Στείλε λεφτά στο ftou.gr
Η μετάφραση είναι σαν τη γυναίκα: Όταν είναι πιστή δεν είναι όμορφη και όταν είναι όμορφη δεν είναι πιστή.
Σάββατο, 20 Απριλίου

greek-καμάκι ζεις, εσύ μας οδηγείς;

Σελ. 1
Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #34597 από miss_piggy στις 21 Νοεμβρίου 2005, 1:09πμ

miss_piggy

Εικονίδιο
μέλος από: 20/11/2005
μηνύματα: 10 αποδεκτές 0
Φίλτατοι Συμφτυσιμένοι και Συμφτυσμένες,
εντάξει, είναι γεγονός οτι οι Έλληνες είμαστε μεσογειακός λαός και ως εκ τούτου το αίμα μας βράζει και κατ' επέκταση σε μεγάλο βαθμό το μάτι μας παίζει ομοίως.
Ως λογικό επακόλουθο περπατάμε στο δρόμο και βρισκόμαστε συχνά αντιμέτωποι/ες με όλων των ειδών τα καμάκια. Εκσφενδονίζονται από σφυρίγματα και ατάκες στην καλύτερη και ανάλογα με την περίπτωση οι εκδηλώσεις θαυμασμού κλιμακώνονται. Το είδος ποικίλλει: καμάκι έξυπνο, πρωτύπο, με χιουμόρ ή ντεμοντέ, ελεινό, πρόστυχο, να αγγίζει ή να ξεπερνά τα όρια της ανθρώπινης καφρίλας.
Και σε αυτό το κομβικό σημείο, έρχομαι εγώ και σας ερωτώ: είστε υπέρμαχοι του θεσμού? νομίζεται οτι διέρχεται περίοδο κρίσης? εξασκείτε το σπορ και αν ναι με τι απώτερο στόχο? πιστεύετε στο πρότυπο και το όραμα του greek-lover? θεωρείται οτι ο αποδέκτης του καμακίου με κάποιο τρόπο το έχει προκαλέσει? αν σας συμβεί, πώς το αντιμετωπίζετε? μοιραστείτε μαζί μας την δική σας εμπειρία την οποία θεωρείτε για κάποιο λόγο άξια αναφοράς και σχολιάστε το μακρύ και το κοντό σας ανεξαρτήτως προκειμένου να καλύψετε το πολύπλευρο αυτό φαινόμενο της εποχής μας!!
προφίλάλλα...
Μήνυμα #34607 από tatiana στις 22 Νοεμβρίου 2005, 8:23μμ

tatiana

Εικονίδιο
μέλος από: 11/11/2005
μηνύματα: 20 αποδεκτές 0
Το έξυπνο καμακι πάντα μένει στον αποδέκτη κακά τα ψέμματα!Βέβαια σπανίζει στην εποχή μας άλλα δεν πάυει να υπάρχει.Νομίζω πως οι άντρες οι οποίοι δεν ξέρουν να "καμακώνουν" δεν ξέρουν και πολλά άλλα...Και φυσικά μετα απο ενα ηλίθιο καμάκι λυπάμε αλλά εγω πολύ δύσκολα θα ασχοληθώ με τον τύπο πχ κάνω ποδήλατο με βλέπει ενας τύπος και λέει"Αχ μωρό μου πόσο θα ήθελα να 'ημουν η σέλα σου"και η απαντησή μου φυσικότατη"΄΄Οπως και να'χει στο κλάσιμο θα σε είχα".Ε!Αντέ πες μου εγω μέτα τι να κάτσω να συζητήσω με αυτόν τον 'ανθρωπο αυτός ταπώνετε και για αλλη μια φορά εγω φεύγω νικήτρια!Ενώ αμα πετάξει το εξυπνό του άλλη αντιμετώπηση βρε αδερφέ!Θα σκάσεις και το χαμόγελο...

προφίλάλλα...
Μήνυμα #34609 από dianno στις 24 Νοεμβρίου 2005, 4:16μμ

dianno

Εικονίδιο
μέλος από: 22/10/2005
μηνύματα: 29 αποδεκτές 0
Δηλαδή για σένα τι είναι το έξυπνο καμάκι? Περιμένεις να σου πει τι?
προφίλάλλα...
Μήνυμα #34610 από miss_piggy στις 24 Νοεμβρίου 2005, 5:00μμ

miss_piggy

Εικονίδιο
μέλος από: 20/11/2005
μηνύματα: 10 αποδεκτές 0
tatianna μια χαρά σε βρίσκω! το' χεις φιλοσοφήσει το θέμα!! Την ατάκα με τη σέλα την έχεις ακούσει όντως;
τώρα, dianno επειδή ρωτάς, δεν υπάρχει μαγική συνταγή. Πιστεύω το καμάκι κρύβει πίσω του ολόκληρη τέχνη και βασικό είναι αυτός που καμακώνει να μπορεί να ψυγολογήσει αυτόν ή αυτή στην οποία απευθύνεται. Κάθε άνθρωπος έχει τα κουμπιά του. Και για να είμαστε λίγο λογικοί, ποιός τύπος γυναίκας πιστεύεις εσύ οτί θα ασχοληθεί σοβαρά με κάποιον άγνωστο που της τα ρίχνει π.χ. στο δρόμο; Και για να το δούμε κι από την άλλη όψη, ποιός άντρας θα πάρει σοβαρά κάποια που του τα ρίχνει σε ένα μπαρ; Αυτό που θέλω να πω είναι οτι οι πιθανότητες να ασχοληθεί κάποιος/α με την τύπισσα ή τον τύπο που θα του/της πεί τα διάφορα είναι εξ'αρχής μειωμένες και αυτό οφείλεται στην ίδια τη φύση του καμακίου. Επειδή λοιπόν ζήτησες προσωπική άποψη, σου λέω ότι δε θα έμπαινα ποτέ στην διαδικασία να ασχοληθώ με ένα τέτοιο άντρα σοβαρά, εκτός κι αν είχε καμιά συγκλονιστική έμπνευση σε αυτό που θα έλεγε ή θα έκανε ώστε να με έφτανα στο σημείο να αναρωτηθώ: 'βρε μπας και τούτος εδώ αξίζει τελικά τον κόπο' και ένα τέτοιο καμάκι θα ήταν για μένα έξυπνο. Επομένως, έξυπνο καμάκι = πρωτότυπο ή αστείο (με μέτρο βέβαια) καμάκι. Μέχρι στιγμής δε μου'χει τύχει πάντως, οπότε πιο συγκεκριμένη απάντηση δεν έχω να σου δώσω. Πάντως, κλασσικές ατάκες κατηγοριοποιημένες στους τύπους 'ζαχαροπλάστης ήταν ο μπαμπάς σου', 'οι άγγελοι κατέβηκαν στη γη' και η κατηγορία με τα πρόστυχου τύπου αστειάκια έχω να δηλώσω οτι είναι αναποτελεσματικές και μπλιάχ-μπλιάχ μακριά από μας!!
προφίλάλλα...
Μήνυμα #34611 από dianno στις 24 Νοεμβρίου 2005, 7:42μμ

dianno

Εικονίδιο
μέλος από: 22/10/2005
μηνύματα: 29 αποδεκτές 0
Με την ερώτηση μου δεν εννόησα πως το καμάκι με την σέλα είναι επιτυχημένο... Γελοίο είναι.
Αλλά δεν είναι σωστό να ακολουθεί κανείς συνταγές σε αυτά τα πράγματα κατά την γνώμη μου. Εγώ προτιμώ τον αυθορμητισμό....

Αν περιμένετε εσείς οι γυναίκες να ακούσετε κάτι εξαιρετικά έξυπνο ή μελετημένο-φιλοσοφημένο, τότε στην ουσία λέτε ότι ψάχνετε μονάχα για τον τέλειο άντρα με συνέπεια να απορρίπτετε κάθε άλλη περίπτωση.
προφίλάλλα...
Μήνυμα #34612 από tatiana στις 25 Νοεμβρίου 2005, 10:53πμ

tatiana

Εικονίδιο
μέλος από: 11/11/2005
μηνύματα: 20 αποδεκτές 0
Δεν περιμένουμε να ακούσουμε κατι εξαιρετικά έξυπνο φίλε μου dianno και ούτε ήμαστε φαντασμένες.Αλλά αφού το λες και μόνος σου πως το παραπάνω καμάκι ήταν εντελώς μα εντελώς λέμε φόλα τι παραπάνω να σου πω.Δεν περιμένω να μου πει τίποτα συγκεκριμένο αλλά τουλάχιστον να μην είναι και μπούρδες αυτο που θα ακούσω!Αν δεν έχεις τι να πεις καλύτερα άστο παρά να τα κάνεις τα πράγματα ποιό χαλια!Έχω δεχτεί καμάκια πανέξυπνα σε πληροφορώ και το διασκέδασα πολύ!Αλλά εχω δέχτει και καμάκια που πράγματικα με εχουν κάνει να αναρωτηθώ αν πρέπει να πω οτι τα ακούσα..Να σε ρωτησω λοιπόν περνάει μια κοπέλα και θες να κολλήσεις και λες την εξης "σπανιότατη"ατάκα όπως λέει και η miss-piggy ζαχαροπλάστης ηταν ο μπαμπάς σου και η γκομενα σου απαντάει ΝΑΙ!Τι κάνεις;Το κακό με σας τους άντρες είναι οτι πετάτε την υποτηθέμενη έξυπνη ατάκα και αν πάρετε απάντηση ,που συνήθως δεν περιμένετε ,κολλάτε!Ακόμα και αυτός με την σέλα αν είχε να μου απαντήσει κάτι μετά απο αυτό που του είπα (ναι δικο μου miss-piggy)ίσως κάτι άλλαζε.Οπότε δεν πάιζει τον βασικό ρόλο η πρώτη ατάκα αλλά και η μετέπειτα πορεία του καμακιού!!!
προφίλάλλα...
Μήνυμα #34615 από Vasot στις 30 Νοεμβρίου 2005, 10:02πμ

Vasot

Εικονίδιο
μέλος από: 30/11/2005
μηνύματα: 35 αποδεκτές 0
Για μενα "τα καμάκια" ειναι για τα λιγούρια που δεν μπορούν να ελέγξουν τις ορμόνες τους

Ολο και καποιος\καποια θα τους τραβηξει την προσοχη (αναλογος στο τι θεωρει καποιος\καποια <<ωραίο>>κλπ ) για να αρχίσουν το "γλύψιμο"...

Εγω προσωπικα δεν ειμαι απο αυτους που κυνηγαω φουστανια ουτε παρακαλαω να τραβηξω την "ερωτικη" προσοχη με ""λόγια"", τωρα απο κει και περα το τι κανει βεβαια ο καθενας και πως την βρισκει ο καθενας...δικο του θεμα

Αναφορά: εχω δεχτεί καμάκια πανέξυπνα σε πληροφορώ και το διασκέδασα πολύ!Αλλά εχω δέχτει και καμάκια που πράγματικα με εχουν κάνει να αναρωτηθώ αν πρέπει να πω οτι τα ακούσα..


Πωωω πωωωω μα πια είσαι με τοσα "καμάκια"που σου έχουν κάνει η Σκλερανίκοβα

Ολοι μόνο εσένα θέλουνε πίστευεις...
μέχρι να βρεθεί η επόμενη καλυτερη απο σενα στην "εμφάνιση" και το επόμενο θύμα από "καμάκι"
προφίλάλλα...
Μήνυμα #34619 από Vasot στις 30 Νοεμβρίου 2005, 12:33μμ

Vasot

Εικονίδιο
μέλος από: 30/11/2005
μηνύματα: 35 αποδεκτές 0
Αναφορά: (tatiana@25 Νοεμβρίου 2005)
Το κακό με σας τους άντρες είναι οτι πετάτε την υποτηθέμενη έξυπνη ατάκα και αν πάρετε απάντηση ,που συνήθως δεν περιμένετε ,κολλάτε


Απο οσα διαβασα με οσα εγραψες

Εχεις αποκτησει αρκετα μεγαλη ιδεα για τον εαυτο σου

Αλλα δεν πειραζει δεν φταις εσυ αμα ο καθε κ*βλ*μεν*ς που "ψαχνει" για να "κανει"... σου την πεφτει και νιωθεις τωρα "περιζητητη" απο το ανδρικο φυλλο... μαζι βεβαια με τις αλλες 500 σαν και σενα που του εχουν βρεθει στο δρομο και του γυαλισαν στο ματι
προφίλάλλα...
Μήνυμα #34620 από tatiana στις 30 Νοεμβρίου 2005, 12:39μμ

tatiana

Εικονίδιο
μέλος από: 11/11/2005
μηνύματα: 20 αποδεκτές 0
Kοιτα να δεις παλικαρι ποσος με ενδιαφερει το τι λες και ποσος το τι σκαιφτεσε.Εδω κανουμε μια συζητηση και αν θες συμετεχεις και αν δεν θες δεν ασχολησε!Εχεις παρει παραμαζομα ολα τα αρθρα και μας λες την γνωμη σου κατακρινοντας τις δικες μας!Τελικα δεν ξερω πως την εχεις δει !Μαλον πολυ αντρας ε και μαζεψου λιγο γιατι δεν εισαι ο μονος χρυσε μου!Οσο για μενα ναι ρε παλικαρι ετσι ακριβος οπως τα λεω ειναι ...σου αρεσει δεν σου αρεσει ποσος με ενδιαφερει και αυτο
!Α!Και οχι δεν ειμαι η Σκλεναρικοβα ( αν και δεν θα με χαλουσε)ειμαι η Tatiana!Φιλακια στους εχθρους!
προφίλάλλα...
Μήνυμα #34621 από tatiana στις 30 Νοεμβρίου 2005, 12:40μμ

tatiana

Εικονίδιο
μέλος από: 11/11/2005
μηνύματα: 20 αποδεκτές 0
Α!Εσυ εχεις μεγαλο προβλημα παλικαρι!
προφίλάλλα...
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login