Στείλε λεφτά στο ftou.gr
Μην πτύετε καταγής
Η ζωή είναι ένα παιχνίδι. Τα λεφτά είναι το σκορ.
Τετάρτη, 1 Μαΐου

Πιστευεις στα πνευματα και στο διαολο?

Σελ. 1
Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #83001 από zo0zo0naki στις 02 Αυγούστου 2011, 11:44μμ

zo0zo0naki

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 2/8/2011
μηνύματα: 29 αποδεκτές 0
Πιστευεται στα πνευματα και στουσ δαιμονες????
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #83006 από Doctoras στις 03 Αυγούστου 2011, 12:05πμ

Doctoras

μέλος από: 31/8/2009
μηνύματα: 1978 αποδεκτές 0
Ναι μεταξύ μας τα εσθάνομαι(ναι δεν σου κανω πλακα).Δεν τα φοβάμαι ομως καθόλου δεν ξερω αν ο διαβολος και οι δεμονες ειναι ετσι οπως τα παρουσιαζουν ουτε οτι θα μπορουσαν να σου κανουν κακο.Αυτο που με κανει να σου λεω το ναι οτι πιστευω δηλαδη ειναι το εξης που μου συμβαινει.Οταν ειμε μονος μου οπουδηποτε εντος η εκτως του σπιτιου εχω την εσθηση οτι καποιος με παρακολουθει.Στο σπιτι οταν ειμε μονος η το βραδυ οταν υπαρχει υσιχια εσθανομαι μια παρουσια να πηγαινοερχεται.Πως νιωθεις οταν καποιος μπαινει στο δωματιο σου καπως ετσι.Μερικες φορες βλεπω με την ακρη του ματιου μου ατομα να πηγαινοερχονται σε διαφορα δωματια του σπιτιου (μοιαζουν με τους γονεις μου η κατι σαν αντικειμενα και μετα διαπιστωνω οτι δεν υπαρχει τιποτα).Και κατι πραγματικα αλλοκοτο το οποιο δεν ξερω γιατι μου συμβαινει αρκετα συχνα παραλυω στον υπνο μου και νιωθω κατι γυρο μου που δεν βλεπω και ακουω τα πραγματα που ακουνται πχ μουσικη να παιζουν πολυ γρηγορα σαν να τα βαζεις σε dvd να παιζουν γρηγορα.Και κατι ακομα που συναιβει μονο μια φορα ηταν οτι επιασα συζητηση στον υπνο μου με την γιαγια μου μια βδομαδα περιπου μετα το θανατο της οπου ειχα τον ελενχο και εκανα εκανα ερωτησεις αλλα δεν μου απανταγε απλα μου ειπε καπια πραγματα να προσεχω στην ζωη μου.Ολλα αυτα στα ειπα με επιφιλαξη δεν ηθελα διοτι φοβαμαι οτι ισως ρεζιλευτω αλλα δεν βαριεσαι οποιος πιστευει πιστευει.Ειμε της αποψης οτι αν πιστευεις σε αυτα θα σου ερχονται αν οχι θα ζησεις την ζωη σου σαν αν μην υπαρχουν γιατι τα ατομα τα οποια δεν πιστευουν ειναι σαν να εχουν απενεργοποιημενους τους εσθητιρες που με αυτους αντιλαμβανομαστε μια αλλη διασταση τον πνευματικο κοσμο.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #83007 από panosx στις 03 Αυγούστου 2011, 12:10πμ

panosx

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 1/9/2010
μηνύματα: 720 αποδεκτές 0
δν ξερω.δν ειχα ποτε καποια εμπιρια κι δν εχω νοιωσει ποτε κατι αλλα δν αποκλειω ολες τις πιθανοτητες στο να υπαρχουν ανωτερα οντα κι ας μου φαινεται περιεργο.πιστευω σε 2 χρωνια το πολυ δν θα πιστευω καθολου
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #83010 από zo0zo0naki στις 03 Αυγούστου 2011, 12:24πμ

zo0zo0naki

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 2/8/2011
μηνύματα: 29 αποδεκτές 0
*στους
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #83011 από zo0zo0naki στις 03 Αυγούστου 2011, 12:27πμ

zo0zo0naki

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 2/8/2011
μηνύματα: 29 αποδεκτές 0
Σε πιστευω Doctora. Το πνευμα "μορα" το εχεις ακουσει? το ξερεις?
προφίλάλλα...˵quote˶
6
Μήνυμα #83015 από manolio4 στις 03 Αυγούστου 2011, 12:47πμ

manolio4

Εικονίδιο
μέλος από: 9/6/2010
μηνύματα: 246 αποδεκτές 0

Αποδεκτή απάντηση

το ξέρω εγώ..δεν μου έχει τύχει αλλά προσπαθώ να το προκαλέσω..εχω διαβάσει πολλά για τα πνεύματα αλλά ως χριστιανός ορθόδοξος προτιμω να μην ασχολούμαι..είμαι περίεργος όμως και ψάχνω..ψάξε στο ίντερνετ για το φαινόμενο μορα, για τις συχνότητες που δονείται ο εγκέφαλος και για την αστρική προβολή..νομίζω όμως ότι ξέφυγα από το θέμα. Και γω εχω ένα περίεργο συναίσθημα πολλές φορές όταν είμαι μόνος μου και ομολογώ ότι με τρομάζει να ξέρω ότι κάποιος είναι πίσω μου η στο χώρο που βρίσκομαι και με παρακολουθεί..αα και κάτι που θυμήθηκα..είχα ακούσει ότι ο άνθρωπος έχει μια μορφή υποαναπτικης 6 αίσθησης η οποία του επιτρέπει να καταλαβαίνει κάποιον όταν μπαίνει στο χώρο του(ένας κύκλος με κέντρο τον ίδιο και ακτίνα 1 μετρό..
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #83020 από zo0zo0naki στις 03 Αυγούστου 2011, 1:26πμ

zo0zo0naki

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 2/8/2011
μηνύματα: 29 αποδεκτές 0
Πως προκαλεις τη μορα???
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #83054 από Maria_Maraki στις 03 Αυγούστου 2011, 2:26πμ

Maria_Maraki

Εικονίδιο
μέλος από: 8/7/2011
μηνύματα: 53 αποδεκτές 0
κ εγω εχω ακουσει για αυτο το πνευμα και απο τοτε που αρχισα να ψαχνω και να ασχολουμαι με αυτο μου σηνεβη πολλες φορες και ακομα μου συμβαινει..βεβαια πιστευω οτι υπαρχει λογικη εξηγιση αν και εχω ακουσει πολλα..
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #83103 από petrakos15 στις 03 Αυγούστου 2011, 10:00πμ

petrakos15

Εικονίδιο
μέλος από: 29/7/2011
μηνύματα: 24 αποδεκτές 0
Το ξερω οτι ξεφεβγω λιγο απο το θεμα αλλα σχετικα με τους αγγελους εχετε δει τιποτα /??
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #85545 από johny98 στις 09 Σεπτεμβρίου 2011, 7:06μμ

johny98

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 7/9/2011
μηνύματα: 33 αποδεκτές 0
Έγραψε:(Doctoras@03 Αυγούστου 2011)
Ναι μεταξύ μας τα εσθάνομαι(ναι δεν σου κανω πλακα).Δεν τα φοβάμαι ομως καθόλου δεν ξερω αν ο διαβολος και οι δεμονες ειναι ετσι οπως τα παρουσιαζουν ουτε οτι θα μπορουσαν να σου κανουν κακο.Αυτο που με κανει να σου λεω το ναι οτι πιστευω δηλαδη ειναι το εξης που μου συμβαινει.Οταν ειμε μονος μου οπουδηποτε εντος η εκτως του σπιτιου εχω την εσθηση οτι καποιος με παρακολουθει.Στο σπιτι οταν ειμε μονος η το βραδυ οταν υπαρχει υσιχια εσθανομαι μια παρουσια να πηγαινοερχεται.Πως νιωθεις οταν καποιος μπαινει στο δωματιο σου καπως ετσι.Μερικες φορες βλεπω με την ακρη του ματιου μου ατομα να πηγαινοερχονται σε διαφορα δωματια του σπιτιου (μοιαζουν με τους γονεις μου η κατι σαν αντικειμενα και μετα διαπιστωνω οτι δεν υπαρχει τιποτα).Και κατι πραγματικα αλλοκοτο το οποιο δεν ξερω γιατι μου συμβαινει αρκετα συχνα παραλυω στον υπνο μου και νιωθω κατι γυρο μου που δεν βλεπω και ακουω τα πραγματα που ακουνται πχ μουσικη να παιζουν πολυ γρηγορα σαν να τα βαζεις σε dvd να παιζουν γρηγορα.Και κατι ακομα που συναιβει μονο μια φορα ηταν οτι επιασα συζητηση στον υπνο μου με την γιαγια μου μια βδομαδα περιπου μετα το θανατο της οπου ειχα τον ελενχο και εκανα εκανα ερωτησεις αλλα δεν μου απανταγε απλα μου ειπε καπια πραγματα να προσεχω στην ζωη μου.Ολλα αυτα στα ειπα με επιφιλαξη δεν ηθελα διοτι φοβαμαι οτι ισως ρεζιλευτω αλλα δεν βαριεσαι οποιος πιστευει πιστευει.Ειμε της αποψης οτι αν πιστευεις σε αυτα θα σου ερχονται αν οχι θα ζησεις την ζωη σου σαν αν μην υπαρχουν γιατι τα ατομα τα οποια δεν πιστευουν ειναι σαν να εχουν απενεργοποιημενους τους εσθητιρες που με αυτους αντιλαμβανομαστε μια αλλη διασταση τον πνευματικο κοσμο.


Και εγώ φίλε μου νιώθω ακριβώς το ίδιο!!
προφίλάλλα...˵quote˶
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login