Στείλε λεφτά στο ftou.gr
Μόνο ένα πράγμα είναι χειρότερο από το να σε κουτσομπολεύουν: Το να μη σε κουτσομπολεύουν.
Πέμπτη, 28 Μαρτίου

ΣΟΣ-πανελλαδικες

Σελ. 1
Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #66501 από confused στις 21 Σεπτεμβρίου 2010, 9:44μμ

confused

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 12/9/2010
μηνύματα: 243 αποδεκτές 0
παιδια,εχω πολυ αγχος .μεχρι που εκλαψα...ειμαι τριτη λυκειου και δεν ξερω τι να διαλεξω.θελω να παω σμυ,αλλα ειμαι θεωρητικη κατευθυνση και πρεπει να δωσω μαθηματικα γενικης παιδειας.με τα μαθηματικα γενικα δεν εχω καλες σχεσεις και δεν εχω κανει φροντιστηριο και τετοια ποτε μου για να δω αν μπορω να τα καταφερω με λιγη βοηθεια...με εντατικα ιδιαιτερα και διαβασμα θα καταφερω να γραψω κανεναν αξιοπρεπη βαθμο?κανενα 15 ας πουμε?τοσο δυσκολα ειναι πια της γενικης κατευθυνσης??εχω αγχωθει και δεν ξερω τι να κανω,οποιος γνωριζει οτιδηποτε παρακαλω να πει γνωμη γιατι καιγομαι...!
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #66503 από Epipoleos στις 21 Σεπτεμβρίου 2010, 10:05μμ

Epipoleos

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 25/8/2010
μηνύματα: 110 αποδεκτές 0
Και εγω φετος ξεκιναω την γαμωχροια!
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #66506 από VeTeRaNoS στις 21 Σεπτεμβρίου 2010, 10:19μμ

VeTeRaNoS

Εικονίδιο
μέλος από: 8/11/2009
μηνύματα: 813 αποδεκτές 0
Έχεις 8 μήνες μπροστά σου.Αν ξεκινήσεις ιδιαιτερα και διαβάσεις παρά μα παρά πολύ δεν έχεις να φοβάσαι τίποτα.Θέλω να σου πω,είναι στο χέρι σου ακόμα.Απλά πρέπει να το πάρεις απόφαση.

Και προς Θεού η πανελλήνιες δεν είναι το τέλος του κόσμου!
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #66508 από confused στις 21 Σεπτεμβρίου 2010, 10:40μμ

confused

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 12/9/2010
μηνύματα: 243 αποδεκτές 0
απλα δεν εχω ασχοληθει πολυ με τα μαθηματικα γι'αυτο φοβαμαι...ασ πουμε καμια εξισωση ξερω να λυνω και αυτο γιατι τη χρονια που τα μαθαιναμε πρωτη φορα συμπαθουσα το καθηγητη...ειμαι προθυμη να ριξω πολυ διαβασμα,εχω κανει και μαθηματα το καλοκαιρι λατινικων,οποτε απο εκει ειμαι λιγο πιο χαλαρη και μπορω να αφιερωσω περισσοτερο χρονο...και η ξαδερφη μου που μου κανει τα φιλολογικα μου λεει οτι δεν χαθηκε ο κοσμος,ξαναδινω αν δεν περασω εκει που θελω γιατι με μια χρονια δεν χανω τιποτα,κρινεται η ζωη μου...οποτε λετε να το τολμησω???
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #66541 από confused στις 22 Σεπτεμβρίου 2010, 5:14μμ

confused

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 12/9/2010
μηνύματα: 243 αποδεκτές 0
λοιπον,ολοι μου λενε να ξεκινησω μαθηματα στα μαθηματικα μεχρι τα χριστουγεννα και αν δω οτι δεν τα καταφερνω...τοτε δηλωνω βιολογια...εγω λεω να το τολμησω,γιατι αν δεν ρισκαρεις δεν μαθαινεις...σωστα?αλλα αν δεν περασω με την πρωτη,και ξαναδωσω,ειναι ντροπη?θα εχω χαραμισει ενα χρονο απο τη ζωη μου αδικα?η θα ειναι ενας χρονος χαμμενος και μετα θα ερθει κατι καλυτερο?ειμαι αποφασισμενη να ριξω το διαβασμα της ζωης μου αλλα με φοβιζει η πιθανοτητα να μην γραψω καλα στα μαθηματικα επειδη δεν εχω κανει κανενα μαθημα για να τα κατανοησω στις προηγουμενες ταξεις και δεν ξερω αν θα ειναι αρκετα τα φετινα...και επισης,λετε να βρω καθηγητη που να ειναι διατεθειμενος κ με υπομονη για να μου μαθει ολα αυτα και να καλυψω τα κενα?(που ειναι πολλα)
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #66545 από VeTeRaNoS στις 22 Σεπτεμβρίου 2010, 6:33μμ

VeTeRaNoS

Εικονίδιο
μέλος από: 8/11/2009
μηνύματα: 813 αποδεκτές 0
Κοίτα όπως θα ξέρεις και εσύ τα μαθηματικά είναι ένα μάθημα το οποιο πρέπει να το παρακολουθείς από της προηγούμενες χρονιες.Όμως τα πράγματα που πρέπει να ξέρεις από πριν είναι σχετικά λίγα.Αυτά που θα δόσεις στις πανελλήνιες είναι αυτό το βιβλίο που κρατάς φέτος.Και σου είπα,αν διαβάσεις όπως λες,δεν έχεις να φοβάσαι τίποτα.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #66549 από Katerina στις 23 Σεπτεμβρίου 2010, 2:21μμ

Katerina

μέλος από: 25/5/2007
μηνύματα: 36 αποδεκτές 0
Ναι, μπορείς να επιλέξεις τα Μαθηματικά Γ.Π. για να τα δώσεις και ναι μπορείς να τα καταφέρεις. Δεν έχεις να κάνεις τίποτα άλλο εκτός του να Διαβάσεις. Πρόσφατα έδωσα και ειλικρινά σου λέω ότι η ύλη είναι μικρή και εύκολη. Οπότε μπορείς κι εσύ να τα καταφέρεις όπως πολλοί άλλοι. :)
Συμβουλή μου, αφού έχεις όρεξη για διάβασμα απομακρύνσου από τον υπολογιστή.
Μη παραβλέψεις τα μαθήματα της κατεύθυνσης σου για χάρη των μαθηματικών, μεγαλύτερο κακό θα κάνεις.
Σε καμία περίπτωση δεν θέλω να σε φρικάρω, όλοι μπορούν να γράψουν καλά στις πανελλαδικες εξετασεις, το Μονο που εχεις να κανεις ειναι να Διαβάζεις και να δώσεις το καλύτερο του εαυτού σου. Μια χρονιά είναι. Καλή δύναμη και μη το βάλεις κάτω.

ΥΓ: και κλάματα θα έρθουν και στιγμές που ισως πεις δεν θα τα καταφέρω.. αλλά θα δεις, όλα θα πάνε καλά αρκεί να διαβάζεις και να είσαι συγκεντρωμένη!
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #66550 από confused στις 23 Σεπτεμβρίου 2010, 4:51μμ

confused

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 12/9/2010
μηνύματα: 243 αποδεκτές 0
σας ευχαριστω παιδια,ηδη νιωθω καλυτερα...!
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #66568 από drogbach στις 24 Σεπτεμβρίου 2010, 7:38πμ

drogbach

Εικονίδιο
μέλος από: 21/8/2010
μηνύματα: 163 αποδεκτές 0
confused επειδη εγω ειμαι φετος 5 πεδιο και εχω τα μαθηματικα γενικης και επειδη εχω προχωρησει λογω φροντιστηριου μπορω ηδη να σου πω πως αν ξεκινησεις ιδιαιτερα σε ενα μηνα απο τωρα το 15 που ειπες θα το θεωρεις αποτυχια...Δεν θελει ιδιατερο διαβασμα αλλα θελει πρακτικη...Θα καταλαβεις και μονη σου πως ακολουθεις μια συγκεκριμενη μεθοδολογια σε καθε ασκηση..ΜΑ ΣΕ ΚΑΘΕ ΑΣΚΗΣΗ!!!Τωρα για το κεφαλαιο της στατιστικης δεν εχω φτασει ακομα για να σου πω επιπεδο δυσκολιας παντως και παλι ακουω οτι ειναι ευκολο...Και οι γνωσεις που θα σου χρειαστουνε ειναι ταυτοτητες και κανονες παραγωγισης της 3ης γυμνασιου και οι τριγωνομετρικοι αριθμοι και κανονες της πρωτης,δευτερας λυκειου...(Δεν ειναι πανω απο 1-1.30 ωρα για να τα μαθεις..)Αυτα...

Υ.Γ Σ.Μ.Υ ειπες???Ωραια..Θα σε δω του χρονου στην σχολη!!!
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #66570 από confused στις 24 Σεπτεμβρίου 2010, 2:23μμ

confused

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 12/9/2010
μηνύματα: 243 αποδεκτές 0
drogbach ολοι μου λενε οτι μπορω να τα καταφερω,μεχρι να βγει ο μηνας θα εχω βρει καθηγητη και θα εχω ξεκινησει ηδη εντατικα μαθηματα για να καλυψω τα κενα κ ας ελπισω να κρατησουν το οριο στο υψος και να γραψω καλα γιατι μου αρεσει πολυ η σχολη!!!και ναι,μακαρι να τα πουμε στη σχολη,χαχα
προφίλάλλα...˵quote˶
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login