λόγου χάρη, βρίζετε στα καλά καθούμενα τον πατέρα ή την μάνα κάποιου,που για αυτό τον κάποιο είναι πράγματα ιερά. Φανταστείτε το κάπως έτσι. Επιτέλους, λίγο σέβας δε βλάπτει...
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #108917 από meksereisfilara στις 06 Σεπτεμβρίου 2012, 12:53μμ

meksereisfilara

Εικονίδιο
μέλος από: 19/6/2012
μηνύματα: 33 αποδεκτές 0
αδερφε εγω πιστευω... και δν βριζω φυσικα το να βριζεις τα θεια ειναι........ εσυ πρεπει να κανεις αυτο π νιωθεις μεσα σου και οχι αυτο π σ λενε....
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #108922 από M1k3y στις 06 Σεπτεμβρίου 2012, 1:27μμ

M1k3y

Εικονίδιο
μέλος από: 29/12/2010
μηνύματα: 846 αποδεκτές 0
Έγραψε:(Rodius@06 Σεπτεμβρίου 2012)
Κοιτάχτε να δείτε πως έχει το πράμα. Πιστεύετε δε πιστεύετε δεν έχει και πολύ σημασία για μένα, το ζήτημα είναι να σέβεστε αυτό το κάτι -πες το βούδας, πες το αλλάχ, πές το χριστός- και όταν λέω να το σέβεστε, εννοώ να μην το πιάνετε στο στόμα σας, εφόσον για ορισμένους θεωρείται ιερό. Συνεννοηθήκαμε;

Δεν κατάλαβα, μήπως να επιβάλλουμε και λογοκρισία για να μην προσβάλλουμε την ευθιξία κάποιων; ΟΚ, δεκτόν, σέβομαι τα πιστεύω του καθενός, αλλά αυτό δεν μου απαγορεύει ούτε να κάνω κριτική, ούτε να τα θέτω σε λογική αμφισβήτηση.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #108924 από PiTSiRiKi στις 06 Σεπτεμβρίου 2012, 2:09μμ

PiTSiRiKi

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 29/7/2012
μηνύματα: 65 αποδεκτές 0
Εγώ δεν είμαι ούτε χριστιανή ούτε μουσουλμάνα ούτε τπτ, απλώς πιστεύω σε μια ανώτερη δύναμη, σε έναν "Θεό". Φυσικά και δεν βρίζω χριστοπαναγίες, το θεωρώ τρομερά αισχρό, ηλίθιο, ανούσιο και όποιον ακούω να βρίζει τον θεωρώ άξεστο-νεάντερνταλ-αγενή-βλάκα-αχρείο-ψευτόμαγκα και απολίτιστο.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #108930 από genesis στις 06 Σεπτεμβρίου 2012, 3:02μμ

genesis

μέλος από: 6/1/2012
μηνύματα: 34 αποδεκτές 0
δεν πιστευω σε θρησκειες. εχουν δημιουργηθει για να κοροιδευουν και να εξαπατουν τον κοσμο και εχουν προκαλεσεις τις μεγαλυτερες αιματοχυσιες. τωρα, δεν ξερω αν πιστευω στον θεο ή αν μπορω να πω αν υπαρχει θεος ή οχι. μετα απο πολες ωρες συζητησης με τον εαυτο μου εχω καταληξει στο συμπερασμα οτι δεν με νοιαζει αν υπαρχει θεος ή οχι καθως δεν με επηρεαζει η υπαρξη του ή μη στην ζωη μου.
προφίλάλλα...˵quote˶
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login