Στείλε λεφτά στο ftou.gr
Όσο οι νόμοι των μαθηματικών ανταποκρίνονται στην πραγματικότητα, δεν είναι σαφείς, και όσο σαφείς είναι, δεν ανταποκρίνονται στην πραγματικότητα.
Δευτέρα, 29 Απριλίου

*Ηταν ~!Aστρικη προβολη!~ ???*

Σελ. 1
Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #54564 από Doctoras στις 26 Σεπτεμβρίου 2009, 8:55μμ

Doctoras

μέλος από: 31/8/2009
μηνύματα: 1978 αποδεκτές 0
Λοιπον παιδια μπορει σε μερικους να φανει υπερβολικο σε αλους απιθανο αλλα ακουστε και πειτε μου την γνωμη σας.
Λοιπον ολλα αρχισαν ενα βραδυ σαν ολλα τα αλλα .Ξαπλωσα δεν νυσταζα πολυ ηταν και περιοδος εξετασεων και ειχα και ανχος.Ξαπλωσα και κοιταγα το ταβανι.Ειχα βαλει και μουσικουλα να παιζει να χαλαροσω λιγακι .Ξαφνικα ενιωσα το σωμαμου σαν να κρυωνει και να υδρονει ταυτοχρονα και δεν μπορουσα να κουνηθω κατι σαν τον φαινομενο (ΜΟΡΑ)που το θεωρο βλακεια.Μην τα πολυλογο ειχα εσθηση το τη γινοταν στο χωρο μεχρι και την μουσικη ακουγα και προσπαθουσα να φωναξω αλλα ματεα ηταν σαν να με ειχαν βαλει mute.Καποια στιγμη επεσα απο το κρεβατι και συνιλθα. Αυτο μου συνεβει και παλιοτερα αλλα οχι και ετσι. Πως εξηγειτε ρε παιδες αυτο (παρακαλω οχι υπερφισικα φαντασματα κτλ γιατι δεν τα πιστεβω)

Επισης αμα καποιος εχει αναλογη εμπιρια παρακαλω ας την μοιραστει μαζι μου!
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #54566 από xMeri στις 27 Σεπτεμβρίου 2009, 12:22πμ

xMeri

μέλος από: 27/8/2009
μηνύματα: 10 αποδεκτές 0
ε αμα δεν ξερεις εσυ που εισαι και ο Dr, πως να γνωριζουμε εμεις? :P


προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #54567 από Doctoras στις 27 Σεπτεμβρίου 2009, 12:34πμ

Doctoras

μέλος από: 31/8/2009
μηνύματα: 1978 αποδεκτές 0
E!! ενταξι ειμε μικρος Doctoras και ακομα μαθενω μην με κοροιδεβεις !!!
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #54601 από Epalioths στις 29 Σεπτεμβρίου 2009, 3:13μμ

Epalioths

μέλος από: 18/9/2009
μηνύματα: 12 αποδεκτές 0
Η μόρα δεν είναι τίποτα άλλο από εγκεφαλική δυσλειτουργία που συμβαίνει συνήθως όταν ξυπνάμε απότομα! Ο εγκέφαλος δεν στέλνει τα σωστά 'μηνύματα' και νομίζουμε ότι δεν μπορούμε να μιλήσουμε ή να κουνηθούμε. Δεν είναι τυχαίο ότι η μόρα 'εμφανίζεται' συνήθως στα χωριά!!!!! Δηλαδή εκεί που το τόσο το κάνουν τόσο !!!! Έχουν αναφερθεί και περιπτώσεις μόρας κατά την οποία εμφανίστηκε κάποιο ζώο ή κάποια κοπέλα!!! Όπως και να έχει η μόρα είναι άλλος ένας μύθος!!!!
προφίλάλλα...˵quote˶
4
Μήνυμα #54602 από Bluejack στις 29 Σεπτεμβρίου 2009, 5:34μμ

Bluejack

Εικονίδιο
μέλος από: 28/12/2007
μηνύματα: 713 αποδεκτές 0

Αποδεκτή απάντηση

Μπορεί πολύ απλά με την χαλάρωση αυτή να πέφτει το μυαλλό σου μια κατάσταση που την λένε alfa. (στο άλφα επίπεδο)
Δηλαδή σε μια κατάσταση ανάμεσα στα όρια του ύπνου και του ξύπνιου και τότε γίνονται διάφορα παράξενα πράγματα.
Είναι ένα τεράστιο θέμα που είχα ασχοληθεί αλλά βαριέμαι να γράφω
Μπορείς να ψάξεις στο ίντερνετ άμα σε ενδιαφέρει
πχ εδώ
η και εδώ
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #54603 από Bluejack στις 29 Σεπτεμβρίου 2009, 5:41μμ

Bluejack

Εικονίδιο
μέλος από: 28/12/2007
μηνύματα: 713 αποδεκτές 0
Έγραψε:(Epalioths@29 Σεπτεμβρίου 2009)
Η μόρα δεν είναι τίποτα άλλο από εγκεφαλική δυσλειτουργία που συμβαίνει συνήθως όταν ξυπνάμε απότομα! Ο εγκέφαλος δεν στέλνει τα σωστά 'μηνύματα' και νομίζουμε ότι δεν μπορούμε να μιλήσουμε ή να κουνηθούμε. Δεν είναι τυχαίο ότι η μόρα 'εμφανίζεται' συνήθως στα χωριά!!!!! Δηλαδή εκεί που το τόσο το κάνουν τόσο !!!! Έχουν αναφερθεί και περιπτώσεις μόρας κατά την οποία εμφανίστηκε κάποιο ζώο ή κάποια κοπέλα!!! Όπως και να έχει η μόρα είναι άλλος ένας μύθος!!!!

το κείμενο σου μοιάζει λίγο με αυτό! αλλά συμφωνώ και σε αυτό..
και μια που το θυμήθηκα πριν κάτι χρόνια είχα πάθει κάτι παρόμοιο..
Είχα ξυπνήσει το πρωί και για κάποιο λόγο ήμουν σαν παράλυτος,
δηλαδή μια μεγάλη αδυναμία που δεν μπορούσα καν να σηκωθώ απο το κρεβάτι.Κράτησε κανα μισάωρο και όλα οκ..
Μια φορά το είχα πάθει και ήταν αρκετά τρομακτικό..
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #77677 από Doctoras στις 24 Μαΐου 2011, 8:53μμ

Doctoras

μέλος από: 31/8/2009
μηνύματα: 1978 αποδεκτές 0
Με αφορμη ενα post αποφασισα να ξεθαψω αυτο εδω θετοντας κατι αλλα ερωτημα.Πιστευεται στην αστρικη προβολη?Σας εχει συμβει?Και αν οντος περνας στον χωρο των πνευματων τι θα επρεπε δηλαδι να δεις?Υπαρχει κυνδυνος η παπα....ιες?
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #77681 από Christ στις 24 Μαΐου 2011, 9:04μμ

Christ

Εικονίδιο
μέλος από: 28/3/2011
μηνύματα: 106 αποδεκτές 0
φιλε δοκτορα αυτος ο τυπος που εχεις βαλει να χειροκροταει με ψιλοτρομαζει ,με διαβολο μοιαζει !! Πλακα κανω XD τωρα σε αυτο που ρωτησες. Γενικα δεν πολυπιστευω σε φαντασματα κλπ αλλα συχνα ακουω διαφορες ιστοριες μερικων που με πειθουν οτι υπαρχουν.Εμενα το μονο που μου εχει τυχει ειναι να εχω ξυπνησει μα να μην μπορω να ανοιξω τα ματια μου να κουνηθω και να φωναξω για βοηθεια.πραγματικα φοβηθηκα νομιζα οτι ενα φαντασμα με ειχε παραλυσει οσο γελοιο και να ακουγεται.Μετα που το σκεφτομουν ειχα πεθανει στα γελια εγω και ο ξαδερφος μου.ΑΑ ξεχασα να αναφερω πως αφου καταφερα να κουνηθω ενιωθα ενεργεια μεσα μου και ημουν ταραγμενος να να ηπια red bull.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #77682 από Christ στις 24 Μαΐου 2011, 9:10μμ

Christ

Εικονίδιο
μέλος από: 28/3/2011
μηνύματα: 106 αποδεκτές 0
εψαξα λιγο στο γοογλε και βρηκα αυτο δεν ξερω αν το ειδες ηδη.

Τσεκαρε www.skepdic.gr/entries/Alpha/astrikiprov.htm
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #77683 από Doctoras στις 24 Μαΐου 2011, 9:11μμ

Doctoras

μέλος από: 31/8/2009
μηνύματα: 1978 αποδεκτές 0
Έγραψε:(Christ@24 Μαΐου 2011)
φιλε δοκτορα αυτος ο τυπος που εχεις βαλει να χειροκροταει με ψιλοτρομαζει ,με διαβολο μοιαζει!!!

(O Heath Ledger στην ταινια Βatman The Dark Knight.Πληροφοριακα να σου πω οτι ειναι νεκρος τωρα οποτε ποιος ξερει μπορει να ειναι το φαντασμα του αυτο που σε τρομαξε...)Σε ευχαριστω για το ενδιαφερον θα το κοιταξω αμεσος!
προφίλάλλα...˵quote˶
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login