Στείλε λεφτά στο ftou.gr
Φτύσε καλλιτεχνικά
Σάββατο, 4 Μαΐου

δεν ξερω τι να κανω με τοτς γονεις μου

Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #135892 από arisl στις 18 Δεκεμβρίου 2015, 11:48μμ

arisl

μέλος από: 18/12/2015
μηνύματα: 1 αποδεκτές 0
Δεν ξερω αν τετοιου ειδους μηνυματα επιτρεπονται εδω αλλα τελος παντων . Μου συνεβει αυτο που θα σας πω σε λιγο και δεν εχω καποιον να το πω οποτε αν δεν εχεις τι να κανεις για τα επομενα 10 λεπτα ριξε μια ματια να δεις αν μπορεις να με βοηθησεις .

Στο σπιτι μου εχουμε 1 υπολογιστη , οκ ? Αφιυ κλασσικα επαιζα εναλλαξ 1.5 ωρα εναλλαξ με τον αδερφο μου (ειμαι 16 - β' λυκειου αυτος 12 - α' γυμνασιου ) ηθελε να δει κατι ο πατερας μου ( κατι δρομολογια λεωφορειων για να παει στη δουλεια αυριο , γυρω στις 21:50 . Οποτε σηκωνομαι σε 10 λεπτα , και αφου τον εχει παρει ο υπνος καθεται ο αδερφος μου και του λεω ( επειδη για καποιο λογο ειμουν κουρασμενος ) παιξε μιση ωρα , θα παιξω 20 λεπτα και μετα ολο δικο σου . Το θεμα ειναι οτι οταν του μενουν 5-10 λεπτα ξυπναει ο πατερας μας . Οταν σηκωθηκε ο αδερφος μου ηθελε να κατσει να δει λιγο αυτο που ηθελε . Αυτο μου την εδωσε αφανταστα ! Ξερω οτι ακουγετε υπερβολικο , αλλα μεγαλο παιδι ειναι ο αδερφος μου , μπορει να τον σηκωσει στην ωρα του , γιατι στο διαλο να σηκωσει εμενα ;;; Ολο ετσι γινεται , κανει ο αλλος την παρτη του και εγω πρεπει να κανω υποχωρηση, να δωσω τοπο στην οργη κτλ... Οποτε λεω οχι κυριος , εγω σηκωθηκα για να καθισεις και σε πηρε ο υπνος , και τωρα περιμενεις και τον αλλον να τελειωσει παρολο που σου πηρε τη θεση , θα περιμενεις και εμενα λιγο . Επειδη φυσικα μην του πω οτι μεταχειριζεται τον αλλον καλυτερα , καθεται εκςινος . Οποτε εγω απο τα νευρα μου τραβηξα την πριζα λεγοντας του παλι να με αφησει 20λεπτα οπως αφησε και τον αδερφο μου . Αυτο εγινε 2-3 φορες μεχρι που τα πηρε , βρηκε ενα οπλο νερφ και αρχισε να με χτυπαει αλυπητα με αυτο με τοση δυναμη που βιδες , μπαταριες και πλαστικα κομματια πεταγονταν απεξω . Η μανα μου κοιτουσε και οταν ο πατερας μου σταματησε να με βαραει , αφου της ειπα γιατι δεν κανει τιποτα ( τωρα εχω γθαρσιματα και μελανιες σε ολο το μηκως τον χεριων μου ) μου λεει οτι καλα κανει και τοτε ερχεται και μου τραβαει τα μαλλια με ολη της την δυναμη , ερχεται και ο πατερας μου να με βαρεσει με τα γυμβα του χερια .

Οταν τελειωσαν , για ενα εικοσαλεπτο με μισαωρο τους ελεγα οτι δεν ντρεπονται λιγο να χτυπουν και οι δυο μαζι και πως αποκαλουνται γονεις . Απαντησεις ; Οπου δεν πιπτει λιγος πιπτει ραβδος ( ΕΝ ΕΤΕΙ 2015 ΕΙΠΩΘΗΚΕ ΑΥΤΟ ) και οτι το αξιζα κτλπ .. Δεν λεω , υπερβαλα καπως αλλα ετσι ρε γαμω ;

Μετα , λιγο πριν,κλειστω στο δωματιο μου , ο πατερας μου με απειλουσε οτι τα πηρε , οτι θα με ριξει στο μαπλκονι οποια συνεπεια και να εχει αυτο , οτι θα με σκοτωσει , οτι δεν τον νοιαζει να καταστραφει ...

Εγω τι πρεπει να κανω ; Να φωναξω αστυνομια , να μιλησω σε καμια γραμμη , να μιλησω σε καμια γιαγια ; Δεν εχω την παραμικρη ιδεα αλλα δεν ξερω ποσο μπορει να συνεχιστει αυτο , στο τελος του Γυμνασιου και στο Λυκειο ειχε σταματησει το ξυλο . Ελεος πια δηλαδη ! Το τι ξυλο εχω φαει απο την μανα μου για τους πιο ακυρους λογους , το τι απαγορευσεις εχω φαει που με εχουν απομονωσει δεν λεγονται ! Ειμαι μονος , ο αδερφος μου λιγο που ασχολειτε μαζι μου , φιλους δεν εχω , οχι και να μεβπλακωνουν ΚΑΙ οι γονεις μου , οι δυο τους μαζι ! Δηλαδη τη νοημα εχει η ζωη μου ;
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #135893 από atheist στις 19 Δεκεμβρίου 2015, 7:39πμ

atheist

banned
μέλος από: 5/12/2015
μηνύματα: 12 αποδεκτές 0
Λοιπόν φίλε πρέπει να δρασεις οσο τον δυνατόν πιο γρήγορα για να μην φτασει σε ασχημο σημείο η ΨΥΧΟΛΟΓΙΚΗ σου κατασταση. Καλεις την αστυνομία και το 11525 ( γραμμη για το παιδί) .Εκεί δέχονται καταγγελίες για περιπτώσεις σαν την δικιά σου αλλα σου παρεχουν και ψυχολογικη βοήθεια αν σου χρειαστεί. Θα τους αναφερεις ΑΝΑΛΥΤΙΚΑ το τι γίνεται ( και στην αστυνομία και στο 11 525 ) . Για το δικο σου το καλο μην διστασεις να κανεις τίποτα απο τα παραπάνω
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #135896 από Ladybunny στις 19 Δεκεμβρίου 2015, 1:41μμ

Ladybunny

Εικονίδιο
μέλος από: 19/12/2015
μηνύματα: 8 αποδεκτές 0
Δε μπορώ να το πιστέψω όλο αυτό που λες.δεν υπάρχει περίπτωση να το αφήσεις έτσι αυτό.κάλεσε μια γραμμή όπως είπαν παραπάνω και μίλα.μίλα σε καθηγητες,σε γιαγιάδες συγγενείς κοντινούς μιλά πες τι γίνεται και πάρε την κατάσταση στα χέρια σου.εύχομαι να πάνε όλα καλα
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #135906 από kapoios* στις 19 Δεκεμβρίου 2015, 8:14μμ

kapoios*

Εικονίδιο
μέλος από: 17/2/2013
μηνύματα: 134 αποδεκτές 0
Συμφωνώ απόλυτα με τον atheist! Μη το αφήσεις έτσι.Κάνε ότι ακριβώς σου είπε.Εύχομαι να λυθεί το θέμα σου!
προφίλάλλα...˵quote˶
4
Μήνυμα #135911 από nonreligius στις 20 Δεκεμβρίου 2015, 3:12μμ

nonreligius

Εικονίδιο
μέλος από: 21/6/2015
μηνύματα: 298 αποδεκτές 0

Αποδεκτή απάντηση

Αστυνομία κατευθείαν! Και να θυμάσαι: Δεν πρέπει μόνο να αντιμετωπιστεί το πρόβλημά σου (που είναι το σημαντικότερο βέβαια), πρέπει ΚΑΙ να τιμωρηθούν αυτοί οι άνθρωποι για όσα σου έχουν κάνει. Και φυσικά δεν θα αναφέρεις μόνο αυτό το περιστατικό, θα αναφέρεις ότι σε χτυπούσαν από μικρό.

Μην αποθαρυνθείς τελευταία στιγμή και δεν το κάνεις, από όσο ξέρω κάτι τέτοιο είναι ικανό να τους στερήσει ακόμη και την κηδεμονία.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #136446 από Ridley98 στις 27 Φεβρουαρίου 2016, 6:55μμ

Ridley98

μέλος από: 27/2/2016
μηνύματα: 2 αποδεκτές 0
Προσπάθησε να μιλήσεις σε κάποια γραμμή ή στην αστυνομία και αν δεις ότι δειλιαζεις μίλησε σε κάποιον καθηγητή σου για αυτό ή στην γιαγιά σου γιατί να σε υποστήριξουν και να το αναφέρεις
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #138048 από Giwrgosnax82 στις 09 Οκτωβρίου 2016, 6:19μμ

Giwrgosnax82

Εικονίδιο
μέλος από: 9/10/2016
μηνύματα: 1 αποδεκτές 0
Φίλε μου τελικά τι έκανες; Αντιμετωπίζω ένα παρόμοιο πρόβλημα :/
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #138057 από elenaqi στις 12 Οκτωβρίου 2016, 8:48μμ

elenaqi

μέλος από: 12/10/2016
μηνύματα: 2 αποδεκτές 0
πραγματικα λυπαμαι,να παραμεινεις δυνατος κ να μιλας,να μη τα κρυβεις μεσα σου,απευθυνσου σε μεγαλυτερους κ αν συνεχιστει απευθυνσου στην αστυνομια!Καταλαβαινω τον θυμο σου,ειμαι στην ηλικια σου!
προφίλάλλα...˵quote˶
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login