Στείλε λεφτά στο ftou.gr
Σκοτεινό παράδειγμα μαύρου χιούμορ: Ο Νώε που έβαλε και τους τερμίτες στην κιβωτό.
Πέμπτη, 16 Μαΐου

ατακες για να ριχνουμε γκμονες

Σελ. 1
Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #64724 από AggelosTuDromu στις 08 Αυγούστου 2010, 5:42μμ

AggelosTuDromu

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 9/7/2010
μηνύματα: 622 αποδεκτές 0
γραψτε τις δικες σας ατακες που λετε για να τις ριχνετε
η δικια μου ειναι αυτη:
ξερεις οτι υπαρχει ενα λουλουδι που οταν το βαζουμε διπλα σε ενα αλλο πιο ομορφο αυτο μαρενετε επειδη ζιλευει αν εισουν λουλουδι ολα τα λουλουδια του κοσμου θα ειχαν μαραθει επειδη θα σε ζιλευαν απο την ομορφια σου

κ αλλες ωραιες :D
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #64726 από Σηπτικό Βόδι στις 08 Αυγούστου 2010, 6:22μμ

Σηπτικό Βόδι

μέλος από: 8/4/2010
μηνύματα: 917 αποδεκτές 0
Δες καμιά ταινία του Γαρδέλη και αυτομάτως θα 'χεις μαζέψει καμιά 50αριά :Ρ

Αυτές που μου 'ρχονται πάντως εμένα τώρα είναι μερικές κλασσικές... όπως:

1. Το Γνωστό με τον Ζαχαροπλάστη, το οποίο έχει δύο εκδοχές. Την κακή, και την καλή.

Καλή εκδοχή:

- Ψιτ κοπελιά, ζαχαροπλάστης είναι ο πατέρας σου;
- Όχι, γιατί ρωτάς;
- Το κατάλαβα επειδή είσαι πάρα πολύ γλυκιά.
(Ενώ από μέσα σου σκέφτεσαι "γιατί να ρωτάω μωρή ηλίθια; να στην πέσω θέλω... έλεος!")

Και η κακή εκδοχή:

- Ψιτ κοπελιά, αγρότης ήταν ο πατέρας σου;
- Ναι !
- Και τι φυτεύει, ζαχαρότευτλα;
- Όχι, μαλακοπίτουρα.
(Εκείνη την ώρα δε σκέφτεσαι τίποτα, απλά την κάνεις με ελαφρά γιατί ο τύπος με τα μπράτσα που έρχεται με τα μαρτίνι, δεν είναι τίποτα τυχαίος)

2. Άλλος γνωστός διάλογος:

(Το παίζεις κουρασμένος, και καλά ότι έτρεχες...)
- Ψιτ, όμορφη, μήπως είδες τη μπάλα;
- Ποια μπάλα;
- Αυτή που έχασα όταν σε είδα.

ΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΝ δεν ξενερώσει και δε σε διώξει, την έκανες πάλι την τύχη σου.

Τέσπα, άλλη μια φάση μου 'ρχεται, γιατί σήμερα δεν έχω και πολλή έμπνευση είναι η αλήθεια... Και φυσικά, είναι η Gardelis Style, που δεν αποτυγχάνει ποτέ.

Πιάνεις μια κιθάρα (κλασσική κατά προτίμηση, δε χρειάζεται να ξέρεις να παίζεις) και την πλησιάζεις (ακόμα καλύτερα άμα είναι σε παγκάκι, ή κάπου να κάθεται τέλος πάντων) με θλιμμένο ύφος τύπου "αόματος-δώστε-και-σώστε", όμως παράλληλα ένα βλέμμα περίσσιας σιγουριάς ότι ΑΦΟΥ ΣΕ ΣΤΑΜΠΑΡΑ, ΔΕ ΜΟΥ ΤΗ ΓΛΥΤΩΝΕΙΣ, και αφού ακουμπήσεις το δεξί πόδι (ναι, έχει σημασία) πάνω εκεί που κάθεται, ακουμπάς την κιθάρα πάνω και της λες τραγουδιστά (όσο μπορείς τέλος πάντων... δε θέλουμε και κρικ άιτολ) "Με λένε Αλέεεεεεεξη... σε λένε Σοφίιιιιιααα... κρατώ μια κιθάαααααρα... κρατάς μια καρδιάαααα".

Όταν τελειώνεις τον πρώτο "στίχο", στον οποίο το όνομα μπορείς να βάλεις το δικό σου αρκεί να μην είναι του τύπου Ναβουχοδονόσορ ή τίποτα ξερωγώ Τριαντάφυλλος, (στην προκειμένη περίπτωση διατηρείς το όνομα Αλέξης, εξάλλου μπορεί να το εκτιμήσει κιόλας, που ξέρεις, να σε περάσει για τίποτα σινεφίλ και να γουσταρήσει), γρατσανάς και μία χορδή από την κιθάρα να δείξεις ότι ξέρεις και καλά να παίζεις. Στον δεύτερο, πάλι το ίδιο. Αν πάλι δεν ξέρεις το όνομά της, είναι ένας πολύ καλός τρόπος να το μάθεις. Να πως:

-Με λέεεενε Αλέεεεξη... (γρατσάνισμα)
-Σε λένε ...πως σε λένε; (παύση μέχρι να σου πει το όνομα, και επανάληψη) ->

- Με λένε Αλέεεεεξη... (γρατσάνισμα)
- Σε λένε Γιωργάααακη... (γρατσάνισμα)
- Κρατώ μια κιθάαααρα... (γρατσάνισμα)
- Κρατάς μια καρδιάααα... (γρατσάνισμα ΤΡΙΩΝ χορδών, και καλά το σήμα του "τέλους").

Αν δε τη βλέπεις να ψήνεται με αυτό, επανάλαβέ το 2-3 φορές. Αν ακόμα δε τη βλέπεις να ψήνεται, βγάλε το πόδι, γύρνα 180 μοίρες και περπάτα προς την έξοδο τραγουδώντας "Φεύγωωω... τώρα φεύγω...".

Αυτά. Ελπίζω να σε βοήθησα φίλε, άμα θυμηθώ καμιά άλλην ατάκα θα σε πω.
Άρης.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #64728 από Doctoras στις 08 Αυγούστου 2010, 7:40μμ

Doctoras

μέλος από: 31/8/2009
μηνύματα: 1978 αποδεκτές 0
Eγω νομιζω πως δεν ειναι ωραια να λες κατι που φενεται οτι μπορει αν ειναι απο μια ταινια ας πουμε οι γνωστο.Πρεπει να της κανεις εξυπνα κομπλμεντα και ατακες βγαλμενες απο τον ποιοιητη που κρυβουμε ολοι (αλλος πολυ αλλοςλιγο)μεσα μας.Τετιες γνωστες ατακες αμα τις πεις σε ενα συνολο απο κοπελες αναδιαστηματα νομιζω στις μερες μας
θα θεωρηθει απο το 75%πεσιμο για πλακα μερικες ισως τσιμπισουν μερικες απλα θα το απρουν στην πλακα και το 25% θα σου κανει μαλακια.Βεβαια υπαρχουν κοπελες που εκτημουν τετιο τροπο αλλα θεωρω πως ειναι ξεπερασμενο για την εποχη μας.Νομιζω πως περισσοτερα λενε τα ματια λιγοτερο ο διαλογος και η ατακες.Εγω οσες φορες εχω χρησιμοπιησει τετιες ατακε οπως ποιο απλες και κοινες το εχω κανει για πλακα και για να διχθω σε φιλους.Τις ατακες αμα θες να τις πεις πρεπει προτων να σου ερχονται εκηνη την μερα και αν ειναι εξυπνες και πολλες γιατι αμα πεις μονο μια ενω πριν η κοπελα στην εχει πει θα πελαγωσεις και δεν θα ξερεις τι να πεις.Πρεπει να το εχεις για να μπορεις να τις χρησημοποιεις αλιως (θα γινει οτι εγινε στην σειρα με τον μπεζο και τα ζαχαροτευκλα.)
Ενοειτε αν ξερεις κιθαρα ειναι το καλυτερο σε αυτο θα συμφωνησω με τα παραπανω....Γιατι δημιουργει μαι ποιο κλασατη εντυπωση σε μια κοπελα.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #64731 από VeTeRaNoS στις 08 Αυγούστου 2010, 8:14μμ

VeTeRaNoS

Εικονίδιο
μέλος από: 8/11/2009
μηνύματα: 813 αποδεκτές 0
Έχασα το κινητό μου μήπως μπορείς να μου δόσεις το δικό σου?

Μπορείς να μου λύσεις μια απορία?Τα πόδια σου τελειώνουν πουθενά τελικά?

Και άμα ρήξεις γκόμενα με αυτά γράψε μου. Αυτό που χρειάζεται είναι να υπάρχει αυτό το κλικ ανάμεσα στους πρωταγωνιστές,από εκεί και πέρα όλα έρχονται δευτερα.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #64732 από AggelosTuDromu στις 08 Αυγούστου 2010, 8:46μμ

AggelosTuDromu

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 9/7/2010
μηνύματα: 622 αποδεκτές 0
λολ για πλακα τα λεμε μη νομιζετε οτι θα πω τπτ τετοιο απλα την ατακα που ειπα στην αρχη ειχε πιασει μια φορα :D
ομως δεν λεω να ξαναδοκιμασω γιατι θα με κυνηγανε με τις ντοματες
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #64737 από Doctoras στις 08 Αυγούστου 2010, 10:12μμ

Doctoras

μέλος από: 31/8/2009
μηνύματα: 1978 αποδεκτές 0
Έγραψε:(AggelosTuDromu@08 Αυγούστου 2010)
λολ για πλακα τα λεμε μη νομιζετε οτι θα πω τπτ τετοιο απλα την ατακα που ειπα στην αρχη ειχε πιασει μια φορα :D
ομως δεν λεω να ξαναδοκιμασω γιατι θα με κυνηγανε με τις ντοματες

Το πιο ωραιο ηταν στο εισε το τερι μου.
-Κλευτης ηταν ο πατερα σου γιατι απο την πρωτη στιγμη που σε ειδα....
-Που το ξερεις?Δεν ευτεγε αυτος αυτοι τον εμπλεξαν και τον εκλησαν μεσα.
-Περιμενε δεν ειναι αυτο που νομιζεις.
χαχαχα.Και εφυγε θυμωμενη.

Τσεκαρετε αυτο .
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #64751 από AggelosTuDromu στις 09 Αυγούστου 2010, 1:10πμ

AggelosTuDromu

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 9/7/2010
μηνύματα: 622 αποδεκτές 0
χαχαχα ελιοσα οταν το ειδα ιδικα εκει που χαμογελασε αχαχχα
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #64765 από marginal στις 09 Αυγούστου 2010, 1:15μμ

marginal

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 25/10/2009
μηνύματα: 32 αποδεκτές 0
χαχαχαχαχαχα
πωω αν τα πει καποιος αυτα κ τα εννοει ειναι η απολυτη ξενερα :p
αμα τα πεις για πλακα σε μια κοπελα,ωραια ειναι!
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #64948 από DAINOS στις 19 Αυγούστου 2010, 2:38μμ

DAINOS

Εικονίδιο
μέλος από: 16/8/2010
μηνύματα: 228 αποδεκτές 0
Μήπως σε λένε Gilette ? Γιατί είσαι ότι καλύτερο για τον άνδρα.

Γάμ**μαι άμα κάνω λάθος , Ανδρομέδα δεν σε λένε ?

Κοπελία κάτι έχεις πάνω στον πωπω σου... ΤΙ ? ... Τα μάτια μου..

Η πολυ απλα αυτο που κάνς εγω είναι οταν βλέπω μια κοπελα να φωναζω ονοματα και αμα το πετιχο γυρναει. δηλαδη την βλεπω αρχιζω.. ΜΑΡΙΑΑΑΑΑ , αμα την λενε μαρια γυρναει και της λες ΠΟΥ ΕΙΣΑΙ ΚΑΛΑ ? αυτη χαμπαρη σοθ λεει τι μαλακ*ς είναι αφτός. Θέλει δεν θέλει σε γνωρίζει. Και να μην πετίχεις το όνομα πηγενε απλα κοντά της και πες, ΠΩΠΩ ΔΕΝ ΣΕ ΛΕΝΕ ΜΑΡΙΑ ? ΣΕ ΜΠΕΡΔΕΠΣΑ ΜΕ ΑΛΛΗ. ΔΕΝ ΠΗΡΑΖΕΙ ΠΕΣ ΜΟΥ ΠΩς ΣΕ ΛΕΝΕ. το απλό πραματάκι.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #68912 από koftoraFTOU στις 12 Δεκεμβρίου 2010, 1:42πμ

koftoraFTOU

μέλος από: 12/12/2010
μηνύματα: 30 αποδεκτές 0
Έγραψε:(Σηπτικό Βόδι@08 Αυγούστου 2010)
1. Το Γνωστό με τον Ζαχαροπλάστη, το οποίο έχει δύο εκδοχές. Την κακή, και την καλή.


Υπαρχει και ακομη χειροτερη εκδοχη: να τη ρωτησεις αν ηταν ζαχαροπλαστης ο πατερας της και να σου απαντησει "οχι, δεν ειναι! Μηπως ειναι ομως ο δικος σου και βγηκες τοσο χαλβας;"

ΥΓ: Εννοειται δεν αναφερομαι προσωπικα σ'εσενα, αφου ουτε καν σε ξερω. Απλως διαβασα στις 'οδηγιες χρησης" οτι εδω τριγυρω δεν υπαρχουν παραξηγησιαρηδες κι ειπα να εκφραζομαι ελευθερα :)
προφίλάλλα...˵quote˶
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login