Ubuntu Linux - Εξάπτει τις γκόμενες
Όταν ένας άντρας μιλάει πρόστυχα σε μια γυναίκα, είναι σεξουαλική παρενόχληση. Όταν μια γυναίκα μιλάει πρόστυχα σε έναν άντρα, είναι €1,50 το λεπτό.
Πέμπτη, 16 Μαΐου

Σύμπτωση;

Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #36202 από vlammadi στις 24 Σεπτεμβρίου 2006, 11:53πμ

vlammadi

Εικονίδιο
μέλος από: 23/11/2002
μηνύματα: 138 αποδεκτές 0
Παρατηρήτε κάποια ομοιότητα ανάμεσα στα εξής ζεύγη τραγουδιών;

1.
α. Μ. Χατζηγιάννης - Aν ήσουν μαζί μου και β. Lynard Skynard - Sweet Home Alabama

2.
α. Μ. Χατζηγιάννης - Χωρίς Αναπνοή και β. Dire Straits - Sultans of Swing

Εψαξα τα ακόρντα του κάθε τραγουδιού.
Των 1.α και 1.β είναι ίδια (D C G)

Των 2.α και 2.β είναι σχεδόν ίδια, αλλά όταν τα ακούς δεν καταλαβαίνεις διαφορά.'Η τα έχει κλέψει δηλαδή, ή τα έχει διασκευάσει απλά χωρίς να το ξέρω και τον κατηγορώ άδικα.
προφίλάλλα...
Μήνυμα #36206 από dianno στις 24 Σεπτεμβρίου 2006, 4:33μμ

dianno

Εικονίδιο
μέλος από: 22/10/2005
μηνύματα: 29 αποδεκτές 0
Το intro του Η αγάπη βλάπτει σοβαρα του Λεμπέση είναι αντιγραφή του Freestyler
προφίλάλλα...
Μήνυμα #36213 από Webmaster στις 24 Σεπτεμβρίου 2006, 9:23μμ

Webmaster

Εικονίδιο
Administrator
μέλος από: 14/8/2002
μηνύματα: 1879 αποδεκτές 0
Το "Σήκωσέ το το γαμημένο δε μπορώ να περιμένω" είναι αντιγραφή του "Κι όλο κλαίνε τα καβουράκια στου γιαλού στου γιαλού τα βοτσαλάκια"

-----------------
The only unbearable thing is that nothing is unbearable.
προφίλάλλα...
Μήνυμα #36215 από weirdlena στις 26 Σεπτεμβρίου 2006, 12:50πμ

weirdlena

Εικονίδιο
μέλος από: 7/9/2006
μηνύματα: 27 αποδεκτές 0
και φυσικά μην ξεχνάμε πως το intro του "είσαι εδώ" του Χατζηγιάννη είναι ίδιο με το intro του Californication των Red Hot Chilli Peppers....Ποτέ δεν τα ξεχωρίζω απ την αρχή!!!!
προφίλάλλα...
Μήνυμα #36267 από Maximos στις 30 Σεπτεμβρίου 2006, 5:22μμ

Maximos

Εικονίδιο
μέλος από: 28/8/2006
μηνύματα: 95 αποδεκτές 0
Akrivos ta idia....
προφίλάλλα...
Μήνυμα #36275 από deathsinger... στις 03 Οκτωβρίου 2006, 1:43μμ

deathsinger...

μέλος από: 5/7/2006
μηνύματα: 432 αποδεκτές 0
ρε παιδια έτυχε να μιλήσω με ενα τύπο απο την Τουρκία...σε κάποια φάση αρχίσαμε να λέμε για το τι μουσική ακούει ο καθένας...Και μου λέει οτι ακούει λέει Paparizou, Remos, Makris κτλ κτλ και γενικα ελληνικο Pop Kαι λαικα γιατι του αρέσει λέει η γλώσσα μας (τα ellinikos όπως ειπε...). Μετα μου λεει αν ξέρω το τραγούδι "καρδια μου μην ανυσηχεις" του Ρεμου...λεω εγω ναι. Και τι μου λεει? εμένα λέει ειναι το αγαπημένο μου αλλα η τούρκικη εκδοση δεν μου αρέσει τόσο. Και του λεω, συγγνώμη για κάθε ελληνικο τραγούδι υπάρχει και η τούρκικη version? Και γελώντας μου λεει "ναι". Ελεος ρε παιδια...και εκει μας αντιγραφουν οι Τουρκοι...αμεσως μολις πηραμε F-16 512 block να παρουν και αυτοι, μολις μπηκαμε ΟΝΕ να μπουν και αυτοι, μολις πήραμε τους S-300 θελουν και αυτοι (το περιστατικο με τον Ηλιακη εγινε γιατι οι Τουρκοι θελαν με ενα rf-4 να παρουν φωτογραφιες τους s-300 στην βασή στο αεροδρομιο Ηρακλειου).
προφίλάλλα...
Μήνυμα #36813 από acola στις 29 Νοεμβρίου 2006, 1:36πμ

acola

Εικονίδιο
μέλος από: 28/11/2006
μηνύματα: 10 αποδεκτές 0
Γιατι συγνωμη.... ολα αυτα που εχουν γινει επιτυχιες ... ειναι ελληνικα,original?
οχι βεβαια!.. ολα ειναι αντιγραφη! ολα!.. για αυτο και γινονται επιτυχιες αλλωστε..υπαρχουν ηδη στο μυαλο μας καπου (μιας και τα εχουμε ξανα ακουσει)... με αποτελεσμα οταν τα ακουσουμε σε greek version ... να μας κανουν το κλικ!

αυτη ειναι η τεχνικη της επιτυχιας! χρονια τωρα!
προφίλάλλα...
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login