Στείλε λεφτά στο ftou.gr
Συγχαρητήρια, μόλις σε επιλέξαμε για μια μυστική αποστολή. Θα σκουπίζεις την περιοχή λίγο κάτω από το Γούγλη.
Κυριακή, 28 Απριλίου

Τελικά είναι δικαίωμα?

Σελ. 3
Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #43400 από the_loulister στις 30 Σεπτεμβρίου 2007, 2:09πμ

the_loulister

Εικονίδιο
μέλος από: 20/6/2007
μηνύματα: 18 αποδεκτές 0
Είναι δικαίωμα ή όχι τελικά? Καταλήξατε κάπου να ξέρουμε κι εμείς που να σταθούμε?
Πολλά δίκια και η μία και η άλλη πλευρά...
Από την άλλη ποιος έχει το δικαίωμα να με κάνει να νιώθω είδος υπό εξαφάνιση μέσα σε φορμόλη, δινοντάς μου το "δικαίωμα" να καπνίζω μέσα σε γυάλινες κυλινδρικές αίθουσες 2χ2 (οι οποίες ήταν και βιτρίνα στους υπόλοιπους παρεβρισκόμενους σε λόμπυ ξενοδοχείου)? Δηλαδή αν εγώ πάθαινα ψυχολογικά γυρνώντας στην αρρωστημένα αγαπημένη υπανάπτυκτη χωράκλα μας, να ζητούσα αποζημείωση για το ψυχολογικοπολιτισμικό σοκ θα χα δίκιο?
Είναι δικαίωμα ναι! Σεβασμός στην αυτοδιάθεση και την αυτοπροστασία, αν ήθελαν όλοι αυτοί να προστατέψουν ανθρώπινους οργανισμούς και συστήματα υγείας να τα έκοβαν όλα! Μπορούν? όχι φυσικά...Εδώ να χωρίσουν δυο γαιδάρων άχυρα δεν μπορούν(ναι ναι όλοι άχυρα είμαστε) θέλουμε και πρόνοια...

Και μία καθυστερημένη διόρθωση:
"Δεν υπάρχουν παθητικοί καπνιστές...μόνο αντιπαθητικοί αντικαπνιστές"

Και έτσι είναι...εντάξει δε γουστάρετε και σας τη σπάει? πείτε με όμορφο τρόπο στον συνάνθρωπο το πόνο σας και θα σας καταλάβει...αν είναι ζώο εξαδάχτυλος ΝΑΙ βρίστε τον!
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #43570 από royla 23 στις 04 Οκτωβρίου 2007, 10:29μμ

royla 23

Εικονίδιο
μέλος από: 11/9/2007
μηνύματα: 15 αποδεκτές 0
Raspoutin αν είναι έτσι τότε θα έπρεπε να απαγορευτεί και το ποτό, γιατί πίνοντας χαλάει το συκώτι και μπλα μπλα μπλα. Αν όλοι σκεφτόμασταν και σκεφτόντουσαν (πιο παλιά) τις συνέπειες των πράξεων τους τότε θα είχαμε ακόμα τον τρόπο ζωής του Αδάμ και της Εύας, μια που δεν θα είχαν εφευρεθεί ούτε το ρεύμα,ούτε η αποχέτευση κτλ. ΘΑ ΤΟ ΑΝΤΕΧΑΤΕ ΑΥΤΟ?
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #54840 από bigblue στις 08 Οκτωβρίου 2009, 12:55μμ

bigblue

Εικονίδιο
μέλος από: 31/10/2007
μηνύματα: 63 αποδεκτές 0
εχω διαβασει τοσα πολλα για το κοψιμο του καπνισματος που λεω να κοψω... το διαβασμα
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #55020 από Utopikos_Stoxas στις 17 Οκτωβρίου 2009, 12:29πμ

Utopikos_Stoxas

Εικονίδιο
μέλος από: 31/10/2007
μηνύματα: 151 αποδεκτές 0
...συμφωνώ με τη συναγωνίστρια big blue...τέλος το διάβασμα για το κάπνισμα και άλλες ψυχώσεις εξ Αμερικής..και έχω να συμπληρώσω το μεγάλο τσιτάτο του γνωστού φιλοσόφου Κλάιν Φον Μάινερ "Κλάιν μάιν ον δε λάιν και δη ον δε φροντ λάιν"...γιατί έδώ είναι σαλονίκη σε λεεεω..οι καταχρήσεις δεν βλάπτουν σοβαρά την υγεία αλλά μόνο το πάθος για υγεία...
προφίλάλλα...˵quote˶
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login