Στείλε λεφτά στο ftou.gr
Καλές οι διαστροφές αλλά το απλό σεξ δε χαλάει τα δόντια!
Τετάρτη, 24 Απριλίου

πρόβλημα με θηλές σε έφηβο

Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #39226 από giannisnikol στις 23 Απριλίου 2007, 11:52πμ

giannisnikol

Εικονίδιο
μέλος από: 23/4/2007
μηνύματα: 1 αποδεκτές 0
Είμαι ενας έφηβος 17,5 χρονών κι έχω το εξής πρόβλημα.Αν και αγόρι,και παρόλο που είμαι αδύνατος και δεν έχω καθόλου στήθος,οι θηλές μου είναι υπερβολικά μεγάλες.Το θέαμα για τους άλλους πιστεύετε ότι είναι τόσο άσχημο?Ξέρει κανείς που μπορεί να οφείλεται?Η πως μπορώ να το αντιμετωπίσω?
προφίλάλλα...
7
Μήνυμα #39234 από toxotria στις 24 Απριλίου 2007, 12:19μμ

toxotria

Εικονίδιο
Επ. Συνεργάτης
μέλος από: 15/1/2004
μηνύματα: 45 αποδεκτές 0

Αποδεκτή απάντηση

Στους εφηβους ανδρες συχνά παρατηρείτα ένα τέτοιο φαινόμενο, που θα μπορούσε να είναι και πιό εκτεταμένο, δηλαδή να είναι και το στήθος γενικότερα πιό διογκωμένο.
Στις περισσότερες περιπτώσεις πρόκειται για καλοηθέστατο φαινόμενο, δεν αντιπροσωπεύει δηλαδή καμία διαταραχή της υγείας, ούτε της ορμονικής επάρκειας σε ανδρικές ορμόνες. Είναι μια "παραλλαγή" που συχνά μάλιστα εξαφανίζεται μόνη της.
Σε περιπτώσεις που δεν υποχωρεί, και εφόσον είναι με κάποιον τρόπο ενοχλητικό για τον ενδιαφερόμενο, μπορεί να γίνει διόρθωση με μικροεπέμβαση.

Όλα αυτά με την προϋπόθεση ότι μιλάμε για μεμονωμένο φαινόμενο, και δεν συμβαίνουν και άλλα πράγματα (λήψη φαρμάκων ή ουσιών, ή άλλες διαταραχές στην ανάπτυξη των ανδρικών σωματικών χαρακτηριστικών- εκεί συμβουλευόμαστε προσωπικά κάποιον ενδοκρινολόγο). Ετσι όπως το περιγράφεις να αφορά αποκλειστικά τις θηλές, μάλλον δεν χρειάζεται να ανησυχείς καθόλου και να μην βιαστείς για καμία ενέργεια διόρθωσης, γιατί μπορεί να περάσει μόνο του. Εχεις καιρό.....

προφίλάλλα...
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login