Στείλε λεφτά στο ftou.gr
Η γυναίκα μας εμπνέει να κάνουμε μεγάλα πράγματα, και μας εμποδίζει να τα πετύχουμε.
Σάββατο, 4 Μαΐου

Λογοτεχνικά Βιβλία

Σελ. 2
Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #34290 από Snow-white στις 30 Σεπτεμβρίου 2005, 9:49πμ

Snow-white

Εικονίδιο
μέλος από: 18/8/2005
μηνύματα: 34 αποδεκτές 0
Αναφορά: (canocyclous@29 Σεπτεμβρίου 2005)
Θα ήθελα τη γνώμη σου για το θλιμμένες πουτάνες της ζωής μου. Δεν το έχω διαβάσει.



Να σου πω την αλήθεια δε με τρέλανε. Περίμενα από το Marquez περισσότερα. Τι να σου πω... Πιστεύω πως αυτό το βιβλίο το έγραψε για να το γράψει. Υπάρχουν βέβαια κάποια σημεία που γίνεται πολύ ενδιαφέρον, αλλά καμία σχέση με τα προηγούμενα βιβλία της τριλογίας.
Αν επρόκειτω για κάποιον άλλον συγγραφέα, ίσως και να μην ήμουν τόσο αυστηρή. Αλλά ο Marquez μας έχει κακομάθει....

Ps : Αυτό δε σημαίνει σε καμία περίπτωση ότι σε αποτρέπω απ'το να το διαβάσεις!
προφίλάλλα...
Μήνυμα #34371 από SARA στις 14 Οκτωβρίου 2005, 5:33μμ

SARA

μέλος από: 10/10/2005
μηνύματα: 17 αποδεκτές 0
ΝΑ ΔΙΑΒΑΣΕΤΕ Ο Κοσμος της σοφίας!ειναι παρα πολυ ωραιο και αρκετα χρησιμω για την συμπεριφορα.επισης ΤΟ ΑΛΛΟΘΙ(SANDRA BROWN)και Η ΥΠΟΣΧΕΣΗ της(NORA ROBERTS)
προφίλάλλα...
Μήνυμα #34525 από Alexanders στις 29 Οκτωβρίου 2005, 6:27μμ

Alexanders

Εικονίδιο
μέλος από: 24/10/2005
μηνύματα: 53 αποδεκτές 0
Αναφορά: (biki@23 Σεπτεμβρίου 2005)
Αναφορά: (Snow-white@23 Σεπτεμβρίου 2005)Να τολμήσω να ρωτήσω γιατί θέλεις να μάθεις την ηλικία μου?



να τολμήσεις.. δεν δαγκώνω...είναι κακό να ξέρω την ηλικία ώστε να μπορώ να σου κάνω κάποια πρόταση για βιβλίο???? δεν είχα κακή πρόθεση


den sfaxame pou 8a milame gia biblia!!
προφίλάλλα...
Μήνυμα #34551 από Unicorn στις 02 Νοεμβρίου 2005, 5:03μμ

Unicorn

μέλος από: 20/1/2004
μηνύματα: 111 αποδεκτές 0
Νίτσε έχει διαβάσει κανένας σας ?
προφίλάλλα...
Μήνυμα #34570 από maggot στις 10 Νοεμβρίου 2005, 4:27μμ

maggot

Εικονίδιο
μέλος από: 2/11/2005
μηνύματα: 1 αποδεκτές 0
Παίδες, εγώ για καποιο ανεξήγητο λόγο δεν το είχα σε μεγαλη υπόληψη, αλλα διαβασα το middlesex του Jeffrey Eugenides "και μιλαμε μ' αρεσε"!


Unicorn, επηρεασμένη από του Γιαλομ το όταν έκλαψε ο Νίτσε (είμαι besteselleroύ και δεν το κρύβω), διαβασα το καλοκαιρακι το ταδε έφη Ζαρατούστρα και δεν μπορώ να πω ότι έβγαλα και πολιύ νόημα... Πιο πολύ θα με ενδιέφερε μια συλλογή με αποφθέγματα του για αρχή και μετα να μπω με κέφι και όρεξη στις παραβολοαλληγορίες του Ζαρατούστρα.

(Πρώτο μου ποστ, κατσε να με φτύσω να μη με ματιασω) Φτου!!!!!
προφίλάλλα...
Μήνυμα #35326 από maryn στις 14 Ιουλίου 2006, 11:02πμ

maryn

Εικονίδιο
μέλος από: 12/7/2006
μηνύματα: 51 αποδεκτές 0
Είμαστε όλοι μας αγγελοι με ένα φτερό. Θα πεταξουμε μόνο αν αγκαλιαστούμε...........
προφίλάλλα...
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login