Ubuntu Linux - Εξάπτει τις γκόμενες
Εχει αποδειχθεί πια οτι το κάπνισμα είναι η βασικότερη αιτία των στατιστικών.
Πέμπτη, 28 Μαρτίου

@Valento

Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #156481 από Βαλεντω στις 12 Απριλίου 2022, 4:17μμ

Βαλεντω

Εικονίδιο
μέλος από: 12/4/2022
μηνύματα: 1 αποδεκτές 0
Γεια σας, εμένα με πιάνει ποτε ποτε Μόρα..το έχω από μικρή αυτό,πριν πάω νήπια ακόμα, έβλεπα στην τηλεόραση παιδικά όπως τον Τομ κ Τσέρι κ το βράδυ έβλεπα με ανοιχτά τα μάτια ζώα μέσα στο σπίτι να περπατάνε,να μιλάνε,τα έβλεπα κ έκλαιγα,οι γονείς μου δεν ήξεραν τι να με κάνουν, προσπαθούσαν να με καθησυχάσουν..μια φορά είδα μια ψαλίδα η σαρανταποδαρούσα δε θυμάμαι να περπατάει επάνω στην ντουλάπα.. τέλος πάντων αυτό δεν πρέπει να είναι η Μόρα, άλλο κάτι είχε συμβεί..θα σάς γράψω σε λίγο για τη μορα..μετα τα νήπια κ στον δημοτικό που πηγενα,με έπιανε συχνά μορα στον ύπνο μου.. μια δύναμη με πέταγε ποτέ στο πάτωμα του δωματίου, ποτέ στην κουζίνα,ποτε βρισκόμουν άλλου κ γω δεν ξέρω τι μου συνεβενε.. έβλεπα σκιές μέσα στο σπίτι τη νύχτα.μια φορά ήμουν μικρή,δε θυμάμαι πόσο,κ όπως καθόμουν τη νυχτα στο κρεβάτι μου, είδα ένα γιγαντα να έρχεται προς εμένα, φοβήθηκα κ σκεπαστηκα..μετα μεγαλώνοντας έφυγε σιγα σιγά η Μόρα.θελω να σας πω ότι οι γονείς μου ήταν θρησκοιοι, όμως δεν λιβανιζαν κ συνέχεια στο σπίτι..δε ξέρω γιατί με έπιανε Μόρα συνέχεια, εγώ πιστεύω ότι ο κάθε άνθρωπος το έχει μέσα του, μερικοί τους πιάνει πολύ, βλέπουν μαύρες φιγούρες, ακούνε ουρλιαχτά, βλέπουν τον σατανά.. εγώ νοιωθω μόνο ένα πλακωμα από πάνω,σαν πίεση, θέλω να φωνάξω να βγάλω φωνή, αλλά δεν μπορώ.. ποτέ φωνάζω, Χριστέ μου, Παναγία μου σωσε με, μερικές φορές γίνεται σεισμός πάνω στο κρεβάτι, κουνάω το κεφάλι μου περα δώθε κ προσπαθώ να ανοίξω τα μάτια μου,μπας κ ξυπνήσω.. φοβερό πράγμα η Μόρα,δε τη χωνεύω καθόλου..λιβανιζω σχεδόν κάθε βράδυ, έχω εικόνες αγίων στον σπίτι μου, αλλά πάλι με πιάνει καμία φορά, τι να κάνω, υπάρχει καμία λύση,να σταματήσει αυτό;
προφίλάλλα...˵quote˶
4
Μήνυμα #156485 από lida στις 13 Απριλίου 2022, 6:09πμ

lida

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 17/8/2017
μηνύματα: 428 αποδεκτές 0

Αποδεκτή απάντηση

Κι εγώ όταν πεινάω βλέπω παντού πιτόγυρα.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #158628 από Kkka στις 10 Ιουνίου 2022, 5:51πμ

Kkka

banned
μέλος από: 9/6/2022
μηνύματα: 11 αποδεκτές 0
Πήγαινε εξομολόγησου νηστευε και μετάλαβε την Κυριακή
προφίλάλλα...˵quote˶
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login