Στείλε λεφτά στο ftou.gr
Φτύσε καλλιτεχνικά
Το έγκλημα δεν αποδίδει, έχει όμως καλό ωράριο.
Τετάρτη, 1 Μαΐου

Μαθηματικά και μετά Βιολογία?

Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #77642 από Mother Of Light στις 24 Μαΐου 2011, 4:54μμ

Mother Of Light

Εικονίδιο
μέλος από: 3/1/2010
μηνύματα: 74 αποδεκτές 0
Ξέρετε μήπως αν σπουδάζοντας μαθηματικά μπορώ να κάνω μεταπτυχιακό σχετικό με εφαρμογές των μαθηματικών στη βιολογία ή΄αν υπάρχει κάποιο επάγγελμα που να συνδυάζει μαθηματικά με βιολογία?
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #78399 από toros locos στις 01 Ιουνίου 2011, 3:55μμ

toros locos

banned
μέλος από: 11/2/2010
μηνύματα: 74 αποδεκτές 0
Πο ρε φιλες δυσκολα μας βαζεις.. Τι δουλεια θες να κανεις στο μελλον?

Φακελάκι μοδετέιτορ: Σου έχουν γίνει επανειλημμένα παρατηρήσεις για μηνύματα που δε βοηθούν και γίνονται μόνο για να γίνονται. Γι' αυτό το λόγο, και δευτερευόντως για το σπαστικό του χατακτήρα σου που διαφαίνεται αβίαστα από αυτά που γράφεις, είσαι banned.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #78880 από koftoraFTOU στις 07 Ιουνίου 2011, 6:38μμ

koftoraFTOU

μέλος από: 12/12/2010
μηνύματα: 30 αποδεκτές 0
Ο μεγάλος μου αδερφός ασχολείται με τη βιοστατιστική, κάνοντας μεταπτυχιακό και αργότερα διδακτορικό. Ωστόσο προπτυχιακά σπούδασε βιολογία και όχι Μαθηματικά, οπότε δε γνωρίζω αν είναι εφικτό αυτό που ζητάς εσύ.

Ξόδεψε ένα πρωινό για να πας στη γραμματεία του Μεταπτυχιακού Προγράμματος που θα σ'ενδιέφερε ώστε να κατατοπιστείς. Αν δεν έχεις βρει κάτι συγκεκριμένο, ζήτα πληροφορίες από τη γραμματεία της σχολής σου, ίσως σου φανεί χρήσιμη!
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #79029 από Mother Of Light στις 09 Ιουνίου 2011, 11:32πμ

Mother Of Light

Εικονίδιο
μέλος από: 3/1/2010
μηνύματα: 74 αποδεκτές 0
Ακόμα δεν έχω πάει σε σχολή.Γι' αυτό ρωτάω...Μ' αρέσουν πολύ τα μαθηματικά και η βιολογία και θα ήθελα πολύ να τα συνδυάσω στο μελλοντικό μου επάγγελμα.Απλώς φοβάμαι ότι δε βγάζω τα μόρια για βιολογικό...
Τη βιοστατιστική την είχα σκεφτεί κι εγώ.Απλώς ο βιολόγος μου ανέφερε ότι τα μαθηματικά σχετίζονται και πέρα απ' τη στατιστική με τη βιολογία.Άλλες ιδέες?
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #79459 από koftoraFTOU στις 14 Ιουνίου 2011, 2:02πμ

koftoraFTOU

μέλος από: 12/12/2010
μηνύματα: 30 αποδεκτές 0
Γιατί δε ρωτάς τον βιολόγο σου να σου πει περισσότερες λεπτομέρειες για το πώς σχετίζονται και το πού μπορείς να το σπουδάσεις;
προφίλάλλα...˵quote˶
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login