Στείλε λεφτά στο ftou.gr
Φτύσε καλλιτεχνικά
Εκδικήσου. Ζήσε τόσο ώστε να γίνεις μπελάς στα παιδιά σου.
Παρασκευή, 26 Απριλίου

κικ μποξ

Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #120246 από τραγικός στις 13 Μαΐου 2013, 8:57μμ

τραγικός

Εικονίδιο
μέλος από: 26/3/2013
μηνύματα: 76 αποδεκτές 0
Γεια σας μέλη του φτου,θα ηθελα να σας κάνω κάποιες ερωτήσεις σχετικά με το μποξ.Λοιπόω επειδή θέλω να κάνω καλό σώμα σκέφτομαι να πάω μποξ αλλα δεν ξέρω με το μποξ φτιάχνεις καλό σώμα;;
Σας παρακαλώ να μου πει κάποιος που ξέρει.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #120254 από Jken στις 14 Μαΐου 2013, 1:38πμ

Jken

Εικονίδιο
μέλος από: 14/4/2010
μηνύματα: 226 αποδεκτές 0
Αν θες να ξεκινήσεις κάποια πολεμική τέχνη για να χτίσεις καλό σώμα καλύτερα να γραφτείς γυμναστήριο και να αρχίσεις εντατικά να γυμνάζεσαι.

Οι περισσότερες πολεμικές τέχνες σκληραγωγούν το σώμα (κυρίως τα άκρα, χέρια πόδια) αλλά μόνο αν αφοσιωθείς, το μάθημα δεν είναι αρκετό θέλει και προπόνηση σπίτι, εκεί που θέλω να καταλήξω είναι στο ό,τι μια πολεμική τέχνη σου προσφέρει την απαραίτητη γυμνάστικη, συγχρώνος όμως και την γνώση της τέχνης, άμα δεν έχεις σκοπό να μάθεις από αυτό, το μόνο που θα καταφέρεις είναι να βαρεθείς και να το παρατήσεις αργά η γρήγορα.

Ότι σου λέω στο λέω βάση δικιάς μου προσωπικής εμπειρίας, ήθελα να φτιάξω ένα δυνατο και καλό σώμα, ξεκήνησα γυμναστήριο αλλά δεν μου ήταν αρκετό, ήθελα να μάθω κιόλας, έτσι πηγα και ξεκίνησα Shotokan Karate, ήταν κάτι που με γέμιζε καi ακόμα το κάνει.
Όπως και το αντίθετο φυσικά, έρχοντε πολλοί δίχως να έχουν σκοπό να μάθουν και στο τέλος καταλήγουν στο γυμναστηριο να κάνουν βάροι.

Ελπίζω να σε βοήθησα!!!
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #120397 από paranoikos στις 20 Μαΐου 2013, 6:16μμ

paranoikos

Εικονίδιο
μέλος από: 6/8/2012
μηνύματα: 206 αποδεκτές 0
Κοιτα φιλε , εξαρτατε η πολεμικη τεχνη, αμα πας πχ Taek Vo DO θα κανεις δυνατα ποδια και γενικα θα γυμναστεις αλλα οχι τοσο σοτν κορμο και τα χερια οσο στα ποδια!! μια ολοκληρωμενη πολεμικη τεχνη ειναι το Muai Thai , Karatedo , Judo εγω κανω Karatedo ειναι μια παραλαγη του καρατε που περιλαμβανει Muai Thai , Judo , Box ,Karate με λιγα λογια τα εχει ολα σε ενα... κανω απο 1 δημοτικου δηλαδη τωρα ειμαι στα 11 χρονια και μπορω να σου πω οτι εχω κοιλιακους δυνατα χερια, γρηγοραδα και εχω μαθει να ελεγχο παλμους κτλ, αλλα ειναι 11 χρονια... αμα θες ποιο αμεσα και ποιο εμφανη να στο πω και αλλιως αποτελεσματα θα πας γυμναστηριο , η πολεμικη τεχνη θα αργησει να αποδοσει οπτικα αποτελεσματα... αλλα εχει και τα υπερ της 1)μαθαινεις την αυτοαμυνα και εισαι σε θεση να αντιμετωπισεις το ΟΠΟΙΟΝΔΗΠΟΤΕ 2) με εναν καλο δασκαλο μαθαινεις την φιλοσοφια και γενικα κανεις μια προσωπικη αναζητηση . Για μενα αν δεν θες απλα να φεναισε αλλα και να εισαι δυνατος πρεπει να πας πολεμικες τεχνες... αν θες να σου προτεινω σχολη στειλε μου προσωπικο μηνυμα !!
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #122321 από Spartan Fighter στις 11 Αυγούστου 2013, 12:36πμ

Spartan Fighter

Εικονίδιο
μέλος από: 10/2/2013
μηνύματα: 31 αποδεκτές 0
Ξεκίνα CrossFit... Πραγματικά η καλύτερη γυμναστική... Εγώ ξεκίνησα και σε 3 βδομάδες είδα διαφορά σε σώμα αντοχές τα πάντα,
Δεν θα σου δώσω κάποιο συγκεκριμένο link γιατί δεν έχω αλλά βρες ένα CrossFit Box στην περιοχή σου και πήγαινε να παρακολουθήσεις 1-2 προπονήσεις να δεις πόσο γαμάτο είναι ;)
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #122356 από jackfoveros στις 12 Αυγούστου 2013, 11:43μμ

jackfoveros

Εικονίδιο
μέλος από: 8/7/2013
μηνύματα: 6 αποδεκτές 0
αμα θες ξεκινησε γυμναστιριο κοιλιακουσ και ποσαπσ και διατροφι εγω αφτο κανω και κανω επισης εδω και 12 χρονια σοτοκαν καρατε ειναι μια πολεμικι τεχνι που γυμναζεισ ολο σου το σωμα το πνεβμα και οταν φτασεις μαβρι ζωνι νιωθεισ ανικητος και τελεια ελπιζω να σε βοηθησα
προφίλάλλα...˵quote˶
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login