Στείλε λεφτά στο ftou.gr
Κάθε μέρα στη ζωή μου έχει το ίδιο πράμα: Ποικιλία. Θέλω κάτι διαφορετικό.
Τετάρτη, 24 Απριλίου

πανελλήνιες 2016( έκθεση )

Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #135513 από eirini123 στις 15 Νοεμβρίου 2015, 9:40πμ

eirini123

μέλος από: 22/8/2015
μηνύματα: 12 αποδεκτές 0
Γειά σας !
Φέτος δίνω πανελλήνιες είμαι θεωρητική και έχω μεγααααλο πρόβλημα στην έκθεση .. με δυσκολεύει πιο πολύ από όλα τα μαθήματα... σε ένα από τα πεδία που ανοίγω είναι και βασικό μαθημα δεν ξέρω τι να κάνω ......
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #135516 από swagger στις 15 Νοεμβρίου 2015, 2:27μμ

swagger

Εικονίδιο
μέλος από: 14/11/2015
μηνύματα: 25 αποδεκτές 0
Ασχολήσου με αυτό το μάθημα πιο πολύ από ότι ασχολείσαι με τα άλλα. γράψε αρκετές εκθέσεις μόνοι σου με την μητέρα σου για βοήθεια αν θες για να βελτιώνεσαι σιγά σιγά.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #135662 από cool_guy15 στις 22 Νοεμβρίου 2015, 4:09μμ

cool_guy15

Εικονίδιο
μέλος από: 3/7/2015
μηνύματα: 65 αποδεκτές 0
Κάνεις εξωσχολικό μάθημα στην έκθεση; Αν όχι, πιθανότατα χρειάζεσαι..που ακριβώς δυσκολεύεσαι;
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #135667 από eirini123 στις 22 Νοεμβρίου 2015, 8:30μμ

eirini123

μέλος από: 22/8/2015
μηνύματα: 12 αποδεκτές 0
Ναι βέβαια κάνω και δεν βλέπω εξέλιξη με δυσκολεύουν τα θέματα και οι βαθμοί μου στην έκθεση όταν διαβάζω ένα συγκεκριμένο θέμα και πέφτει θέμα πάνω σε αυτό κυμαίνονται από 30-32 στα 40 ενώ σε διαγώνισμα που είναι άγνωστο 20-21... ρε παιδιά με αγχώνει η ιδέα πως θα καταφέρω να τα θυμάμαι όλα αυτά για όλα τα μαθήματα μιλάω .... διαβάζω συστηματικά προσπαθώ να μην αφήνω κενά αλλά στο μυαλό μου τριγυρνάει ότι δεν θα τα θυμηθώ και δεν θα γράψω τίποτα... ουφφ
προφίλάλλα...˵quote˶
4
Μήνυμα #135886 από alexm στις 17 Δεκεμβρίου 2015, 1:25μμ

alexm

μέλος από: 17/12/2015
μηνύματα: 1 αποδεκτές 0

Αποδεκτή απάντηση

Πρώτα απ'όλα μην αγχώνεσαι. Όλοι πιστεύουν ότι όταν θα έρθει η ώρα των Πανελληνίων δεν θα θυμούνται τίποτα. Αν διαβάζεις δεν έχεις να φοβηθείς κάτι. Θα πας και θα γράψεις αυτά που ξέρεις. Ούτε ο πρώτος είσαι που τα περνάς αυτά ούτε ο τελευταίος.
Τώρα όσον αφορά το μάθημα της Έκθεσης: σίγουρα είναι ένα δύσκολο μάθημα, άκρως υποκειμενικό και με πολύ λέγειν. Εσένα τι είναι αυτό που σε δυσκολεύει στο να γράψεις μια έκθεση? Δεν έχεις ιδέες, δεν μπορείς να βάλεις τις ιδέες σου σε σειρά ή γράφεις όπως τα σκέφτεσαι χωρίς συνοχή?
Κι εγώ ήμουν θεωρητική κατεύθυνση και είχα και με την έκθεση ένα μικρό προβληματάκι. Με επιμονή και υπομονή όμως έγραψα ένα καλό βαθμό για τον εαυτό μου.
προφίλάλλα...˵quote˶
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login