Στείλε λεφτά στο ftou.gr
Σκοτεινό παράδειγμα μαύρου χιούμορ: Οι παίζοντες το πουλάκιν τους, δεν πάνε στον Παράδεισον (αν δεν μου δείξουν ιδιαιτέρως πώς το κάνουν).
Παρασκευή, 19 Απριλίου

ratsismos

Σελ. 1
Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #49950 από elefteria στις 24 Ιουνίου 2008, 12:44πμ

elefteria

Εικονίδιο
μέλος από: 14/6/2008
μηνύματα: 4 αποδεκτές 0
giati uparxei ratsismos;;;oloi oi anthrwpoi isotimoi den einai;;
προφίλάλλα...
Μήνυμα #49956 από spirooos στις 24 Ιουνίου 2008, 3:22πμ

spirooos

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 4/2/2007
μηνύματα: 364 αποδεκτές 0
Einai isotimoi apla merikoi an8rwpoi eiani perissotero isotimoi apo tous allous...
προφίλάλλα...
Μήνυμα #49958 από Arpagmenos στις 24 Ιουνίου 2008, 8:16πμ

Arpagmenos

Εικονίδιο
μέλος από: 19/5/2008
μηνύματα: 155 αποδεκτές 0
μα αυτό είναι το θέμα μια ανώτερη ομάδα θεωρεί κατώτερη μια άλλη ομάδα και δημιουργείται ο ραστισμος
ρατσισμός είναι να θεωρούμε κάποια άλλη ομάδα ανθρώπων ως κατώτερη ή ακόμη και άξια περιφρόνησης λόγω της φυλετικής ή εθνικής τους καταγωγής.
αιτία του ρατσισμού είναι συνήθως ένα μίγμα υπεροψίας και φόβου.δηλαδή από τη μια πλευρά αισθανόμαστε ότι η δική μας φυλή είναι ανώτερη πιο πολιτισμένη κτλ.ενώ από την άλλη αισθανόμαστε ότι η άλλη φυλή με κάποιο τρόπο μας απειλεί το αποτέλεσμα μέσα μας είναι να βλέπουμε μια ολόκληρη ομάδα ανθρώπων με εχθρότητα και προκατάληψη.
προφίλάλλα...
Μήνυμα #49959 από Bluejack στις 24 Ιουνίου 2008, 9:56πμ

Bluejack

Εικονίδιο
μέλος από: 28/12/2007
μηνύματα: 713 αποδεκτές 0
Ο ρατσισμός για μένα είναι ότι χειρότερο υπάρχει,
όλοι μας έχουμε φερθεί ρατσιστικά
ρατσισμός υπάρχει σε διάφορα θέματα,όπως :
  • Στην φυλή
  • Στην εξωτερικη εμφάνιση
  • Στο επάγγελμα
  • Στην υλικία
και σε πολλά άλλα..

Σίγουρα φταίει η κοινωνία στην οποία μεγαλώνουμε,
Σίγουρα φταίει το οικογενειακό περιβάλλον που μεγαλώνουμε.
οι παρέες μας,τα ΜΜΕ,
Δεν μπορούμε να καταλάβουμε ότι όλοι στον κόσμο ήμαστε ίδιοι ? Και στο κάτω κάτω ας καταλάβουμε ότι σε 100 χρόνια δεν θα έχουμε ούτε μια διαφορά..
προφίλάλλα...
Μήνυμα #49960 από Arpagmenos στις 24 Ιουνίου 2008, 10:08πμ

Arpagmenos

Εικονίδιο
μέλος από: 19/5/2008
μηνύματα: 155 αποδεκτές 0
τι εννοείς δεν θα έχουμε ούτε μια διαφορα...τώρα και για πάντα ο κάθε άνθρωπος είναι ένας διαφορετικός οργανισμός όπως και ο κάθε πολιτισμός έχει τα δικά του πιστεύω όπως για παράδειγμα η θρησκεία.και αυτό δεν θα αλλάξει ποτε.
προφίλάλλα...
Μήνυμα #49965 από anastasia!! LP στις 24 Ιουνίου 2008, 5:16μμ

anastasia!! LP

Εικονίδιο
μέλος από: 30/1/2008
μηνύματα: 108 αποδεκτές 0
Κάθε άνθρωπος είναι διαφορετικός, με τον έναν ή τον άλλον τρόπο...Παρ'όλα ταύτα,πάντα έχουμε κάποια κοινά χαρακτηριστικά!!Αυτά όμως τα χαρακτηριστικά που είναι διαφορετικά μας δίνουν τη μοναδικότητα μας...Ε..σε πολλούς αυτό δεν αρέσει. + σ'αυτό δεν πιστεύω πως φταίμε μόνο εμείς...Απλά έτσι μας έχουνε μάθει!
Τελικά δεν ξέρω αν είμαι ή όχι ρατσίστρια..πάντως είμαι σίγουρα κατά των ρατσιστών..Σκεφτήται λίγο πώς νιώθουν οι άνθρωποι που κατακρίνουμε για λόγους με μηδαμινή αξία..Ή μάλλον ας μπούμε για λίγο στη θέση τους...Δεν τους αξίζει αυτό!Αν θέλουμε ισότητα ας τα ξεχάσουμε αυτά...
προφίλάλλα...
Μήνυμα #49966 από Bluejack στις 24 Ιουνίου 2008, 5:23μμ

Bluejack

Εικονίδιο
μέλος από: 28/12/2007
μηνύματα: 713 αποδεκτές 0
Έγραψε:(Arpagmenos@24 Ιουνίου 2008)
τι εννοείς δεν θα έχουμε ούτε μια διαφορα...τώρα και για πάντα ο κάθε άνθρωπος είναι ένας διαφορετικός οργανισμός όπως και ο κάθε πολιτισμός έχει τα δικά του πιστεύω όπως για παράδειγμα η θρησκεία.και αυτό δεν θα αλλάξει ποτε.

Ναι,δεν είπα το αντίθετο
αλλα άνθρωπος είμαι εγώ ο κοντός,μαύρος,αγράμματος,βουδιστής και άνθρωπος είσαι και εσύ ο
ψηλός,λευκός,μορφωμένος χριστιαννός

Για τον ρατσισμό μιλάμε,που όλοι έχουμε μάθει να ξεχωρίζουμε τους ανθρώπους με λάθος πρότυπα
Γιατί ?
προφίλάλλα...
Μήνυμα #49968 από death στις 24 Ιουνίου 2008, 6:12μμ

death

Εικονίδιο
μέλος από: 21/4/2007
μηνύματα: 289 αποδεκτές 0
η διαφορετικοτητα του καθενα μας ειναι αυτο που μας καθηστα ιδιους. οι ρατσιστες ειναι κακοι ανθρωποι.... (χωρις να παρεξηγηθει κανεις )
προφίλάλλα...
Μήνυμα #49970 από Antre στις 24 Ιουνίου 2008, 6:15μμ

Antre

μέλος από: 28/4/2007
μηνύματα: 566 αποδεκτές 0
Στα λόγια όλοι καλοί είμαστε...

Όλοι μας είμαστε θύματα κάποιου είδους προκατάληψης... είτε το λένε σεξισμό (προς αντίθετο φύλο), είτε ρατσισμός (προς άλλες φυλές - ράτσες), είτε θέσεως εργασίας κλπ . Το να λέμε φαμφαριές "εγώ είμαι ενάντια στο ρατσισμό" κλπ είναι το λιγότερο αστείες.

Ακόμη και εσείς είστε προκατειλημμένοι ενάντια στους.. βαπτισθέντες "ρατσιστές". Τα πάντα ρει φίλοι μου, ότι έχετε να το κάνετε σε πράξη και όχι σε λόγια.
προφίλάλλα...
Μήνυμα #49973 από Bluejack στις 24 Ιουνίου 2008, 8:14μμ

Bluejack

Εικονίδιο
μέλος από: 28/12/2007
μηνύματα: 713 αποδεκτές 0
Συμφωνώ Antre..
Και εγώ πολλές φορές φαίρομαι ρατσιστικά
ακόμα και προς τους λεγόμενους "ρατσιστές"
προφίλάλλα...
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login