Στείλε λεφτά στο ftou.gr
Μεγάλες στιγμές της αρχαιότητας: Ο δάσκαλος να ρίχνει ξύλο και βρισίδια στους μαθητές. Όχι οι μαθητές στο δάσκαλο όπως σήμερα
Πέμπτη, 28 Μαρτίου

Εξετάσεις αγγλικών Michigan Listening

Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #156323 από AlexandrosM στις 24 Φεβρουαρίου 2022, 9:23πμ

AlexandrosM

Εικονίδιο
μέλος από: 24/2/2022
μηνύματα: 2 αποδεκτές 0
Καλησπέρα σε όλα τα μέλη του ftou. Ελπίζω όλοι να είστε καλά ! Το θέμα που με απασχολεί είναι ότι τον Μάη θα δώσω εξετάσεις στα αγγλικά (Michigan) αλλά το επίπεδο μου στο listening δεν είναι ούτε για esb.Μηοως μπορείτε να με βοηθήσετε ώστε να αναπτύξω τα skills μου σε αυτό το κομμάτι ; Ευχαριστώ και συγγνώμη εάν είναι μεγάλο το κείμενο !!
προφίλάλλα...˵quote˶
5
Μήνυμα #156326 από outcast στις 25 Φεβρουαρίου 2022, 7:43πμ

outcast

Εικονίδιο
μέλος από: 4/7/2018
μηνύματα: 11 αποδεκτές 0

Αποδεκτή απάντηση

Αν είσαι σε φροντηστίριο συζήτα με το καθηγητή σου εάν μπορεί να σου δώσει εξτρά υλικό από τεστ ECCE να λύνεις μόνος σου για να ανέβεις. Δες επίσης μήπως φταίει ότι δε συγκεντρώνεσαι πλήρως στο Listening και χάνεις μέρη και σου δημιουργεί πρόβλημα στη συνολική κατανόηση.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #156327 από Tamaki στις 25 Φεβρουαρίου 2022, 7:46πμ

Tamaki

Εικονίδιο
μέλος από: 22/6/2021
μηνύματα: 6 αποδεκτές 0
Κοίτα να σε βοηθήσω κάπου άμεσα δεν νομίζω πως μπορώ αλλά μπορείς να βελτιώσεις τα listening σου ακούγοντας τραγούδια χωρίς lyrics και προσπαθώντας να βρεις τι λένε, βλέποντας ταινίες χωρίς υπότιτλους η διαβάζοντας αγγλικά βιβλία. Ένας άλλος τρόπος είναι να ψάξεις για προηγούμενα θέματα από lower και να τα ακούσεις η να ζητήσεις από την καθηγήτρια/καθηγητή σου να σε βοηθήσει με αυτό.
     αποδεκτή αν σε καλυψα
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #156341 από AlexandrosM στις 01 Μαρτίου 2022, 7:35πμ

AlexandrosM

Εικονίδιο
μέλος από: 24/2/2022
μηνύματα: 2 αποδεκτές 0
Ευχαριστώ πάρα πολύ ρε παιδιά !!! Και οι 2 με καλύψατε!
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #156342 από kapapi04 στις 01 Μαρτίου 2022, 9:55πμ

kapapi04

Εικονίδιο
μέλος από: 1/1/2021
μηνύματα: 45 αποδεκτές 0
Το μόνο που ήξερα είναι ότι το Μίτσιγκαν
Είναι αμερικανική πολιτεία που δεν έχει τσιγγάνους 😁

Όπως καί να έχει καλή επιτυχία σου εύχομαι
προφίλάλλα...˵quote˶
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login