Στείλε λεφτά στο ftou.gr
Μεγάλες στιγμές της αρχαιότητας: Ζουγανέλης να ξεσκίζει το μουσικό σήμα του Mega Channel με μπουζούκι και μπαγλαμά.
Παρασκευή, 26 Απριλίου

Δουλειά σε ξενοδοχείο

Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #136987 από NickMCQ στις 15 Μαΐου 2016, 2:58πμ

NickMCQ

μέλος από: 15/5/2016
μηνύματα: 4 αποδεκτές 0
Καλησπερα σε ολους,
Ειμαι καινουργιος στο φορουμ και ηθελα να γραψω για ενα θεμα μου.
Βρηκα δουλεια για πρωτη φορα σε ενα ξενοδοχειο εκτος της πολης μου στο οποιο θα μενω εκει γιατι ειναι αρκετα μακρια.Τωρα το θεμα μου ειναι ο μισθος,οποιος θα ειναι απο 660 μεχρι 690 ευρω καθαρα με οκταωρα 6 φορες την εβδομαδα(μια ρεπο) και βγαινει γυρω στα 3.17 ευρω την ωρα το λιγοτερο.Πολλα ατομα απο την παρεα μου τα θεωρουν λιγα αλλα μια φιλη μου που εχει δουλεψει εκει μου λεει οτι συνηθως πληρωνει λιγο παραπανω απο αυτο που εχεις ''συμφωνησει'' και επισης πληρωνει υπεροριες και κολλαει ενσημα κανονικοτατα.
Ειμαι σε διλλημα δεν ξερω τι να κανω,απλα δεν θελω να ειμαι το ''κοροιδο'' που πηγε με αυτα τα λεφτα να δουλεψει.
Επισης αν δεν παω εκει θα κατσω στον καναπε μου και θα τρωω τα λεφτα του πατερα μου γιατι τωρα ειναι δυσκολο στην πολη που μενω να βρεις δουλεια.
Σας ευχαριστω πολυ που διαβασατε τα παραπανω και περιμενω τις γνωμες σας! χχχ
προφίλάλλα...˵quote˶
6
Μήνυμα #136988 από aglina στις 15 Μαΐου 2016, 3:33πμ

aglina

Εικονίδιο
μέλος από: 7/12/2012
μηνύματα: 667 αποδεκτές 0

Αποδεκτή απάντηση

Γεια σου!
Να ξεκαθαρίσω πως ειμαι άσχετη σε σχέση με τα χρήματα! Δεν ξέρω καθόλου τι παίζει κ αν είναι λίγα ή κανονικά. Θα σου πω τι θα έκανα εγώ αν ήμουν στην θέση σου. Εγω θα προτιμούσα να πω γιατι μόνο κ μόνο απο την εργασία μ εκεί θα αποκτουσα εμπειρία κ προϋπηρεσία κάτι που θεωρώ ότι θα με βοηθούσε αργότερα να βρω πιο εύκολα δουλειά σε σχέση με κάποιον που δεν έχει ξανά δουλέψει. Ένα ακόμα θετικό ειναι ότι όπως λες πληρώνονται οι υπερορίες κ βάζουν ένσημα αφού όπως ειναι γνωστό πολλοί εργοδότες τώρα πια με την κρίση προσπαθούν να το γλυτώσουν. Τέλος θα πηγενα εκεί γαιτι δεν νοιώθω ωραία να τα πληρώνει όλα ο πατέρας μ για εμένα γιατι δεν μπορώ να βγαίνω όσες φορές θέλω κ να χαλάω όπως θέλω τα χρήματα αυτα. Αυτό συμβαίνει όχι μόνο λόγο οικονομικής κρίσης (που θα με βρίσειαν του ζγταω όλη την ώρα χρήματα (τουλάχιστον ο δικός μ) αλλα και απο τύψεις. Ξενοδοχείο ειναι όλο κ γνωριμίες θα έχεις. Το πολύ πολύ αν δεν σ αρέσει κ το μετανιώσεις σηκώνεσαι κ φεύγεις. Δεν νομίζω να δυσκολευτεί να βρει άλλον. Όπως σου ξένα είπα εγώ ειμαι άσχετη απο οικονομικά απλά σου είπα τι θα σκεφτόμουν.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #136990 από Dieftharmenos στις 15 Μαΐου 2016, 8:43πμ

Dieftharmenos

Εικονίδιο
μέλος από: 23/1/2014
μηνύματα: 936 αποδεκτές 0
Η προυπηρεσια στο ξενοδοχειο δεν θα μετρησει πουθενα.Δευτερον τα λεφτα για την εποχη που ζουμε δεν ειναι καν λιγα.Ξερω ατομα που δουλευουν ιδιες ωρες,ιδιες φορες για λιγοτερα λεφτα ενω κανουν πιο δυσκολες εργασιες.Γιατρος να διωριστεις τωρα πια,700 ευρω θα παιρνεις το πρωτο χρονο.

Δεν ξερω που ζεις και σου λενε οι φιλοι σου πως τα 650 ευρω ειναι λιγα.Αν μενεις σε κανα νησι που δεν το εχει δει ακομα η κριση να ξερεις πως δεν ειναι καθολου ετσι!

Εγω θα πηγαινα με τα χιλια!!!Επισης,αν πας θα το εχεις και καβατζα για του χρονου αν εισαι σε αναγκη.Δεν χανονται τετοιες ευκαιριες.
προφίλάλλα...˵quote˶
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login