Στείλε λεφτά στο ftou.gr
Όταν αντιγράφεις κάποιον λέγεται κλοπή πνευματικής ιδιοκτησίας. Όταν αντιγράφεις πολλούς μαζί λέγεται έρευνα.
Σάββατο, 18 Μαΐου

Τι γνώμη έχετε για το ελληνικό hip-hop???

Σελ. 2
Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #78383 από Sped στις 01 Ιουνίου 2011, 1:19μμ

Sped

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 26/5/2011
μηνύματα: 60 αποδεκτές 0
Τον Μαρτιο εβγαλα ενα cd hiphop (δεν κυκλοφορει online) και μετα απο αρκετα χρονια στον χωρο εχω να πω το εξης: To 95% των ''ραπερς'' ειναι δηθεν. Ετυχε και γνωρισα πολλους ''καταξιωμενους'' hiphopαδες του χωρου με πολλους φανς κλπ και καποιους τους αναφερατε κιολας στα ποστς σας. Οι περισσοτεροι απο αυτους ειναι δηθεν και κομπλεξικοι, ψωναρες και η μυτη τους φτανει πιο πανω απο τα συννεφα. Αρκετοι low profile mcs μου φερθηκαν σαν γκομενιτσες αλλα μεσα απο ολα αυτα εκτιμησα ατομα που παλια τα ειχα για φτυσιμο. Προσεχετε τι ακουτε και ποιους ακουτε...
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #78388 από AggelosTuDromu στις 01 Ιουνίου 2011, 2:40μμ

AggelosTuDromu

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 9/7/2010
μηνύματα: 622 αποδεκτές 0
το χιπ χοπ στην ελλαδα εχει πεσει πολυ...κατι μηδενιστες χαρμανης κτλπ αυτα που κραζανε τωρα τα κανουνε...υπαρχουν βεβαια λιγοι πολυ λιγοι αληθνοι
τωρα καποιοι ακουν χιπ χοπ απο ''μαγκια'' επειδη τωρα ειναι μοδα οπως ειπε και ο 12τος εγινε μοδα η λεξη αλανη κ η λεξη εκπροσοπω
εχω κατι γνωστους που λενε ακουω ΖΝ yo yo κ πιπες αυτοι ειναι για σφαλιαρες
κ το χοιροτερο ταυτιζοντε με αυτα που λενε στα τραγουδια και δημιρογουν μια δικια τους ψευτηκη ζωη και λενε οτι εκαναν το ενα εκαναν το αλλο και ζουν αυτην την ψευτηκη ζωη ενω στην πραγματικοτια δεν εχουν κανει τιποτα...για μενα αυτοι δεν πρεπει να ακουν καν χιπ χοπ
για μενα χιπ χοπ ειναι τροπος ζωης δεν ειναι απλα μια μοδα αλλοι θα ασχοληθουν με γκραφφιτι αλλοι θα γραφουν στοιχος κτλπ...για μενα MC's που αξηζουν ειναι
Αγγελος του δρομου
12τος
Ρ.Φ
Εξοκοσμηκος
& κ οι Στιχοιμα
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #78428 από faidra:) στις 01 Ιουνίου 2011, 9:35μμ

faidra:)

Εικονίδιο
μέλος από: 14/5/2011
μηνύματα: 113 αποδεκτές 0
Υπάρχουν πολύ καλά underground συγκροτήματα που κατ΄πα τη γνώμη μου αξίζουν πολύ!και διατηρούν τον "diy" χαρακτήρα τους.Σου προτίνω:
Ψυχόδραμα 07
Productive
wordz outspoken
ορθολογιστές
ffc
κύκνειο άσμα
Βαβυλώνα
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #78455 από dimitris1997 στις 02 Ιουνίου 2011, 12:09πμ

dimitris1997

banned
μέλος από: 7/5/2011
μηνύματα: 270 αποδεκτές 0
@faidra:)
αυτά τα ακούω είδη
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #78942 από Darkwin στις 08 Ιουνίου 2011, 7:29πμ

Darkwin

banned
μέλος από: 7/6/2011
μηνύματα: 786 αποδεκτές 0
Κοίτα το ελλήνικο hip-hop δεν ειναι καν hip hop γιατι συνεχεια κανουμε battle και βριζουν και διαφορα αλλα ο μόνος καλος στην ελλαδα ειναι ο 12ος πιθηκος(η γνωμ μου)εγω ακουει ξενο χιπ χοπ ακουστε και εσεις
2pac Biggie Proof D12 Eazy-e --->ακουστε τους εχουν παιθανει αλλα εξιζει να τους ακουσετε αυτοι ειναι οι καλυτεροι hip hop τραγουδιστες
μαζι με τον Eminem Dre Jayz
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #78951 από dockstreet33 στις 08 Ιουνίου 2011, 10:06πμ

dockstreet33

Εικονίδιο
μέλος από: 8/6/2011
μηνύματα: 19 αποδεκτές 0
Φίλε μου για μένα το χιπχοπ είναι απλά η ζωή μου..δεν μπορώ χωρις αυτό και πιστεύω πως γενικά όλη η κουλτούρα εινε κ@υλα
προφίλάλλα...˵quote˶
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login