Στείλε λεφτά στο ftou.gr
Επίδομα διατροφής είναι η συνέπεια του λάθους δύο ανθρώπων, που το πληρώνει μόνο ο ένας.
Παρασκευή, 3 Μαΐου

θέμα μωρό

Σελ. 1
Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #48219 από ghelly στις 09 Απριλίου 2008, 11:15πμ

ghelly

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 9/4/2008
μηνύματα: 6 αποδεκτές 0
Έχω φρικάρει με το θέμα μωρο... αν έχετε παιδί ή επιθυμία για παιδί όπως εγώ πείτε το ιστορικό σας..θα σαλτάρω λέμε!!!!
προφίλάλλα...
Μήνυμα #48220 από little_lady! στις 09 Απριλίου 2008, 11:49πμ

little_lady!

Εικονίδιο
μέλος από: 13/11/2007
μηνύματα: 146 αποδεκτές 0
κοίτα,εγώ δεν έχω παιδί ούτε ακόμα θέλω ν αποκτήσω αφού είμαι 17,αλλά ο μικρότερος αδελφός μου θα κλείσει τα 5 σε λιγο καιρό και ειλικρινά έχω μεγάλη τρέλα με τα μωρά,μεγάλη αδυναμία...αυτό επειδή η μάνα μου και ο πατέρας μου μας έχουν 5(2 κόρες και 3 γιους).Από τα 2 μου χρόνια είμαι μ'ένα μωρό στο χέρι και το χω συνηθίσει...Από 6-7 χρονών πρόσεχα στο σπίτι τον τρίτο μου αδελφό.Καλά,για τον 4ο αδελφό μου(τον τελευταίο) ότι και να λέω θα ναι λίγο...του έχω απίστευτη αδυναμία όπως κι εκείνος σ'εμένα.Δεν μπορείς να φανταστείς τι γίνεται στο σπίτι,αλλά έχουμε συνηθίσει πλέον στη ζωηράδα!!
προφίλάλλα...
Μήνυμα #48249 από ksanthoulla στις 10 Απριλίου 2008, 12:35μμ

ksanthoulla

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 12/8/2007
μηνύματα: 748 αποδεκτές 0
Egw eimai 17,kai elpizw mexri ta 27 na min exw apoktisei..
Vasika 8a i8ela na gio,me galana matakia,alla avto argei akoma..
Prwta apo ola den exw ipomoni ka8olou,kai exw kai xiliades sxedia gia to mellon mou,pou den 8a afisw ena paidi na mou ta stamatisei..
προφίλάλλα...
Μήνυμα #48254 από spirooos στις 10 Απριλίου 2008, 3:41μμ

spirooos

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 4/2/2007
μηνύματα: 364 αποδεκτές 0
Dn mou aresoun ta mwra... Mou spane ta neyra (kai oxi mono)... Eidika otan tsirizoun kai pianoun ta panta kai dyalioun ta panta... Ayta pros to parwn... Otan megalwsw 8elw na kanw enan gio kai 8a prospa8hsw na mhn tou kanw oti kanoun se mena oi dikoi mou...

προφίλάλλα...
Μήνυμα #48255 από anastasia!! LP στις 10 Απριλίου 2008, 4:32μμ

anastasia!! LP

Εικονίδιο
μέλος από: 30/1/2008
μηνύματα: 108 αποδεκτές 0
Εγώ δεν θέλω να κάνω παιδιά....Freedom 4ever...Δεν θέλω να σκέφτομαι την φάση σε νοσοκομεία...Και μετά θα ζεις για το παιδί σου μόνο...Φοβάμαι ακόμη μήπως δεν μπορέσω να το μεγαλώσω όπως θέλω εγώ..!Και τέλος...αν αποφασίσω να κάνω παιδί θέλω να ναι κορίτσι!Κ αυτό γιατί θα την καταλαβαίνω καλύτερα...!Αλλά τώρα,και να κάνω παιδί και να μου βγει αγόρι?Ε...δεν λέει!
προφίλάλλα...
Μήνυμα #48256 από *fatsa* στις 10 Απριλίου 2008, 6:41μμ

*fatsa*

Εικονίδιο
μέλος από: 14/1/2008
μηνύματα: 73 αποδεκτές 0
Γιατι μας ρωτάς ?εισαι εγκυος?τι ωραιαααα..

εγώ αν και 17 λατρεύω τα μωρά..Γι'αυτό αλλωστε θα γίνω και νηπιαγωγός...ασχετο..
τρελαινομαι ποτε θα έρθω στην καταλληλη ηλικια να μεινω εγκυος..να το πώ στον αντρα μου..να χαρουμε να ειμαστε πολυ ευτυχισμένοι να μην μας νοιαζει τιποτα αλλο στον κοσμο...τα μωρα ειναι ευτυχια..δεν ειναι μπελάς οπως λέτε...ειναι η ολοκλήρωση της οικογένειας...δεν ειμαι καμια πουριτανή αλλα πιστεύω οτι αυτος ειναι ο προορισμος μιας γυναικας...να εχει εναν αντρα που την λατρευει και να κανουν πολλα παιδια κ να ειναι για παντα ευτυχισμένοι..
εγω θελω να κανω 4 παιδια...3 αγορια και μια κορουλα...


πες μας τι σου σημβαινει και τα ρωτας αυτα...ισως μπορουμε να βοηθησουμε..
προφίλάλλα...
Μήνυμα #48273 από little_lady! στις 11 Απριλίου 2008, 12:02μμ

little_lady!

Εικονίδιο
μέλος από: 13/11/2007
μηνύματα: 146 αποδεκτές 0
fatsa συμφωνώ απόλυτα σ ότι λες,κι εγώ λατρεύω τα μωρά,αλλά είσαι σίγουρη για το 3 αγόρια κ ένα κορίτσι??επειδή έχω αδέλφια 3 αγόρια σου προτείνω να το ξανασκεφτείς...όχι τπτ άλλο,αλλά θα βαρεθείς να τα βλέπεις να μαλώνουνε και να θέλει ο ένας ότι θέλει ο άλλος...
προφίλάλλα...
Μήνυμα #48348 από MrJean στις 14 Απριλίου 2008, 9:02μμ

MrJean

Εικονίδιο
μέλος από: 9/4/2008
μηνύματα: 10 αποδεκτές 0
anniats , δεν ξέρω κατα πόσο ισχύουν αυτά που λές , αλλα δεν πρεπει να γίνετε , να μεγαλώσεις μονη ενα παιδί είναι πολύ δύσκολο και άσε που χρειάζετε πατέρα και μητέρα , εγώ προσωπικά δεν θα ήθελα να κάνω παιδί πο΄τε στην ζωή μου επέιδή δεν γνωρίζω πως να συμπεριφέρομαι σε ένα παιδί και δεν μπορώ να εχω τέτοια ευθύνη .
προφίλάλλα...
Μήνυμα #48381 από little_lady! στις 17 Απριλίου 2008, 2:30μμ

little_lady!

Εικονίδιο
μέλος από: 13/11/2007
μηνύματα: 146 αποδεκτές 0
Συμφωνώ απόλυτα με anniats!
Τι ωραια,μπράβο!!!Άντε και καλά γενατσούρια!!!!
προφίλάλλα...
Μήνυμα #48384 από HFAISTOS στις 17 Απριλίου 2008, 5:44μμ

HFAISTOS

μέλος από: 17/4/2008
μηνύματα: 1 αποδεκτές 0
Βλέπω πως είμαι αρκετα μεγαλύτερος από τους περισσότερους εδώ μέσα.
Αυτό που θέλω να πώ είναι ότι το να κάνεις παιδια ίσως δεν είναι το σπουδαιότερο πραγμα στην ζωή μας αλλα σίγουρα αξίζει τον κόπο.
Εχω τέσσερα και κατι ξέρω...
προφίλάλλα...
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login